Adela.S
19.02.10,10:37
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu:

1. mám jedného známeho, ktorý poberá rentu ako bývalý colník a má ešte príjem z prenájmu (má pridelené DIČ). Príjem z prenájmu je 780 €. Musí podať daňové priznanie? Ak áno, aký typ DP, A alebo B?

2. mám príjem zo závislej činnosti ako zamestnanec, ale zároveň som aj konateľ v inej s.r.o., kde nemám žiaden príjem. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ako zamestnanec spĺňam všetky podmienky, len neviem, či to nejak súvisí s tým konateľstvom.

Ďakujem
Adela.S
19.02.10,12:12
prosííím, poraďte
VERONIKA6
19.02.10,12:14
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu:

1. mám jedného známeho, ktorý poberá rentu ako bývalý colník a má ešte príjem z prenájmu (má pridelené DIČ). Príjem z prenájmu je 780 €. Musí podať daňové priznanie? Ak áno, aký typ DP, A alebo B?

2. mám príjem zo závislej činnosti ako zamestnanec, ale zároveň som aj konateľ v inej s.r.o., kde nemám žiaden príjem. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ako zamestnanec spĺňam všetky podmienky, len neviem, či to nejak súvisí s tým konateľstvom.

Ďakujem
K bodu 2 -konateľ nemá nárok na zamestnaneckú prémiu.
Jozefsp
21.02.10,12:55
V inej téme sa píše:
Re: zamestnanecká prémia
Citát:
Pôvodca textu príspevku: erve file:///C:/DOCUME%7E1/Jozef/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif (http://www.porada.sk/132359-zamestnanecka-premia-post1304332.html#post1304332)
Má nárok na zamestnaneckú prémiu konateľ spoločnosti, ak počas celého roka poberal ako jej zamestnanec iba minimálnu mzdu a iné príjmy nemal?
Ak je konateľ zamestnancom (na inú činnosť ako je výkon funkcie konateľa), z tejto činnosti sa odvádzajú riadne všetky odvody ako u zamestnanca a ako konateľ nepoberá žiadnu odmenu, má nárok na zamestnaneckú prémiu, ak splnil ostatné podmienky.


Tak kde je pravda ?
JuKaS
21.02.10,19:10
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu:

1. mám jedného známeho, ktorý poberá rentu ako bývalý colník a má ešte príjem z prenájmu (má pridelené DIČ). Príjem z prenájmu je 780 €. Musí podať daňové priznanie? Ak áno, aký typ DP, A alebo B?

2. mám príjem zo závislej činnosti ako zamestnanec, ale zároveň som aj konateľ v inej s.r.o., kde nemám žiaden príjem. Mám nárok na zamestnaneckú prémiu? Ako zamestnanec spĺňam všetky podmienky, len neviem, či to nejak súvisí s tým konateľstvom.

Ďakujem

K bodu 1 : prenájom a ostatné príležitostné príjmy sú oslobodené od zdanenia do výšky 5-násobku životného minima, pre rok 2009 je to suma 894,60 €. Keďže z prenájmu mal príjmy vo výške 780 €, nemusí podávať DP.
Adela.S
21.02.10,19:35
Takže ak tomu dobre rozumiem, mám nárok na zamestnaneckú prémiu. Som síce konateľka spol, ale nie som v nej zamestnaná, ani nemám odmenu za výkon funkcie. Som zamestnanec v úplne inej firme.