alik1
17.02.10,20:29
Dobrý večer,potrebujem radu.
Minulého roku som mala kontrolu zo SOI,kďe mi zistili nedostatok(nemala som oznam s informáciou,kde a na ktorých kontrolných orgánov sú povinné vykonávať kontrolu).Ja som to nemala,ale dali mi termín do kedy to mám odstrániť.Písomne som ich informovala,že som nedostatok odstránila,ale aj presto všetko mi prišiel domov list o ZAČATÍ SPRÁVNEHO KONANIA.Informovala som sa potom na príslušnom orgáne,prečo začali to správne konanie,ale odpoveď som nedostala.Až teraz mi prišiel domov list kďe mi dali pokutu vo výške 331,-€.Ja som v podnájme Tesca,kďe moja predajna má rozlohu 7 metre štvorcových,je to pultový predaj,nie predajňa.
Nevie mi niekto poradiť čo mám robiť som z toho hotová!!!Niektoré predajne to ešte nemajú ani vylepené,a z toho nemajú nič.
za pomoc ďakujem
Nemala som oznam o kontrolných orgánoch,kde možno podať oznamenie o porušení zákona o ochrane nefajčiarov
Zita5
17.02.10,20:07
I keď otázka je trošku zrejme nejasná - neviem čo konkrétne kontrolovali ,tak ja som pochopila , že ide o kontrolu ......



či sa v predajniach, kde platí zákaz fajčenia, nachádza:

bezpečnostné a zdravotné označenie o zákaze fajčenia – piktogramom,
oznam o kontrolných orgánoch, kde možno podať oznámenie o porušení zákona o ochrane nefajčiarov


alebo ........



či sú predajne, v ktorých sa predávajú tabakové výrobky a výrobky, ktoré sú určené na fajčenie a neobsahujú tabak označené:

informáciou o zákaze predaja týchto výrobkov osobám mladším ako 18 rokov,
informáciou o zákaze predaja kusových cigariet,
bezpečnostným a zdravotným označením – piktogramom,
oznamom o kontrolných orgánoch, kde možno podať oznámenie o porušení zákona o ochrane nefajčiarov


citácia použitá zo stránky SOI.

V každom prípade , ak ste boli zápisnicou napomenutá a nedostatok mal byť odstránený do stanoveného termínu , odstránenie malo byť písomne oznámené kontrolnému orgánu , tak ste mali aj učiniť .Ak sa tak nestalo , tak vyrubili zákonnú pokutu .

Ale , ak ste postupovali tak , ako ste mali .... nedostatok a taktiež termín na odstránenie nedostatkov bol splnený ,tak na Vašom mieste by som sa voči platobnému výmeru odvolala , s tým že by som poukázala za zápisnicu z kontroly .

Doplnenie linku a máš tu komplet servis :) :
http://www.tvkarpaty.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=738:symbol-o-zakaze-fajenia-na-kadom-obchode&catid=46:pistany&Itemid=114
Zita5
17.02.10,20:19
Ešte doplním

http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&MID=221&edllnkid=3885132&phContent=~/EDL/ShowArticle.ascx&ArticleId=25923&pa=12762

a vyberám , nakoľko ste neuviedli za čo konkrétne ste pokutu dostali .

Slovenská obchodná inšpekcia uloží pokutu od 331 € do 3 319 € fyzickej osobe – podnikateľovi, alebo právnickej osobe, ak nezabezpečí dodržiavanie obmedzení (oznamy a označenia) uvedené v časti „Povinnosti fyzických osôb – podnikateľov, a právnických osôb (pozri vyššie uvedené).

Najdôležitejšie zmeny, ktoré prináša novela zákona o ochrane nefajčiarov (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=%7E/Main/TArticles.ascx&phContent=%7E/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=29504) účinná od 1. 4. 2009


rozšírenie pôsobnosti zákona č. 377/2004 Z. z. (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=%7E/Main/TArticles.ascx&phContent=%7E/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=29504) o ochrane nefajčiarov na výrobky určené na fajčenie, ktoré neobsahujú tabak,
stanovenie povinnosti Ministerstva zdravotníctva SR zabezpečiť zverejnenie informácií o tabakových výrobkoch v miestnej tlači alebo na internete; ide najmä o nasledovné údaje:

zoznam všetkých zložiek a ich množstiev použitých pri výrobe tabakových výrobkov určených na predaj v SR,
toxikologické údaje zložiek v spálenej forme alebo v nespálenej forme, súvisiace najmä s ich účinkami na zdravie a na závislosť spotrebiteľov,


zákaz predaja tabakových výrobkov z automatov, zákaz predaja tabakových výrobkoch v priestoroch škôl, detských ihrísk či študentských domovoch; obidva zákazy sa vzťahujú, ako už bolo vyššie povedané, aj na predaj netabakových výrobkov určených na fajčenie, ako sú elektronické či bylinné cigarety,
nové definovanie miest, kde je zakázané fajčiť,
zákaz fajčenia v zariadeniach spoločného stravovania, okrem zariadení, ktoré majú pre nefajčiarov vyhradených minimálne 50 % z plochy, ktorá je stavebne oddelená od časti pre fajčiarov, pričom priestor pre nefajčiarov musí byť umiestnený pri vstupe do zariadenia, stavebne oddeliť fajčiacich a nefajčiacich zákazníkov, čo platí od 1. 9. 2009, pričom toto nebudú musieť spĺňať krčmy, kaviarne či ďalšie podniky, kde sa jedlo nepodáva,
fajčenie je úplne zakázané v úradných budovách, divadlách, výstaviskách, obchodných domoch, kinách, výstaviskách, múzeách či galériách; doposiaľ sa nesmelo fajčiť v tých častiach týchto budov, ktoré boli verejne prístupné,
zákaz fajčenia sa rozšíril na celé areály zdravotníckych zariadení okrem fajčiarní alebo fajčiarskeho priestoru, ktorý je vyhradený na psychiatrických oddeleniach, pretože podľa tvorcov normy ich často navštevujú fajčiari a v procese liečby iných duševných porúch je tento zlozvyk sociálne akceptovateľnou formou správania,
fajčenie je zakázané v základných školách, v stredných školách a v školských zariadeniach, v predškolských zariadeniach a v priestoroch detských ihrísk, vo vysokých školách a v študentských domovoch,
ustanovenie povinnosti umiestniť v priestoroch, kde je zakázané fajčiť, a to na viditeľnom mieste, oznam s informáciou, kde a na ktorých kontrolných orgánoch je možné podať oznámenie o porušovaní zákona (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=%7E/Main/TArticles.ascx&phContent=%7E/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=29504),
určenie pokút, ktoré sa uložia podnikateľom a právnickým osobám, ak nesplnia určené povinnosti alebo nezabezpečia dodržanie stanovených zákazov podľa zákona (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=%7E/Main/TArticles.ascx&phContent=%7E/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=29504),
Zita5
18.02.10,17:13
Dobrý večer,potrebujem radu.
Minulého roku som mala kontrolu zo SOI,kďe mi zistili nedostatok(nemala som oznam s informáciou,kde a na ktorých kontrolných orgánov sú povinné vykonávať kontrolu).Ja som to nemala,ale dali mi termín do kedy to mám odstrániť.Písomne som ich informovala,že som nedostatok odstránila,ale aj presto všetko mi prišiel domov list o ZAČATÍ SPRÁVNEHO KONANIA.Informovala som sa potom na príslušnom orgáne,prečo začali to správne konanie,ale odpoveď som nedostala.Až teraz mi prišiel domov list kďe mi dali pokutu vo výške 331,-€.Ja som v podnájme Tesca,kďe moja predajna má rozlohu 7 metre štvorcových,je to pultový predaj,nie predajňa.
Nevie mi niekto poradiť čo mám robiť som z toho hotová!!!Niektoré predajne to ešte nemajú ani vylepené,a z toho nemajú nič.
za pomoc ďakujem
Nemala som oznam o kontrolných orgánoch,kde možno podať oznamenie o porušení zákona o ochrane nefajčiarov

Nepáči sa mi , ak sa niekto snaží lúskať ....čo ste chceli povedať Vašou otázkou , prečítate si odpoveď a na základe toho si do Vašej otázky dopíšete rýchlo hrubo vyznačený dovetok v citácii .:) Zmenu ste spravili 18,59 hod. a po tejto zmene ste sa odpojili z Porady .
Paula
18.02.10,17:22
Nepáči sa mi , ak sa niekto snaží lúskať ....čo ste chceli povedať Vašou otázkou , prečítate si odpoveď a na základe toho si do Vašej otázky dopíšete rýchlo hrubo vyznačený dovetok v citácii .:) Zmenu ste spravili 18,59 hod. a po tejto zmene ste sa odpojili z Porady .


mimotemyuž dlhšie dumem, prečo nevidno v prvých príspevkoch, že bola (a kedy) robená ich dodatočná úprava. Dokázať úpravu sa dá len promptnou citáciou. Žiaľ.
Zita5
18.02.10,17:26
mimotemyuž dlhšie dumem, prečo nevidno v prvých príspevkoch, že bola (a kedy) robená ich dodatočná úprava. Dokázať úpravu sa dá len promptnou citáciou. Žiaľ.

Zhodou okolnosti som pozerala svoje odpovede v príspevkoch a keď som prišla do tejto témy , tak som sa preklikla do profilu dopytujúcej a videla som , že číta túto tému . Myslela som ,že bude reagovať na moje príspevky a konečne sa dozviem ., že za čo to dostala pokutu .Namiesto toho , aby info doplnila cez odpoveď , tak upravila svoj dotaz a odišla z Porady .
Človeka to hnevá , lebo venujem tomu svoj čas , a potom to vypadá , akože prečo nerozumiem otázke , však je to tam jasne napísané .Čiže potom som blb .


P.S. Až teraz som si všimla , že je to nováčik, má odpustené .
alik1
18.02.10,18:34
Nevedela som že sa to dá tak doplňovať.Prepáčte mi,ale prihlásila som sa len včera.
Ďakujem