Jan_ci
18.02.10,15:58
Zdravím vás. Mám taký problém: Zamestnávateľovi som podpísal hmotnú zodpovednosť a chcel by som od nej odstúpiť. Nadriadenému som spomenul §183 a vravel mi, že nemôžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti, pretože nastupujem na nákladné auto a náves kde sú doklady od vozidla, tankovacie karty, mobilný telefón, navigácia a všetko čo v tom aute a na ňom je. Už ma nebaví neustále všetko preberať a zapisovať. Niekedy preberám len náves alebo auto za tmy alebo mimo firmu od kolegu vodič, napr. v Taliansku na parkovisku. Ak si niečo pri preberaní nevšimnem, že chýba alebo že je niečo poškodené, tak mi to pri odovzdaní zapíšu a pri vyplácaní diet strhnú. Chcel by som to svojmu nadriadenému podať písomne ale neviem ako to mám napísať na papier a či vôbec môžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti. Už som prebral a odovzdal asi tak 20 ťahačov a návesy. Mám v tom nejakú šancu?
Danila
18.02.10,15:05
Zdravím vás. Mám taký problém: Zamestnávateľovi som podpísal hmotnú zodpovednosť a chcel by som od nej odstúpiť. Nadriadenému som spomenul §183 a vravel mi, že nemôžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti, pretože nastupujem na nákladné auto a náves kde sú doklady od vozidla, tankovacie karty, mobilný telefón, navigácia a všetko čo v tom aute a na ňom je. Už ma nebaví neustále všetko preberať a zapisovať. Niekedy preberám len náves alebo auto za tmy alebo mimo firmu od kolegu vodič, napr. v Taliansku na parkovisku. Ak si niečo pri preberaní nevšimnem, že chýba alebo že je niečo poškodené, tak mi to pri odovzdaní zapíšu a pri vyplácaní diet strhnú. Chcel by som to svojmu nadriadenému podať písomne ale neviem ako to mám napísať na papier a či vôbec môžem odstúpiť od hmotnej zodpovednosti. Už som prebral a odovzdal asi tak 20 ťahačov a návesy. Mám v tom nejakú šancu?Dožaduj sa kolektívnej hmotnej zodpovednosti.
Jan_ci
18.02.10,15:41
Dožaduj sa kolektívnej hmotnej zodpovednosti.
Čo znamená pojem "kolektívna hmotná zodpovednosť" a ako mi pomôže?
veronikasad
18.02.10,16:11
Čo znamená pojem "kolektívna hmotná zodpovednosť" a ako mi pomôže?

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#182