inajana
18.02.10,11:42
val007
18.02.10,18:58
No neviem, či máš malé deti, ale tiež v lekárni dostať takú odsávačku na soplíky pre deti, že "hadičkovú". To má tu hadičku asi 3 - 4 mm širokú no to by si musela to žĺtko a bielko vytiahnuť vlastnou silou ústami, len by so šlo do takej nádobky. Neviem, či by to fungovalo. Ber to len ako nápad. Tá odsávačka stojí cca 1,- EUR.
inajana
18.02.10,19:58
Dík za snahu ... ale nebolo by to dobré.
PotPalo
18.02.10,21:18
Keď si už bola v lekárni, mala si si kúpiť aj injekčnú ihlu, tú potom prilepiť/primontovať na tú pumpičku a bolo by to vyriešené.
inajana
19.02.10,07:11
Vyskúšali sme pri pulte všetky, čo mali - ihly sú menšie.
viktorviktor
19.02.10,09:17
náhrada - klystír, na špičku nalepiť bužírku, aby pracoval ako pumpa urobiť do gumy dierku , ktorú je potrebné pri vyfukovaní zakryť prstom.
V pradajni s hračkami možno predávajú stláčacie harmonikové zvieratká
inajana
19.02.10,09:46
Tá harmoniková pumpička je vlastne niečo podobné - lenže ako to ZREDUKOVAŤ na menší "hadičkový" vývod - lebo bužírka je po celej dĺžke rovnaká ... ???
viktorviktor
19.02.10,09:57
Zredukovať rôzne hrúbky bužírky na potrebný priemer a zlepiť,

V dávnosti som mal injekčnú ihlu dlhú asi 10 cm a možno i viac, používal som na zmiešavanie tekutín, dala sa získať buď v laboratóriu alebo na tuberkulóznom oddelení, bola dosť hrubá, možno by sa dala pripojiť
misoft
19.02.10,17:23
Na takéto práce používam obyčajný gumový balónik zo starých voňaviek, obyčajnú bužírku (5 cm dĺžky) so zasunutou plastovou trubičkou a ihlou 6 na konci. Potom cez otvor len zasuniem ihlu, balónikom jemne pumpujem a obsah o chvíľu "vylezie" aj sám :D. Žiadne zázraky, kus fantázie a zručnosti a stojí to pár centov.
inajana
19.02.10,20:35
Číta sa to zaujímavo - len si to celkom neviem predstaviť ... Aby som zajtra prelašovala garáž, dielňa a konečne to zmontovala ... Nedá sa ti to odfotiť - prosím ... ?
Chobot
20.02.10,15:29
Má niekto nápad, ako zmontovať náhradu za toto:
http://www.kalaydo.de/iad/viewimage?kalaydonr=9639973&reference=3/963/997/3_-2146440714.jpg&adheading=Blasfix+zum+Eierausblasen
alebo
http://cgi.ebay.de/Ausblasgeraet-Ostereier-Blas-Fix-Heitmann-NEU_W0QQitemZ200428961867QQcmdZViewItemQQptZDE_Hau s_Garten_Dekoration_JahresezeitlicheDekoration?has h=item2eaa7f404b
Mini-pumpičku som zohnala v lekárni, lenže tá má ukončenie cca 6 mm, no NEVIEM, čím to zredukovať.

Tenšie hadičky dostať v bycikloobchode - je to hadička, ktorá sa dáva na ventilky. Je asi 3 mm hrubá a zvykne sa predávať v 10 cm dĺžke. Myslím, že by išla natiahnuť na tú hrubšiu.
PotPalo
20.02.10,20:28
V každom odchode pre rádioamatérov (tj. v obchode s elektronickými súčiastkami) sa dá kúpiť zmršťovacia bužírka. Majú ich v rôznych priemeroch, po zohriati napríklad zapalovačom sa zmrštia asi na polovicu svojho priemeru. To by sa dalo tiež celkom dobre využiť...
bupi
20.02.10,22:24
Pouzi slamku, su rozne priemery.
inajana
21.02.10,13:45
Dnes sme to konečne zmontovali s tou hadičkou na bicykle, slamku nahradila prázdna tuba z pera.
Funguje - len CELÝ TEN VÝMYSEL = ORIGINÁL - nieje žiadna sláva:
- ak sa spravia dva otvory na škrupine - uniká popri slamke tlak
- ak sa urobí iba jedna (po niekoľkých nepodarených pokusoch) - tak je problém "výduvok" poriadne zvnútra umyť ...
Zostanem asi pri vyfukovaní ústami, ale ďakujem za nápady.
val007
21.02.10,18:43
No ja mám ešte jeden tip. Existuje aj taká odsávačka na soplíky s tou pumpičkou. Má koniec umelý a na ňom už má takú gumenú redukciu asi na 2 - 3 mm. Tak som to dnes s tým skúšala. Musíš urobť dve dierky. Aspoň ja som urobila. Podľa mňa to trvá trošku dlhšie ako ústami, ale ide to a umyť to šlo tiež. Ja som to napríklad len tak ústami skoro nikdy nevládala.