xxxVilma
19.02.10,10:05
Poradaci, kto mi poradi ako mam postupovat v nasledovnej veci. V r.2000 som uzavrela
zmluvu s 1.dochodkovou a.s. vlastnim akcie tejto spolocnosti, ktora je v konkurze a ja
neviem, co mam robit, vtedy som investovala 8000 ,- Sk. Mam nejaku nadej, zem sa mi
vratia invest.peniaze, dakujem
profesional
02.03.10,20:23
Ked je firma v konkurze, tak po ukonceni konkurzu ak by malo dojst k ukonceniu cinnosti spolocnosti, mas narok na vyrovnaci podiel na zostatkovom majetku po ukonceni konkurzu. Kedze je na firmu vyhlaseny konkurz, je vsoko pravdepodobne ze firma je predlzena a teda ze ma viac zavazkov ako majetku. Takze ak skonci s nulovym majetkom alebo dokonca konkurzna postata nebude postacovat na uhradu zavazkov, tak ti nevznikne narok na ziadny vyrovnaci podiel. Takze statisticka sanca ze este vobec nieco z tych penazi uvidis je minimalna a uz pre to nemozes urobit vobec nic. Teraz je to uz len v rukach spravcu konkurznej podstaty. Samozrejme mu mozes napisat list nech ta ako akcionara informuje o stave konkurzneho konania a ci predbezna hodnota majetku zaklada predpoklad pozitivneho zostatku majetku po splateni zavazkov a uhrady odmeny spravcu a trov konkurzneho konania. Ale neviem ci ti odpise lebo ak je Vas vela takych, asi Vam sud ustanovil spolocneho opatrovnika. A v tom pripade si treba zistit kto to je a komunikovat s nim.