Schimi
19.02.10,10:18
Dobry deň,

možno banálna otázka, ale predsa. Zaujímalo by ma, keď nakupim tovar s DPH, ja nie som platca DPH, pri predaji zákazníkovy vystavím fakturu s DPH len ju nevyčíslim zvlášť? Alebo ako je to?
Mam ešte jednu otazku ohladom DPH. Nakupim tovar zo zahraničia (Čína), faktura je vystzavena bez DPH, prebehne colne konanie, kde mi vyčíslia colny dlh ale uvedú ho ako DPH a clo je nulové. Znamená to, že vlastne platím DPH? A ďalej faktúrujem ako by bol tovar kúpený s DPH?
JarkaL
19.02.10,09:21
Jednoducho povedané, DPH na doklade si nevšímaj, pre Teba je dôležitá cena konečná - to je pre Teba nákupná cena, v akej tovar prijmeš na sklad. K tej cene si pridaj maržu a môžeš fakturovať. DPH v svojej faktúre nespomínaj, môžeš len do poznámky uviesť Nie som platcom DPH.
S colným dlhom je to to isté.
Timka1
19.02.10,09:24
tak ako písala Jarka, predávaš bez DPH, čiže na faktúre žiadne DPH nevyčísľuješ a uvádzaš len poznámku - nie som plátca dph.
katkap17
19.02.10,09:33
Ahojte môže mi niekto prosím Vás poradiť? Môj klient je SZČO pracuje v CZ , fakturuje za zámočnícke a zváracke služby v teplárni CZ je to §16 alebo 15je to myslené ako nehnuteľnosť v ktorej vykonáva služby alebo je to podľa toho či je odberateľ platca DPH. Môže mi niekto vysvetliť po lopate §15a 16 Ďakujem
katkap17
19.02.10,09:50
poradí niekto prosím!!!!!!
katkap17
19.02.10,12:56
poradí niekto prosím!!!!!!
kde ste všetci dobrý poraďáci?