krsakova
18.02.10,10:43
Ahojte poraďáci,máte niekto skúsenosť, ako treba správne reagovať na zaslané e-mailové žiadosti+životopisy.Mali sme inzerát na voľné prac.miesto.Keď chodili uchádzači osobne,dala som si podpísať súhlas so sprac.osob.údajov.Ale čo s tými,ktorý mi ich posielali e mailom a nedali súhlas so sprac.os.úd.? Chcem im odpísať, ale čo so žiadosťami?Stačí prehlásenie,že sa v našej firme nenachádzajú žiadne jeho osob.údaje a potom maili vymazať?? A ešte jedna vec-vediete si osobitnú evidencie týchto životopisov? a keď životopisy po uplynutí stanovenej lehoty skartujem je potrebné o tom vykonať nejaký zápis /dátum skartácie+priezvisko atď...? Ďakujem za všetky skúsenosti:)
krsakova
19.02.10,11:36
Nikto mi nevie poradiť :-(. Veď určite aj Vám chodia e-mailové životopisy!
elli
25.02.10,16:30
ak ste zivotopisy nevyziadali, potom by mal platit § § 2a

Tento zákon sa nevzťahuje na ochranu osobných údajov, ktoré
a) spracúva fyzická osoba pre vlastnú potrebu v rámci výlučne osobných alebo domácich činností, ako je vedenie osobného adresára alebo korešpondencia,
b) boli získané náhodne bez predchádzajúceho určenia účelu a prostriedkov spracúvania, bez zámeru ich ďalšieho spracúvania v usporiadanom systéme podľa osobitných kritérií a nie sú ďalej systematicky spracúvané.

Ak ste zivotopisy vyziadali, potom prichadza do uvahy aj pouzitie § 9
Výnimky z obmedzení pri spracúvaní osobitných kategórií osobných údajov

1) Zákaz spracúvania osobných údajov ustanovený v § 8 ods. 1 neplatí, ak dotknutá osoba dala písomný súhlas na ich spracúvanie alebo ak
d) spracúvanie sa týka osobných údajov, ktoré dotknutá osoba zverejnila alebo sú nevyhnutné pri uplatňovaní jej právneho nároku, alebo


Pre istotu vsak, ak ziadate predlozenie zivotopisu elektronickou formou, do instrukcii by ste mohli doplnit tlacivo suhlasu so spracovavanim osobnych udajov s upozornenim, ze na ponuky/zivotopisy, ktore nebudu obsahovat tento vyslovny suhlas, sa prihliadat nebude a budu zlikvidovane podla prisl. ustanoveni zakona OOU.
krsakova
16.03.10,11:05
Elli, ďakujem za odpoveď.