bibi55555
17.02.10,19:44
Ahojte,
mojho klienta-konatela s.r.o. vyzvala socialna poistovna, aby sa jeho sro zaregistrovala na socialnej poistovni, vraj ma odovzdat regitracny list zamestnavatela. Sro funguje 3 mesiace, konatel nie je zamestnancom, ani nema ziadnych zamestnancov, teda dvody do socpoist nie je povinny platit.
Mozte mi, prosim Vas, poradit, ci ma naozaj kazda sro povinnost registrovat sa na socpoist? Podla mna sa ma sro registrovat az ked ma konatel povinnost do socpoist odvadzat odvody alebo prijme prveho zamestnanca.
Dakujem za radu. Pekny den.
tuta
17.02.10,18:48
Jednou z povinnosti zamestnávateľa je prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca
Aljok
17.02.10,18:51
Pozri Zákon o soc. poistení:

§ 231
Povinnosti zamestnávateľa

(1) Zamestnávateľ je povinný

a) prihlásiť sa do registra zamestnávateľov vedeného príslušnou pobočkou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom začal zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, a odhlásiť sa z tohto registra do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho zamestnanca,
bibi55555
17.02.10,20:07
Ďakujem za odpovede, takže pochopila som spravne, ze "moja" sro nema povinnost nijako sa registrovat na socpoist?
Ešte raz vdaka.