galibnik
17.02.10,19:57
môžete mi prosím Vás niekto poradiť literatúru na tému Účastníci správneho konania a zúčastnené osoby? Nemôžem nájsť nič vhodné pretože vo väčšine literatúry sú účastníci správneho konania spomenutí len veľmi okrajovo. Ďakujem za pomoc :)
wagner
17.02.10,20:29
môžete mi prosím Vás niekto poradiť literatúru na tému Účastníci správneho konania a zúčastnené osoby? Nemôžem nájsť nič vhodné pretože vo väčšine literatúry sú účastníci správneho konania spomenutí len veľmi okrajovo. Ďakujem za pomoc :)

Nenapísal si, k čomu tú literatúru potrebuješ. Ale možno ti niektoré pojmy vysvetlí aj zákon o správnom konaní č. 71/1967 Zb. Nájdi si úplné znenie na www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk)
galibnik
18.02.10,06:42
aha. Prepac. No potrebujem to na bakalársku prácu, takže správny poriadok mi veľmi textu a informácií neposkytne:(
dana9
18.02.10,11:40
skus dovodovu spravu k spravnemu poriadku, komentare k spravenu poriadku od roznych autorov, pozri aj ceske komentare, kedze je to stary zakon.
samostatna kniha na tuto temu urcite nebude, hladaj to v ramci literatury ohladne spravneho prava vo vseobecnosti
galibnik
18.02.10,12:59
no skusim pozriet v tych komentaroch ale myslim ze tam toho na bakalarku nenaskrabem. Ak by niekto este poznal nejaku konkretnu knihu v ktorej to je spracovane tak sup sem. Moj konzultant je totiz mimo
dana9
18.02.10,13:39
pouzi aj skripta, plati to detto aj o starsich , ceskych a od roznych autorov. No a potom sa treba pohrabat v odbornych casopisoch, justicna revue a podobne, a hlavne judikaty na danu temu

drzim palce, podla mna zaujimava tema
Psycholog
17.09.10,12:10
Nenapísal si, k čomu tú literatúru potrebuješ. Ale možno ti niektoré pojmy vysvetlí aj zákon o správnom konaní č. 71/1967 Zb. Nájdi si úplné znenie na www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk)
Prostudoval jsem vše dostupné a protože chci vyvolat a podat na Obecní úřad správní jednání (správne konanie) ohledně zastavení vykonávání stolařské výroby v našem sousedství, které bylo v 4/2010 zrušeno a nyní opět na černo - bez oficiálního schválení provozovny v činnosti (cca 100 hodin/měsíčně). Denně hučí stroje v sousedství rodinných domů a jen podněty na Živnostenský úřad, hasiče a hygienu nestačí - podívají se, udělají zápis a výroba pokračuje. Máme prý podat písemnou formu "správného konania" na ObÚ v místě.
Poradí mi někdo, co musí obsahovat SK - pomůže formulovat text tak, aby nebyl napadnutelný???
Petr