andreaS
18.02.10,12:41
Nikdy som neuctovala vyrobu, preto by som potrebovala pomoct s jej uctovanim. Navyse mam tam este jednu zaujimavu vec, s kt. neviem zatial pohnut.

1. situacia

Firma ma v lome drvicku kamena, s kt. triedi kamen na jednotlive frakcie. Lom nam fakturuje za vyvezeny kamen v urcitych obdobiach. Fakturuju nam jednu frakciu (500) a my si robime uz jednotlive frakcie, kt. sa uvadzaju na jednotlivych fakturach.

Doteraz sa to robilo tak, ze pocas mesiaca sa fakturovali jednotlive frakcie a potom podla vyfakturovaneho som presunula z 500 na tieto jednotlive frakcie. Ale cena novej frakcie bola rovnaka ako 500 a vsetky ostatne naklady (phm a prenajom drvicky) boli uctovane na nakladove ucty.

Mam pocit, ze to nie je dobre takto uctovane.

2. situacia

Budeme mat v prenajme pozemok, z kt. budeme tazit kamen. Tentokrat bude len doklad o prenajme pozemku, uz nie za vytazeny kamen. A tu si neviem vobec rady. Ako dostat jednotlive naklady na tonu kamena.. ako to celkovo uctovat...

...............

pripadne existuje nejaka publikacia o vyrobe? lebo priznavam ze tej sa bojim ako cert kriza... (tak isto som sa kedysi bala leasingu a nakoniec som zistila ze to nie je vobec tazke, tak dufam, ze tu to bude obdobne)...

Je tu niekto, kto by ma vedel usmernit ako nato?

Problem je este v tom, ze kazdu informaciu dostanem utrzkovito a sama neviem co presne sa pytat. Resp. co dat evidovat a tak...