m.hladka
18.02.10,08:13
Pripájam "Poznámky" k účtovnej závierke.
Ak to niekomu pomôže, budem rada.
grammatika
18.02.10,07:43
Máš podobné poznámky ako ja :)
Pripájam moje, trošku je tam popísané aj o prechode na €.
m.hladka
25.02.10,09:00
;)
Cecilia
07.03.10,14:47
Prosím Vás a radu. Kde napíšem do poznámok stav účtu 112? Možno primitívna otázka, ale verím, že mi pomôžete. Ďakujem.
Anja111
07.03.10,14:52
Prosím Vás a radu. Kde napíšem do poznámok stav účtu 112? Možno primitívna otázka, ale verím, že mi pomôžete. Ďakujem.
Informácie k údajom vykázaným v súvahe na strane aktív
Cecilia
07.03.10,15:03
Ďakujem, je vidieť, že tie poznámky opisujem a chýbal mi tam riadok, ktorý tam dopíšem. Postupujem opačne, najprv píšem poznámky, lebo som chcela pochopiť zostatky na účtoch. Ďakujem ešte raz.
m.hladka
11.03.10,10:18
k bod 2.) treba si tam vsunúť z výpisu OR činnosti, ktorá spoločnosť čo vykonáva: napr. aj toto

2. Hlavnými činnosťami Spoločnosti sú:

- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľných živností
- kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľných živností
Betina2
14.03.10,19:15
Máš podobné poznámky ako ja :)
Pripájam moje, trošku je tam popísané aj o prechode na €.

Pekné poznámky. Podobné mám aj ja za rok 2008, len navyše tam mám uvedené hlavné činnosti spoločnosti. Teraz práve idem robiť prvé za 2009. Môžem použiť svoje Poznámky za rok 2008 ako predlohu s tým, že doplním SK NACE, pokec o premene ZI, pokec o použití konv.kurzu pri prechode na menu Euro a samozrejme všade zmením SK na Euro? + to čo sa vo firme zmenilo oproti 2008? Nechce sa mi vymýšlať celkom nové a tie, čo sa predávajú hotové predtlačené na vpisovanie, tak tie mi nevyhovujú.
A ešte otázočka - za rok 2008 sa všetko uvádzalo v SKK, teraz za rok 2009 treba v EUR. Stav na začiatku obdobia v Poznámkach uvádzate len v Eur (po prevedení z KS z r. 2008 v SKK) tak ako je to aj vo výkazoch, že? Nikde ani zmienka o stave v SKK na začiatku obdobia, že?

A teraz trošku podivná otázočka - správne je mena Eur alebo mena Euro, premena na Eur alebo premena na Euro? V týchto slovných spojeniach som trošku vedľa :confused:
Lenka1979
14.03.10,19:24
Pekné poznámky. Podobné mám aj ja za rok 2008, len navyše tam mám uvedené hlavné činnosti spoločnosti. Teraz práve idem robiť prvé za 2009. Môžem použiť svoje Poznámky za rok 2008 ako predlohu s tým, že doplním SK NACE, pokec o premene ZI, pokec o použití konv.kurzu pri prechode na menu Euro a samozrejme všade zmením SK na Euro? + to čo sa vo firme zmenilo oproti 2008?kľudne môžeš Nechce sa mi vymýšlať celkom nové a tie, čo sa predávajú hotové predtlačené na vpisovanie, tak tie mi nevyhovujú.
A ešte otázočka - za rok 2008 sa všetko uvádzalo v SKK, teraz za rok 2009 treba v EUR. Stav na začiatku obdobia v Poznámkach uvádzate len v Eur (po prevedení z KS z r. 2008 v SKK) tak ako je to aj vo výkazoch, že?áno,uvádzaš len v mene euro.. Nikde ani zmienka o stave v SKK na začiatku obdobia, že? nie,uvádzaš len v novej mene..

A teraz trošku podivná otázočka - správne je mena Eur alebo mena Euro, premena na Eur alebo premena na Euro? V týchto slovných spojeniach som trošku vedľa :confused:podľa tohto skloňovania by som skôr povedala že "premene na menu euro":rolleyes::---


..v texte
Betina2
14.03.10,19:43
Ďakujem, pomohlo.
bredikova
15.03.10,05:21
Robím jedného FO v PU. Musím podávať poznámky? Prosím poraďte .
Betina2
15.03.10,10:28
Robím jedného FO v PU. Musím podávať poznámky? Prosím poraďte .

Ako účtovná jednotka účtujúca v sústave podvojného účtovníctva prikladáš k DP aj Súvahu, Výkaz ziskov a strát a tiež Poznámky k účtovnej závierke.

Kuk sem
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/brozury_a_letaky/data/dpfo_09ot.pdf

str.6