zollerko
18.02.10,06:02
Dobrý den...

Prosím Vás o radu...pokiaľ má niekto s takým problémom skúsenosť...
Môj 9,5 ročný syn má neskutočne škaredý zlozvyk. V kuse otvára ústa (doslova na plnú hubu), ako keby hroch zíval. Urobí to 3-4krát behom jednej sekundy...a robí to v kuse celý deň. Potom si s jazykom chodí dookolo úst, resp. po ďasnách, potom s jazykom prejde dookola celé pery, na jednej strane ma kútik, resp. už veľký kútisko, ktorý má už asi pol roka. Nie a nie sa zahojiť. Skúšala som mastičky, lieky, všeličo. Lenže je to o tom, že on to nenechá na pokoji, mastičku si utrie, a potom znova mu jazyk behá na to miesto, v kuse sa líže a potom z rukávom utiera. Kútik má už o veľkosti možno 1,5cm, časť tohto miesta sa kvázy zahojila, ale ostala mu tam červená pokožka, pleť, ako keby flek. Som z toho na nervy. Keby to nebol môj syn, ale cudzie dieťa, tak si pomyslím, že je postihnuté. Aj ked ho na to upozorním, robí to ešte častejšiee. Deti sa mu smejú, dospelí krútia hlavou.....neviem, ako si s tým poradiť...je to hrozné.:confused::confused::confused:
555555
18.02.10,05:57
Ahoj.Nutne si myslím,že je potrebné vyšetrenie.Tvoj malý nemusí byť postihnutý,ale môže mať nejaký psychický blok,alebo miernu neurózu.Nie som odborník,ale pracujem s deťmi.Urob ako myslíš.Prajem veľa odvahy riešiť túto situáciu a synove "kútiky":)
GABAZ
18.02.10,06:35
Môj syn mal v minulosti tiež často kútiky - príčinou môže byť napríklad anémia. Choď k lekárke, nech mu urobí krvný obraz. (U môjho syna bola napríklad príčinou anémie celiakia. Po nasadení bezlepkovej diéty už nemáme problémy s anémiou a tým pádom ani s kútikmi. Takisto mal môj syn problémy s určitou formou hyperaktivity, stále behal, skákal a pod. Tieto prejavy v jeho prípade súviseli tiež s jeho chorobou a potravinovými alergiami. Ďalšími vyšetreniach mu prišli na to, že má parazity - po preliečení je oveľa kľudnejší.
Tým všetkým, som chcela povedať, že netreba podceňovať tieto príznaky, ktoré nazývaš zlozvyk. Mne to pripadá skôr ako prejav nejakej choroby.
zollerko
18.02.10,06:41
No pravdou je, že aj môj syn má diagnostikovanú hyperaktivitu....tak potom neviem....:o(
Chobot
18.02.10,08:15
No pravdou je, že aj môj syn má diagnostikovanú hyperaktivitu....tak potom neviem....:o(

A on si to nejako uvedomuje, že to robí? Alebo to robí podvedome? Keď mu to povieš, tak čo na to hovorí?

Skús ho natočiť a pustiť mu to, že ako to vyzerá z pohľadu cudzieho.
GABAZ
18.02.10,08:26
V prvom rade by som trvala na komplexnom vyšetrení dieťaťa u detského lekára, počkala by som na výsledky, či sú v norme. Ak by boli bežné výsledky v norme, určite by som navštívila psychológa. Píšeš, že syn má diagnostikovanú hyperaktivitu, v takom prípade asi treba pátrať aj po príčinách. V každom prípade nezanedbaj tieto príznaky.
dana9
18.02.10,08:30
Ahoj, teoreticky by mohlo ist aj o nejaku somaticku pricinu, nema napriklad suche pery, proste nejaky spustac toho zlozvyku?
svx
18.02.10,08:36
Na tvojom mieste by som sa obrátila na odborníkov. Kamarátkyna dcéra ako 5 ročná mala ľahší otras mozgu. Chodili na pravidelné vyšetrenia, ale z času na čas - najmä keď bola nervózna, prejavovalo sa to všelijakými mikmy nosom, či ústami, a to celý deň. Kamarátka s ňou navštívila na odporúčania lekárky - psychiatrickú ambulanciu. Viem, že mala predpísané aj lieky - ale veľmi slabučké. Stav sa jej zlepšil.
Nokerla
18.02.10,15:59
nie som lekar ale chcem len napisat ze mnoho ludi si pletie hyperaktivitu a nevychovanosť.
lijana1
18.02.10,16:15
nezamýšlala si sa čo môže byť za tým správaním?Venujete sa mu dostatočne?Nie je to upozornovanie na seba za akúkolvek cenu?
danushka
18.02.10,16:43
Zollerko,

opytam sa teraz trosku inak...
Dovolila som si nahliadnut do Tvojho profilu a starsich prispevkov...a ako ratam, tak mi to akosi nic nevychadza...

V prispevku zo dna 2.9.2008 pises, ze mas deti vo veku 11, 9 a 4 roky....

V prispevku zo dna 18.11.08 ziadas o radu pri kupe play-station pre svoje este len 8-rocne dieta...

A najnovsim prispevkom ziadas o radu pre svoje trapenie nad nemiestnymi a zvlastnymi pohybmi ust svojho 9,5 rocneho syna...

Dnes je 18.2.2010, ubehlo skoro 1 a pol roka od vtedajsich Tvojich prispevkov a bud ten cas zastal u jedneho z Tvojich deti, alebo skor ubehol...sama tomu nechapem.
Mozno ked si urobis poriadok vo veku svojich deti, mozno aj jedno z Tvojich deti prestane robit tie pohyby s jazykom, tie pohyby s ustami.

Vychovala som, respektive vychovavam deti vo veku 18 a 12,5 roka. Ked sa mi nieco nezda u mojich deti, ak tam vidim nejaku nerovnovahu, v prvom rade sa zamyslam nad sebou, nad tym co mozem urobit ja, aby som veci doviedla k naprave.

Mozem sa mylit a ak sa mylim, tak sa zadavatelke ospravedlnujem, ale v poslednom case tu vznika vela ...no ako by som to nazvala...vela zvlastnych tem.

Akoby nam tu diskutujucim bolo hodene susto ...a caka sa na odpovede.;)
Petra Nová
21.02.10,20:29
Zollerko,

opytam sa teraz trosku inak...
Dovolila som si nahliadnut do Tvojho profilu a starsich prispevkov...a ako ratam, tak mi to akosi nic nevychadza...

V prispevku zo dna 2.9.2008 pises, ze mas deti vo veku 11, 9 a 4 roky....

V prispevku zo dna 18.11.08 ziadas o radu pri kupe play-station pre svoje este len 8-rocne dieta...

A najnovsim prispevkom ziadas o radu pre svoje trapenie nad nemiestnymi a zvlastnymi pohybmi ust svojho 9,5 rocneho syna...

Dnes je 18.2.2010, ubehlo skoro 1 a pol roka od vtedajsich Tvojich prispevkov a bud ten cas zastal u jedneho z Tvojich deti, alebo skor ubehol...sama tomu nechapem.
Mozno ked si urobis poriadok vo veku svojich deti, mozno aj jedno z Tvojich deti prestane robit tie pohyby s jazykom, tie pohyby s ustami.

;)
Danuška, netráp sa Ty spočítavaním rokov potomkov Zollerka. To si len niekto iný vypožičal jeho nick.;) Naopak, určite si neprehliadla, že množstvo nových nickov.... ako by ich jeden otec mal, tak sa netreba už ničomu čudovať.
zollerko
22.02.10,05:59
ja si nepletiem hyperaktivitu s nevychovanosťou....bola som u psychologičky aj psychiatričky, a tie mu diagnostikovali hyperaktivu....
----áno, má často suché pery.....
zollerko
22.02.10,06:03
Vážená pani,

to, čo som uvádzala, že mám tri deti...bla bla bla...článok písala moja sestra, akurát pod mojim nickom, kedže sa nechcela registrovať, tož to vysvetlenie.
Takže neboj, nie som dement, ktorý nevie , koľko má detí alebo koľko rokov majú jeho deti.
Tak nabudúce, priveľmi nerozmýšľaj..a nešpekuluj.....ked som potrebovala poradiť, tak som tu jednoducho napísala...ak nechceš radiť, nemusíš...ale nemontuj sa.... Sú tu ľúdia, ktorí chcú poradiť, ozvali sa mi, a ja som im za to vďačná.
Ďakujem všetkým....
danushka
22.02.10,10:46
Vážená pani,

to, čo som uvádzala, že mám tri deti...bla bla bla...článok písala moja sestra, akurát pod mojim nickom, kedže sa nechcela registrovať, tož to vysvetlenie.
Takže neboj, nie som dement, ktorý nevie , koľko má detí alebo koľko rokov majú jeho deti.
Tak nabudúce, priveľmi nerozmýšľaj..a nešpekuluj.....ked som potrebovala poradiť, tak som tu jednoducho napísala...ak nechceš radiť, nemusíš...ale nemontuj sa.... Sú tu ľúdia, ktorí chcú poradiť, ozvali sa mi, a ja som im za to vďačná.
Ďakujem všetkým....
Naopak Zollerko, v poslednom čase treba na Porade poriadne premýšľať čo komu a hlavne ako napísať.
Z Tvojho prísevku ide nervozita a arogancia...Ak sa chováš aj doma takto direktívne, odmietaš cudzí názor, odmietaš názory svojich potomkov, tak potom sa nediv, že Tvoje dieťa robí to čo robí.

Ja už mám teraz kútik na oboch stranách pery a herpes v nose, takže túto tému opúšťam, aby som si nezačala jazykom obllizovať dookola celú hlavu.
buchač
22.02.10,11:21
ja si nepletiem hyperaktivitu s nevychovanosťou....bola som u psychologičky aj psychiatričky, a tie mu diagnostikovali hyperaktivu....
----áno, má často suché pery.....


Vážená pani,

to, čo som uvádzala, že mám tri deti...bla bla bla...článok písala moja sestra, akurát pod mojim nickom, kedže sa nechcela registrovať, tož to vysvetlenie.
Takže neboj, nie som dement, ktorý nevie , koľko má detí alebo koľko rokov majú jeho deti.
Tak nabudúce, priveľmi nerozmýšľaj..a nešpekuluj.....ked som potrebovala poradiť, tak som tu jednoducho napísala...ak nechceš radiť, nemusíš...ale nemontuj sa.... Sú tu ľúdia, ktorí chcú poradiť, ozvali sa mi, a ja som im za to vďačná.
Ďakujem všetkým....


Naopak Zollerko, v poslednom čase treba na Porade poriadne premýšľať čo komu a hlavne ako napísať.
Z Tvojho prísevku ide nervozita a arogancia...Ak sa chováš aj doma takto direktívne, odmietaš cudzí názor, odmietaš názory svojich potomkov, tak potom sa nediv, že Tvoje dieťa robí to čo robí.

Ja už mám teraz kútik na oboch stranách pery a herpes v nose, takže túto tému opúšťam, aby som si nezačala jazykom obllizovať dookola celú hlavu.

zollerko

... a s kým ???

S dieťaťom alebo so sebou ...???
Ak s potomkom , tak O.K.

Ale aj Tebe by sa asi zišlo ....to vyšetrenie ...;)
zollerko
23.02.10,07:58
danushka a buchač....:o))))))))))))))))))))) skončili ste? želám Vám ...............................................:o) )))))))))))))))
Silvernola
23.02.10,14:01
:rolleyes: Chúďa dieťa:mee:
Marian.
04.03.10,20:39
... ma kútik, resp. už veľký kútisko, ktorý má už asi pol roka...
Zdravim. Ak sa jedna o infekcny kutik (anguli infectiosi) pricinou moze byt mnoho faktorov, napriklad kokova infekcia a ine, ale treba mysliet aj na avitaminozu (nedostatok) vitaminu A,C,B (liecivo B-komplex). Urcite sa poradte so svojim dermatologom. Ak nie je kutik mokvavy a nema alergiu na niektoru z ucinnych latok je vhodna masticka Framykoin.
ludmilla
05.03.10,09:06
Ako som čítala predošlé príspevky Zollerko syn je tvoje druhé dieťa, čiže je v strede medzi dvomi súrodencami. Vieš ako to už býva staršiemu sa venuje veľká pozornosť, stredný sa už zvezie pri staršom, keďže vekový rozdiel nie je veľmi veľký je to aj náročné. Najmladší je znovu veľmi zvláštna kategória, tu robíme veľa ústupkov. To znamená zrejme tvoj stredný syn sa v rodine cíti prehliadnutý, nedostáva sa mu toľko lásky ako ostatným dvom deťom. Žije vo vašej rodine ako jedináčik.
Spomínala si, že je hyperaktívny, nie si naňho veľmi náročná a vyžaduješ od neho aby ticho sedel, nevyrušoval ostatných, tým mu obmedzuješ jeho pohyblivosť a v konečnom dôsledku potláčaš jeho aktivity.
Možno dostáva aj úlohy ako dávať pozor na mladšieho súrodenca. A že je z toho unavený nikto nevidí. On sa snaží na seba upozorniť a tým získať tak veľa lásky ako je len možné. Zlé deti v podstate neexistujú, keď sa takéto zlozvyky u detí vyskytnú je to určité znamenie, že nie je niečo v poriadku vo vzťahu k rodičom alebo súrodencom.
Ty sa na neho hneváš za ten zlozvyk, ale zamysli sa, čo mu iné zostáva ako môže na seba upozorniť? Ako sa môže vo vašej rodine zviditeľniť?
To čím sa zviditeľní je v našich očiach nás dospelých vnímané ako niečo zlé ako zlozvyk. Zollerko ak odhliadneš od toho malého percenta, kde zlozvyk je spojený s chorobou, prídeš na to, že príčinou tohto správania detí sme my rodičia. Normálne správanie si väčšinou nevšímame a berieme ho ako samozrejmosť, vždy si všimneme len zlozvyk.
Deti sa učia žiť podľa nás, sme im príkladom, preto musíme byť pri deťoch dôslední, konsekventní, viem, že je to ťažké a nepohodlné, ale inak to nejde, v rôznych situáciach sa musíme zachovať rovnako, naše deti sa musia práve podľa nášho správania vedieť orientovať. Jednoducho nemôžeme raz povoliť a potom zasa zakázať.
Nehnevaj sa ne neho za to ako sa správa, ako ho vidia iní ľudia, ale skôr hľadaj príčinu prečo sa tak správa. nehľadaj recept na okamžité odnaučenie od zlozvyku, ktorý sa budoval roky. Neexistuje žiaden zázračný recept a ani superrýchly. Treba sa mu veľmi venovať, dať veľa lásky, o ktorú týmto prosí, rozprávať sa o tomto probléme, pretože on to už chápe, ja neviem zaviesť si denníček a písať slniečka a mráčiky, keď sa situácia lepší treba veľa, veľa chváliť, motivovať. Keď sa budete spolu hrať, nie je dôležité akú hru sa budete hrať, ale akým spôsobom sa ju budete hrať.
Každé dieťa dokáže byť istým spôsobom neslušné. Každé je iné, takže aj inak reaguje. Tvoj syn potrebuje len isté pravidlá, harmonogram, zamestnanosť počas dňa a veľa lásky, potrebuje, aby ho niekto počúval, rozprával sa s ním až potom po maličkých krôčikoch začneš vnímať zmenu k lepšiemu, ale aj tvoje oči musíš veľmi zaostriť, nehľadať len tie zlé veci na synovi, ale pokús sa vidieť aj tie dobré momenty a vyzdvihnúť ich. Na to neexistujú žiadne okuliare a odhaliť tieto pozitívne momenty je veľmi ťažké ako som už vyššie spomenula, tie zvyčajne nevidíme, pretože nám pripadajú normálne.
Nepísala si vôbec, či spolupracuješ so školou, alebo detskou lekárkou. V škole treba učiteľa upozorniť, aby neprišlo ešte k väčšej skaze, dá sa tým aj syna ušetriť od posmeškov a podobne. Tu už je potrebná tímová práca.
A hlavne nerob to preto, pretože ťa to vytáča a štve a kvôli pohoršujúcim sa ľuďom na ulici, kvôli posmievajúcim sa deťom, rob to len kvôli svojmu synovi.
Nechcela som týmto odsúdiť tvoju výchovu, nepoznám ťa, možno len trošku priviesť k zamysleniu. Veľmi Vám držím palce, hlavne synovi, urob všetko, čo bude v tvojich silách, potrebuje tvoju pomoc !!!!!!!!!!!