nedopo
17.02.10,19:58
Môžete mi prosím pomôcť? Ak chcem sledovať videá na ta3.com, Windows Media Player mi oznámi:" Súbor, ktorý skúšate prehrať, má príponu (.), ktorá sa nezhoduje s formátom súboru.Prehratie súboru môže viesť ki nečakanému chovaniu programu. Chcete, aby program Player prehral tento program? " Aj keď volím, že chcem, nejde to prehrať. Ďakujem.
Chobot
18.02.10,07:12
Môžete mi prosím pomôcť? Ak chcem sledovať videá na ta3.com, Windows Media Player mi oznámi:" Súbor, ktorý skúšate prehrať, má príponu (.), ktorá sa nezhoduje s formátom súboru.Prehratie súboru môže viesť ki nečakanému chovaniu programu. Chcete, aby program Player prehral tento program? " Aj keď volím, že chcem, nejde to prehrať. Ďakujem.

V prvom rade si skús nainštalovať najnovšie kodeky, napr. K-lite codec:

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

Ak to nepomôže, treba hľadať chybu ďalej.
salvosko
18.02.10,07:37
K-lite je prve co zinstalnem po nainstalovani OS, oplati sa.
nedopo
18.02.10,10:22
Ďakujem za odpovede,nainštaloval som K-lite Mega Codec-pack 5.7.0 ale žiadna zmena.Pri inštalácii som volil okrem Clasic Player (alebo podobný názov), ktorý bol už v sprievodcovi inštaláciou predvolený (zafajknutý), aj Windovs Media Player. Avšak ku koncu inštalačného sprievodcu, asi tak 2. až 4. okno odzadu bol uvedený len Clasic - urobil som niekde chybu? Mám to skúsiť vymazať a znova nainštalovať bez zásahov do nastavení? Vopred ďakujem za pomoc.

Gabriel
Chobot
18.02.10,10:58
Ďakujem za odpovede,nainštaloval som K-lite Mega Codec-pack 5.7.0 ale žiadna zmena.Pri inštalácii som volil okrem Clasic Player (alebo podobný názov), ktorý bol už v sprievodcovi inštaláciou predvolený (zafajknutý), aj Windovs Media Player. Avšak ku koncu inštalačného sprievodcu, asi tak 2. až 4. okno odzadu bol uvedený len Clasic - urobil som niekde chybu? Mám to skúsiť vymazať a znova nainštalovať bez zásahov do nastavení? Vopred ďakujem za pomoc.

Gabriel

Pri inštalácii ty nič nenastavuj. Táto nová verzia k-Lite u urobí poriadok aj v kodekoch. Včera som inštaloval tento K-lite a pred samotnou inštaláciou mi pekne odinštaloval všetky predchádzajúce inštalované kokedy. Až som sa čudoval, koľko tam toho bolo. Potom začne samotná inštalácia a prebehne automaticky.

Predtým si ešte prípadne nainštaluj BSPlayer a K-lite sa sám priradí k tomuto prehrávaču.

Inak veľa rôznych kodekov inštalovaných na PC je viac na škodu ako osoh. Do včera mi často padal File Explorer, keď som klikol na nejaký videosúbor, BSPlayer hlásil každú chvíľu chybu pri prehrávaní videí. Po inštalácii aktuálneho kodeku a zmazaní ostatných kodekov to beží v pohode.
kergulaan
18.02.10,11:48
Prosim ta, aky pouzivas prehliadac web stranok. Ak FF tak tam mas v moznostiach si priradit aky prehravac ti bude ake subory otvarat. Ak mas problem s Win media playerom a nainstalujes si aj 5 inych programov a kodekov ale v prehliadaci nebudes mat nastaveny novy, aktualizovany program ako predvoleny pre otvaranie videa, tak cela akcia je nanic. Stale sa ti tam bude pchat ten Win media player, ktory to nedokaze otvorit.
Toz, aky mas prehliadac.
nedopo
18.02.10,19:59
Nainštaloval som BSPlayer,vymazal a znova nainštaloval K-lite, používam Google Chrome, nič sa nezmenilo, ale s Firefoxom to ide.Ďakujem všetkým, ktorí mi venovali čas. Ak by to išlo spraviť aj s Google Chrome a niekto by bol ochotný vysvetliť laikovi ako to urobiť...ale aj s týmto som úplne spokojný.:)
kergulaan
19.02.10,06:05
Nainštaloval som BSPlayer,vymazal a znova nainštaloval K-lite, používam Google Chrome, nič sa nezmenilo, ale s Firefoxom to ide.Ďakujem všetkým, ktorí mi venovali čas. Ak by to išlo spraviť aj s Google Chrome a niekto by bol ochotný vysvetliť laikovi ako to urobiť...ale aj s týmto som úplne spokojný.:)
Bohuzial Chrome nepoznam, hadam niekto iny poradi, ale aj FF je OK, aspon ja si to myslim.
salvosko
19.02.10,09:41
Ja ti to vysvetlim - kasli na Chrome, BigBrother issue.