fitbella
18.02.10,10:32
prosím o radu, podávam ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutí za rok 2009. Je potrebné zaplatiť za jedného občana. Ale neviem sa dopracovať k presnej sume, program mi vygeneroval na tlačive istú sumu, avšak na tlačive zaslanom z ÚP sa uvádza iná suma a i podľa postupu a info o priemernej mzde zo Štatistického úradu vychádza iná suma. Nikdy som nerobila prácu mzdárky, zaskakujem len za kolegyňu na dlhodobej PN a snažím sa aby bolo všetko v poriadku, prosím ako sa zorientovať v tých sumách. Ďakujem.
blondy
18.02.10,10:00
Neviem ktorú sumu máš na mysli :
Odvod za neplnenie povinného podielu za jedného občana za rok 2009 je vo výške 849€
Suma na započítanie jedného občana so zákazkou, alebo odberom výrobkov alebo služby je vo výške 755€
fitbella
18.02.10,12:28
veľká vďaka za pomoc
milagros208
22.02.11,06:24
Ahojte. Doteraz sme stále zasielali ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania občanov so zdravotným postihnutím. Za rok 2010 sme ale zamestnávali len 19 zamestnancov a teda táto povinnosť nám odpadá. Chcela by som vedieť či je potrebné zaslať ÚPSVaR nejaké tlačivo alebo oznámenie, že už túto povinnosť nespĺňame. Ďakujem.
hotbell
23.02.11,06:09
Dobrý deň,
prosím Vás o radu - zamestnanca, poberateľa invalidného dôchodku, ktorý bol v roku 2010 práceneschopný, môžeme započítať do ročného výkazu? Podmienku zamestnávania sme splnili, ale neviem ako to je s práceneschopnosťou.
Ďakujem za radu
Tweety
23.02.11,06:42
Dobrý deň,
prosím Vás o radu - zamestnanca, poberateľa invalidného dôchodku, ktorý bol v roku 2010 práceneschopný, môžeme započítať do ročného výkazu? Podmienku zamestnávania sme splnili, ale neviem ako to je s práceneschopnosťou.
Ďakujem za radu
Započítaš, bol zamestnancom.
hotbell
23.02.11,08:47
Ďakujem za potvrdenie môjho názoru.
Prajem pekný deň
ALEXOLIVER
09.03.11,17:22
chcela by som sa spýtať na ročný výkaz o plnení povinného podielu zamestnávania ZŤP občanov. Firma odobrala tovar z chránenej dielne do konca roka 2010, avšak faktúry boli uhradené v r. 2011. Môžu sa takéto faktúry započítať?