lukyno.321
18.02.10,20:01
Prosím vás. S kamarátom (ktorý má už nad 18) si chceme založiť sro-čku, ale keďže mám iba 16 rokov tak nevieme ako nato. Viem, že jedna možnosť je napísať môj podiel firmy na otca a po dovŕšení mojích 18 by ho prepísal na mňa. No chcel by som sa spýtať, či by bola možnosť napísať môj podiel na mňa a otec by napr. ručiteľ za mňa.

Alebo bola by nejaká možnosť ako by sme to mohli vyriešiť?

Za rady vopred Ďakujem :)
Ingrid Ondruskova
18.02.10,19:12
Oh...milý chlapec, nemal by si si ešte užiť detstvo? Veci a starosti dospelých by sa mali predsa len riešiť po 18-ke...
lukyno.321
18.02.10,19:24
vatšinu chalanov v mojom veku baví hrať aktívne fotbal, hokej volejbal .... no mňa baví podnikať ;) baví ma učiť sa nové veci ... ale tak mladosť si užívam myslím že dosť :)
pistik71
19.02.10,08:17
Fajn odpovede, ale trochu k veci: preco s.r.o.? Mozes zatial robit na dohodu a podobne. S.R.O. patri vatsi biznis, pripadne mensi ale nekorektny. Ale zase na druhej strane... je mozne ze je niekto tak mudry a ma super napad, ze by rozbehol aj sro v 16-ke.
Pripadne sa pozri po zakonoch krajin EU, ci nie je mozne zalozit v niektorej ekvivalent nasej SRO aj v tvojom veku. Pripadne sa obrat na firmy, ktore vedia zalozit SRO, urcite by vedeli poradit (ale zadarmo to asi nespravia :-).

Inac, super otazka, ze podiel na teba a ruci otec :-)
sthruska
19.02.10,08:47
//Inac, super otazka, ze podiel na teba a ruci otec
Teraz neviem. Ručiť či ručať. Ja si predstavujem to druhé :D
lukyno.321
19.02.10,14:27
pistik71: Do teraz robíme na živnosť napísanu na neho. Ale keďźe sa rozrastáme tak potrebuje S.R.O z viacerých dôvodov. Ale ďakujem aj tak :)
lukyno.321
19.02.10,14:30
sthruska: Oco je len rád, že sa venujem tomuto a nie hraniu počitačových hier ;)
zubro85
19.02.10,14:47
ja si myslim ze najjednoduchsia alternativa je ta ze otec by bol miesto teba spolocnik a potom by ste to po tej tvojej 18 prepisali v or

problem by bol jedine vtedy keby si neveril svojmu otcovi, ale tak to asi nieje kedze podnikate na jeho zivnost