daja
19.02.10,09:07
Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH. Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.
sonahelenamaria
24.02.10,10:49
Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH. Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.
nikto neúčtuje??
zuzanna
24.02.10,13:11
ja som k tej fakture od Shell prilozila faktury od toho dobijania a uplatnila si DPH hadam to bude ok???
daja
24.02.10,17:54
ja som k tej fakture od Shell prilozila faktury od toho dobijania a uplatnila si DPH hadam to bude ok???

Ja som to tiež tak začala robiť, ale potom som si všimla, že na faktúre, ktorá prišla už vo februári, je započítané mýto, ktoré sa dobíjalo aj v januári aj februári. Tak som si nie istá, či to tak môže byť kôli DPH-čke.
daja
02.03.10,20:45
Ja som to tiež tak začala robiť, ale potom som si všimla, že na faktúre, ktorá prišla už vo februári, je započítané mýto, ktoré sa dobíjalo aj v januári aj februári. Tak som si nie istá, či to tak môže byť kôli DPH-čke.
nikto nevie poradiť?
tinkas
04.03.10,19:49
ja to po konzultacii s kolegynkou robím tak, ze FA od NDS uctujem ako normálny záväzok -VOZD a Ku každej NDS FA si pripojím FA Shell, kde je tato ciastka len ako informáciu, že shellka si tento zaväzok stiahne sama z našho účtu, tz. že FA Shell neučtujem....
zuzanna
07.03.10,16:37
ja zase opacne k shell fakture si pripinam faktúru od NDS a rovno si aj uplatnujem DPHcku a vy ostatný dajte tip
zuzanna
14.04.10,07:56
Ahojte, chcem sa spýtať, ako účtovať mýto, ktoré je platené palivovou kartou Euroshell. Po dobití mýta na benzínke mi dajú Dokad o prijatí platby, faktúra č.xxxxx, kde je vyčíslená aj DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html) z mýta. Spoločnosť shell mi pošle faktúru , kde je vyčíslená výška mýta bez DPH (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-01-2010-a.html). Ako tieto faktúry účtujete? Ďakujem za rady.