Julča
28.09.05,15:22
Došla mi faktúra na -3000Sk. Je to vlastne dobropis k inej faktúre ale na doklade je vyslovene uvedené FAKTÚRA. Neviem či ju mám zaevidovať ako dobropis s poradovým číslom 1 alebo pokračovať v číselnej rade došlých faktúr.

Ďakujem.
liba2
28.09.05,13:25
Došla mi faktúra na -3000Sk. Je to vlastne dobropis k inej faktúre ale na doklade je vyslovene uvedené FAKTÚRA. Neviem či ju mám zaevidovať ako dobropis s poradovým číslom 1 alebo pokračovať v číselnej rade došlých faktúr.

Ďakujem.Ak robíš v Omege a fa má charakter dobropisu, tak ju zapíš do radu pre DD.
bea
28.09.05,13:44
Ja účtujem dobropisy v došlých faktúrach.
liba2
28.09.05,13:55
Ja účtujem dobropisy v došlých faktúrach.Keďže ide o fa v SKK, tak to nie je problém. Prekáža to pri fa na cudziu menu (nie vždy správne vypočíta kurzový rozdiel (v Omege)).
Julča
28.09.05,18:19
Ide mi o to či je to jedno aj z pohľadu DPH. Robím v POHODE a nie som si istá či mi dobropis aj došlú fa zaradí do rovnakého riadku.
Jana2004
28.09.05,20:55
Zaradí, len číslo faktúry,resp.dobropisu musíš opraviť ručne, inak ti nahodí dobropis č. 1. Aj ja robím v Pohode a dobropisy dávam medzi došle faktúry.
Julča
29.09.05,07:46
Zaradí, len číslo faktúry,resp.dobropisu musíš opraviť ručne, inak ti nahodí dobropis č. 1. Aj ja robím v Pohode a dobropisy dávam medzi došle faktúry.
Jani, ja Ti celkom nerozumiem. Dala som to do došlých faktúr mínusom. A tlačivo na DPH tlačím rovno z tlačových zostáv. Nič som doteraz nemusela upravovať. Samozrejme tie čísla odkontrolujem s podkladmi. Nerozumela som čo mám ručne upraviť.
Julča
29.09.05,12:36
Nikto nič?
bea
29.09.05,13:01
Jani, ja Ti celkom nerozumiem. Dala som to do došlých faktúr mínusom. A tlačivo na DPH tlačím rovno z tlačových zostáv. Nič som doteraz nemusela upravovať. Samozrejme tie čísla odkontrolujem s podkladmi. Nerozumela som čo mám ručne upraviť.Ja síce nie som Janka, ale účtujem v POHODE, tak Ti skúsim odpovedať.Nešiel nám v robote server, tak som nemohla skôr.
Ja evidujem dobropisy, tak ako som písala, v došlých faktúrach mínusom. DPH je vyznačené ako PD oprava a tak je DPH v riadku 25 plusom. Dobropis a došlá faktúra nemá byť v tom istom riadku.
Julča
29.09.05,13:59
Ja síce nie som Janka, ale účtujem v POHODE, tak Ti skúsim odpovedať.Nešiel nám v robote server, tak som nemohla skôr.
Ja evidujem dobropisy, tak ako som písala, v došlých faktúrach mínusom. DPH je vyznačené ako PD oprava a tak je DPH v riadku 25 plusom. Dobropis a došlá faktúra nemá byť v tom istom riadku.
Bea,neviem čo si myslela tým že DPH je vyznačená ako PD oprava. Ja som tento dobropis zaradila do došlých faktúr mínusom,aj DPH som dala mínusom. Potom som si dala vytlačiť priznanie k DPH, ale neobjavilo sa mi to v riadku 25. Neviem kde robím chybu.
Díky za radu.
michaela25
29.09.05,15:08
Keď mám v pokladni doklad za tovar, ktorý sme vrátili tiež je to mínusovým znamienkom tak tiež treba dať DPH na 25 riadok ?
eviketa
29.09.05,15:26
Julča odpovedala ti Bea . DPS zaradiš ako dobropis. Pohoda ti to umožni hned na začiatku, kde je typ nevyberieš faktura, ale daš dobropis a ono to samo da "-" a červeným . No a do typu DPH daš PD oprava (tiež si vyberieš tento typ z viacerých možnosti)

Miška, neviem aky maš na to doklad, ale dala by som to ako dps , tiež z mínusom, lebo opravuješ základ dane.
Julča
29.09.05,16:43
Už mi to vyšlo. Ďakujem.