Whiter
18.02.10,18:21
Dobrý deň na nákladových faktúrach , ale aj príjmových som vôbec neuvádzal DIČ, ale iba IČO.
Myslíte že za to môžem mať nejaký prísny postih?
Ďakujem.
vierockak
18.02.10,17:29
Dobrý deň na nákladových faktúrach , ale aj príjmových som vôbec neuvádzal DIČ, ale iba IČO.
Myslíte že za to môžem mať nejaký prísny postih?
Ďakujem.

Zákon o dani z pridanej hodnoty hovorí jasne:

§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku

(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) uplatnenú sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v eurách, ktorá sa má zaplatiť.
Whiter
18.02.10,18:00
Faktúry boli vystavené ešte keď som nebol platcom dph.
Ďakujem za info, ale skôr ma zaujíma aký môžem dostať za to postih ak si tie faktury zahrniem do účtovníctva ako nákladové.
danushka
18.02.10,18:06
Faktúry boli vystavené ešte keď som nebol platcom dph.
Ďakujem za info, ale skôr ma zaujíma aký môžem dostať za to postih ak si tie faktury zahrniem do účtovníctva ako nákladové.

Ako si chces zahrnut do nakladov svoje faktury:confused:.Ved su Tvojim prijmom a nie vydavkom.

Faktury, ktore si doposial vystavil bez DIC oprav a zasli ich svojim odberatelom a vec je vyriesena, prekvapuje ma, ze Ta o to doteraz nik neziadal.
Whiter
18.02.10,18:47
ale mám také aj nákladové. Proste čo mi iní vystavili a poslal som im len IČO.
danushka
18.02.10,19:03
ale mám také aj nákladové. Proste čo mi iní vystavili a poslal som im len IČO.

Vsak doziadaj opravu faktur o doplnenie Tvojho DIC. Ked si nebol platcom DPH, tak predpokladam, ze si nemal vysoky obrat a tych doslych faktur nebude tisic na opravu...
Toto nie je ziaden problem, vyziadaj kazdeho dodavatela, zaloz si kopiu listu, podaci listok a cakaj.
Takto si kryty, ze si urobil vsetko pre sulad so zakonom:).