sanchez123
18.02.10,09:42
Zaciatočnicka otazka :
V r.2009 si jeden moj zakaznik objednal odo mna tovar (Notebook + nejake dalsie veci k PC), ja som nasledne vsetok ten tovar objednal z velkoobchodu, a prijal ho v JU na sklad. Zaroven v penaznom denniku zapisal ako moj vydavok. Nakoniec vsak k predaju v r.2009 (problemy zo strany zakaznika) nedoslo, ten predaj sa zrejme posunie az na marec tohto roka.
Moja otazka je, co s danym tovarom a vydavkom za jeho kupu pri uzatvarani uctovnictva za r.2009? Tovar nadalej ostáva bez akejkolvek zmeny evidovany na sklade aj pre r.2010? (Ak ano, ako dlho vlastne takyto tovar vseobecne moze byt evidovany na sklade, su nejake obmedzenia? mozem to v pripade ze to vobec nepredam preradit v JU napr. ako kratkodoby majetok a pouzivat ho v suvislosti s mojou pracou?
Dík
Zita5
18.02.10,09:08
Zaciatočnicka otazka :
V r.2009 si jeden moj zakaznik objednal odo mna tovar (Notebook + nejake dalsie veci k PC), ja som nasledne vsetok ten tovar objednal z velkoobchodu, a prijal ho v JU na sklad. Zaroven v penaznom denniku zapisal ako moj vydavok. Nakoniec vsak k predaju v r.2009 (problemy zo strany zakaznika) nedoslo, ten predaj sa zrejme posunie az na marec tohto roka.
V peňažnom denníku nákup tovaru aj zostáva zaúčtovaný , nič s tým nerobíte .Tovar zaevidujete na skladovú kartu a v inventarizácii k 31.12.2009 ho vykážete vo Výkaze o majetku a záväzkoch .Čiže PC-tovar Vám zostane na sklade.

Moja otazka je, co s danym tovarom a vydavkom za jeho kupu pri uzatvarani uctovnictva za r.2009? odpoveď vyššie

Tovar nadalej ostáva bez akejkolvek zmeny evidovany na sklade aj pre r.2010? (Ak ano, ako dlho vlastne takyto tovar vseobecne moze byt evidovany na sklade, su nejake obmedzenia?

Tovar v skladovej evidencii zostane , pokiaľ nepríde k jeho predaju .

mozem to v pripade ze to vobec nepredam preradit v JU napr. ako kratkodoby majetok a pouzivat ho v suvislosti s mojou pracou? môžete
Dík

Odpoveď modrou .
sanchez123
18.02.10,09:33
Dakujem, pekny den :-)