dilla
17.02.10,23:10
Zdravím,

chcel by som sa spýtať resp. mám tento problém...

Som 1/ živnostník 2/ fyzická osoba 3/ neplátca DPH
Podnikám od septembra minulého roka
Momentálne rozbieham prevádzku eshopu
Nakupujem tovar z EU ako neplátca dph resp. nakupujem tovar s náležitou daňou.
Plánujem ho potom predávať v SR.

Je nutné viesť nejaké výkaznictvo ( faktúr a skladu ), kežde sa jedná o dovoz tovaru a a následný predaj?
Je potrebné sa nejakým spôsobom registrovať na daňovom úrade a zístať nejaké ďanové číslo?

A čo znamená číslo UID ? UID Number



Vopred dakujem za Vaše rady
Excise Duty
19.02.10,22:20
Táto skratka sa používa v Rakúsku a znamená Umsatzsteuer-Identifikationsnummer.
Čiže registračné číslo pre daň z pridanej hodnoty.
A v žiadnom prípade sa nejedná o dovoz tovaru. Dovozom tovaru je vždy jeho vstup z územia tretieho štátu na územie spoločenstva a následné prepustenie do colného režimu voľný obeh.
dilla
21.02.10,20:23
Dakujem za radu.
Ale ak teda prinesiem :) tovar z krajin EU v danom roku nad 14 000 eur konkretne za 30 000 euro tak sa musím registrovať ako platca DPH?
Ono sa mi zdá že to je limitované 14 000 euro

Dakujem za rady
petra:-)
21.02.10,21:20
§ 7 zákona o DPH

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941, 45 eura.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html
dilla
23.02.10,13:21
Dakujem Vám pekne.
Neviete aký zákon resp. nariadenia mi môžu hroziť alebo sa ma týkaju ak dovážam s EU?

A musím si viesť skladové zásoby?