NAVA
17.02.10,22:13
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čítala som tu na porade podobný problém týkajúci sa darovania neodpísaného auta, ale chcem sa uistiť, či som to správne pochopila: jún 2009 darovanie neodpísanej budovy (ZC 11285€), ak túto budovu vyradím z podnikania k napr. máj 2009, na základe darovacej zmluvy prepis na katastri , neplatím žiadnu daň? (Potrebujem poradiť mame a tá je už z toho zúfalá).Ďakujem všetkým za rady:)
Zoltán Kovács
17.02.10,23:13
Dobrý večer, potrebovala by som poradiť, čítala som tu na porade podobný problém týkajúci sa darovania neodpísaného auta, ale chcem sa uistiť, či som to správne pochopila: jún 2009 darovanie neodpísanej budovy (ZC 11285€), ak túto budovu vyradím z podnikania k napr. máj 2009, na základe darovacej zmluvy prepis na katastri , neplatím žiadnu daň? (Potrebujem poradiť mame a tá je už z toho zúfalá).Ďakujem všetkým za rady:)

AK skutočne ide o darovaciu zmluvu, tak z toho sa neplatí daň z príjmov.
NAVA
18.02.10,08:16
AK skutočne ide o darovaciu zmluvu, tak z toho sa neplatí daň z príjmov.
Ano darovala budovu, v ktorej zrušila svoju prevádzku v roku 2003, prenajímala ju svojej dcére nájom nulový, takže žiadny príjem, len si uplatňovala odpisy. V júni 2009 ju darovacou zmluvou prepísali na katastri na dcéru, no niekto jej poradil, že zo ZC budovy musí aj tak zaplatiť daň a je z toho zúfalá(veď ak by toto platilo tak darca sám sebe uškodí...no nie?). Takže som to správne pochopila a daň platiť nemusí:)
Ďakujem veľmi pekne za radu, mamina sa veľmi poteší.
susan 111979
31.10.12,08:42
Mám podobný problém, budovu, ktorá bola zaradená v obchodnom majetku - zostatková cena je cca 4300 Eur, mama daruje. Vedie JÚ, ako to tam má správne účtovne vyradiť?? A ako som správne pochopila daň nemusí zaplatiť žiadnu.
susan 111979
31.10.12,10:55
Posím, vie mi niekto poradiť???