Tomyn
18.02.10,08:24
Ahojte,

potrebujem vedieť, či sa ročné zúčtovanie preddavkov na daň robí aj dohodárom.
A ešte riešim taký problém...máme zamestnanca,ktorý u nás najprv pracoval na dohodu a neskôr sme s ním uzavreli pracovnú zmluvu. Príjem z dohody ovplyvňuje výpočet ročného zúčtovania?

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
18.02.10,07:25
Ahojte,

potrebujem vedieť, či sa ročné zúčtovanie preddavkov na daň robí aj dohodárom.
A ešte riešim taký problém...máme zamestnanca,ktorý u nás najprv pracoval na dohodu a neskôr sme s ním uzavreli pracovnú zmluvu. Príjem z dohody ovplyvňuje výpočet ročného zúčtovania?

Velmi pekne dakujem za odpovede.


Môžeš aj dohodárom, ak o to požiadajú.
V RZD u zamesntnanca, ktorý najprv pracoval na dohodu až potom na TPP spočítaš príjem z oboch prac.vzťahov.
Tomyn
18.02.10,07:30
Ďakujem veľmi pekne za radu.
HankaS
18.02.10,07:31
A chcem sa opýtať: Ak by tento zamestnanec sa rozhodol považovať príjem zrazený zrážkovou daňou z dohody o pracovnej činnosti za vysporiadaný, nemusel by pripočítavať tento príjem k príjmu z pracovnej zmluvy?
Timka1
18.02.10,07:33
A chcem sa opýtať: Ak by tento zamestnanec sa rozhodol považovať príjem zrazený zrážkovou daňou z dohody o pracovnej činnosti za vysporiadaný, nemusel by pripočítavať tento príjem k príjmu z pracovnej zmluvy?

ak nechce si uplatniť zrážkovú daň z dohody, považuje sa tá za vysporiadanú a teda ani príjem ani túto daň nikde neuvádza
HankaS
18.02.10,07:38
Ak má zamestnanec zamestnaný v našej firme pracovnú zmluvu a v inej firme pracuje na základe dohody o pracovnej činnosti môžem mu spraviť ročné zúčtovanie ja, alebo si musí podať DP?
Zoltán Kovács
18.02.10,07:39
Ak má zamestnanec zamestnaný v našej firme pracovnú zmluvu a v inej firme pracuje na základe dohody o pracovnej činnosti môžem mu spraviť ročné zúčtovanie ja, alebo si musí podať DP?

Môžeš aj ty.
Timka1
18.02.10,07:40
Ak má zamestnanec zamestnaný v našej firme pracovnú zmluvu a v inej firme pracuje na základe dohody o pracovnej činnosti môžem mu spraviť ročné zúčtovanie ja, alebo si musí podať DP?

ak ťa o to požiadal do 15.2.2010 tak môžeš, ale potrebuješ k tomu aj Potvrdenie o príjme z dohody
HankaS
18.02.10,07:44
Ďakujem všetkým, prajem príjemný deň
Tomyn
18.02.10,07:51
A este by som potrebovala vediet ako je to so zamestnancami, ktori poberajú dôchodok. Nárok na nezdaniteľnú časť ....Samotný výpočet sa robí rovnako ako u normálnych zamestnancoch?

Dakujem
Timka1
18.02.10,07:53
A este by som potrebovala vediet ako je to so zamestnancami, ktori poberajú dôchodok. Nárok na nezdaniteľnú časť ....Samotný výpočet sa robí rovnako ako u normálnych zamestnancoch?

Dakujem

starobný dôchodca nemá nárok na NČ ak bol už dôchodcami k 1.1.2009, ak by ešte nebol dôchodcom 1.1.2009 má nárok na celú ročnú NČ