hypnotic
18.02.10,18:48
ahojte,
viete mi poradit so znenim darovacej zmluvy?
Darca vlastni pozemok, ktory chce darovat a polovicu zdedil a druhu kupil. Tak to ma zapisane aj na LV. Bolo by dobre, aby teraz v darovacej zmluve daroval jednu a druhu polovicu samostatne, nie ako jeden pozemok?
alušik
18.02.10,17:50
Osobne si myslím, že v darovacej zmluve už uvediete pozemok ako celok, pretože je vlastníkom celej výmery a nezáleží už predsa na tom, akým spôsobom tú-ktorú časť pozemku nadobudol. Daruje ju ďalej niekomu ako jeden celok.
hypnotic
18.02.10,19:29
no mne to vychádza podobne, akurát, že v liste vlastníctva sú dva spoluvlastnícke podiely, aj keď pritom spoluvlastník je tá istá osoba.. aby to bolo pri darovaní jednoznačné aj pre kataster..
Marína
18.02.10,20:38
no mne to vychádza podobne, akurát, že v liste vlastníctva sú dva spoluvlastnícke podiely, aj keď pritom spoluvlastník je tá istá osoba.. aby to bolo pri darovaní jednoznačné aj pre kataster..
Ak jeho podiely sú v súčte 1/1, už nie sú spoluvlastnícke ale je výlučným vlastníkom a ako bolo uvedené vyššie, daruje ako celok.
draik
18.02.10,20:47
Pre istotu do zmluvy uvedte, akym sposobom nadobudol darca majetok.
hypnotic
19.02.10,08:12
Pre istotu do zmluvy uvedte, akym sposobom nadobudol darca majetok.

ano, som to rozpísal, aj že je vlastníkom 1/2 a 1/2 a bude darovať obidve ako celok ;)