coudo
18.02.10,11:31
Zdravim, ak vytvaram temu ktora tu uz je tak sa ospravedlnujem:)
Tuto temu by som chcel adresovat hlavne ludom ktory uz prispevok dostali. Ja som momentalne zaregistrovany na urade prace a cakam na kurz pre zacinajucich podnikatelov. Mam par otazok na ktore mi na urade odpovedali vetou: "vsetko sa dozvies na kurze". Lenze mne sa nechce cakat a rad by som si naplanoval veci dopredu:D
1. Na co vsetko mozem pouzit prispevok a v akej vyske? (okrem odvodov, vytvorenia stranky)
2. Kontroluje to niekto na co boli pouzite peniaze?
Za odpovede vopred dakujem
Timka1
18.02.10,10:34
napr. na nákup regálov, zostavy PC, stolík pod PC, stolička, k tomu archivačná skriňa, reklamu, inzrciu, nákup drobného náradia, prenájom miestnosti na podnikanie ......
kontroluje to Úrad práce presne podľa kalkulácie nákladov v podnikateľskom zámere, ktorý si obhájil pred komisiou
Dantess
18.02.10,10:40
Rýchlo uteč z UP !!! Stratíš tam len čas a nervy !!!
coudo
18.02.10,10:41
Vdaka za rychlu odpoved ;) takze v kalkulacii nakladov si stanovim urcitu cenu za ktoru mi vytvoria e-shop. ako by som riesil situaciu keby mi firma ktora mi vytvara moj e-shop povie ze sa to predrazilo?
a ako konkretne to kontroluje urad prace? ci iba podla faktur?
coudo
18.02.10,10:43
chvilami nad tym rozmyslam pri tych hlupostiach co si vymyslaju a hlavne ked mi povedali ze vobec nemaju sajnu kedy budu robit najblizsi kurz pre zacinajucich podnikatelov a aj tak uz je vela uchadzacov. aku mas skusenost ty?
odpoved pre Dantessa
Dantess
18.02.10,13:10
chvilami nad tym rozmyslam pri tych hlupostiach co si vymyslaju a hlavne ked mi povedali ze vobec nemaju sajnu kedy budu robit najblizsi kurz pre zacinajucich podnikatelov a aj tak uz je vela uchadzacov. aku mas skusenost ty?
odpoved pre Dantessa
Bohužiaľ Ta sklamem, ale moja a priatelkina skúsenost je velmi zlá. Boli sme na UP zahlaseni obaja a po 6 mesiacoch nosenia papierikov nám to ajtak nedali. Konkretne sme nespravili testy. Ked sme sa opytali, že čo budu testy obsahovat povedali, že hlavne body živnostenskeho zakonu. Tiež nič bližsie nevedeli. tie sme sa naucili samozrejme a nakoniec dali otazky, ktoré spravilo z 30 ludi asi tak 3. Proste tie najukritejsie otazky v Ziv. zakone. Milné odpovede, ktoré Ta poplietli. Proste test, ktorý bol vytvorený na to, aby ho spravilo čo najmenej ľudí.

Ked sme sa rozhodli ísť bez UP, tak sme VSETKo vybavili do 2 tyzdnov a už sme podnikali. Inak sme ale stratili pol roka a neziskali nič. Teda, ziskali sme skusenosti o tom, že na slovensku je podpora podnikania od statu NULOVÁ !!!
iriska
21.02.10,14:44
No... keď som ja žiadala o dotáciu, tak z 20tich urobilo 20. boli tam síce otázky, ktoré miatli, ale nezrozumiteľné a zákerné boli asi len 2 + získavaš body za absolvované školenie a za iné veci, takže by to nemal byť problém. Pokiaľ viem, nám povedali, že na reklamu si peniaze z dotácie nemôžeme uplatniť a na odvody môžeme dať max. 20% dotácie.
linko1
21.02.10,18:29
každý kraj má inak špecifikované na čo je možné dotáciu použiť, takže najlepšie je sa informovať na tom svojom, všetko vám vysvetlia aj na školení ktoré organizuje urad práce