Ibaka
28.09.05,19:49
Akoj moja studnica poznania. Mám trochu guláš v číslovaní dokladov (JÚ, neplatca DPH: (viem že sú to primitívne otázky)

1. Ako zdokladujem prevod z účtu v banke do pokladničnej knihy. Vypíšem PPD a do "prijaté od" čo uvediem? číslo účtu v banke?
2. Robím mesačne vyučtovanie služobných ciest na tlačive Cestovný príkaz, musím ešte k tomu doložiť VPD?
3. Na bankovom účte každý mesiac mi je pripísaný "kreditný úrok", odpočítana príslušná daň, a poplatok za vedenie účtu. Pri zápise do peňažného denníka (v ALFA) sa mi automaticky k týmto položkám priraďujú číslovania dokladov. Musím vypísať ešte ďalší doklad alebo stačí na preukázanie výpis z účtu?

Vneste trochu svetla do mojej tmy. Vďaka
Valika
28.09.05,18:10
2. Treba priložiť VPD.
Manual
28.09.05,18:21
Akoj moja studnica poznania. Mám trochu guláš v číslovaní dokladov (JÚ, neplatca DPH: (viem že sú to primitívne otázky)

1. Ako zdokladujem prevod z účtu v banke do pokladničnej knihy. Vypíšem PPD a do "prijaté od" čo uvediem? číslo účtu v banke?
2. Robím mesačne vyučtovanie služobných ciest na tlačive Cestovný príkaz, musím ešte k tomu doložiť VPD?
3. Na bankovom účte každý mesiac mi je pripísaný "kreditný úrok", odpočítana príslušná daň, a poplatok za vedenie účtu. Pri zápise do peňažného denníka (v ALFA) sa mi automaticky k týmto položkám priraďujú číslovania dokladov. Musím vypísať ešte ďalší doklad alebo stačí na preukázanie výpis z účtu?

Vneste trochu svetla do mojej tmy. Vďaka 1/ Ja píšem prevod do pokladne
3/ Ja neprikladám nič viac, BV je dostačujúci doklad o vykonanej operácii, či o príjme úroku alebo úhrade poplatkov.
Pekný večer želám...images/icons/icon7.gif
sklenkova
28.09.05,19:34
Musím pri vklade do banky vypisovať nejaký doklad,alebo stačí lístok o vklade z banky?Ide o vklady z ERP.Ako sa to zapisuje v JU?
Tatiana
28.09.05,19:38
Musím pri vklade do banky vypisovať nejaký doklad,alebo stačí lístok o vklade z banky?Ide o vklady z ERP.Ako sa to zapisuje v JU?Vypíšeš VPD s textom - vklad na účet. V JU zapíšeš v pokladni priebežná položka/výdaj z pokladní a v banke príjem banka /priebežná položka. Priebežná položka t.j. porovnanie s PÚ ako peniaze na ceste.
babenko1
28.09.05,19:46
Akoj moja studnica poznania. Mám trochu guláš v číslovaní dokladov (JÚ, neplatca DPH: (viem že sú to primitívne otázky)

1. Ako zdokladujem prevod z účtu v banke do pokladničnej knihy. Vypíšem PPD a do "prijaté od" čo uvediem? číslo účtu v banke?
2. Robím mesačne vyučtovanie služobných ciest na tlačive Cestovný príkaz, musím ešte k tomu doložiť VPD?
3. Na bankovom účte každý mesiac mi je pripísaný "kreditný úrok", odpočítana príslušná daň, a poplatok za vedenie účtu. Pri zápise do peňažného denníka (v ALFA) sa mi automaticky k týmto položkám priraďujú číslovania dokladov. Musím vypísať ešte ďalší doklad alebo stačí na preukázanie výpis z účtu?

Vneste trochu svetla do mojej tmy. Vďaka1. od koho.. môžeš napísať napríklad meno toho, kto tie peniaze vybral z banky
2. nemusíš, ved cestovný príkaz má v sebe už zabudovaný bud príjmový alebo výdavkový doklad. Len tam dopíšeš číslo, pod akým to máš v peňažnom denníku
3. tu už nemusíš nič písať. Alfa ti vlastne čísluje poradové číslo položiek na bankovom výpise.
Ibaka
05.01.06,15:33
a tie čísla položiek, ktoré pridelí program alfa, pripíšem na bankový výpis ku každej položke, nestačí očísovať v JU iba mesačný bankový výpis?
otázka
05.01.06,17:11
Áno ,VzBÚ napr.od 1.12-31.12: naň si vpravo hore napíš VÚ12 a všetky položky,ktoré budeš z tohto výpisu účtovať v peňažnom denníku, t.j. príjem aj výdaj bude mať vpravo hore tiež / poradové číslo výpisu/ VÚ12. Ako má príjmový PD, výdavkový VD, tak banka má VÚ, alebo VzBÚ. Toje na Tebe aké číslovanie a označovanie zvoliš, ale musíš to dodržiavať po celé účtovné obdobie rovnako=jedným systémom. V ALFE si to ponastavuj.
turbo
20.03.08,07:12
Zdravím!
Od 1.1.08 musí značenie účtovných dokladov byť slovné aj číselné. Chcem sa spýtať ako chápete to slovné značenie, tzn že na doklade musí byť napísané napr. príjmový pokladničný doklad PPD, ..., alebo čo vlastne chceli zákonodarcovia nové zaviesť. V podstate ak sa bločik vypisuje je tam označenie PPD a tak. Tak čo treba ešte naviac riešiť, keď to zakotvili v novele.
Len toľko na menšie ozrejmenie.
S prianím pokojného dňa a príjemné prežitie veľkonočných sviatkov!