alexaneta
29.07.04,13:41
nestretli ste sa niekto s tým, že daňová kontrola od vás žiada údaje na CD-nosiči?? my sme sa odvolávali na zákon o správe daní lebo tam je len v písomnej alebo technickej forme ale nie konkrétne na CD. povedala nám kontrolórka že ke´d jej to nedáme tak použije svoju právomoc. neviem aká môže byť vyššia právomoc ako zákon?? ale v tomto štáte je už všetko možné.teraz neviem či nás iba zastrašuje alebo má naozaj nato právo.
´dakujem za všetky príspevky
Dada
29.07.04,11:48
Načo by jej bola záloha na CD, keď nemá taký softvér ako vy používate?
alexaneta
29.07.04,11:57
ona nechce zálohu ona chce všetky údaje ale načo jej to bude a ako jej to ja mám dať do takej formy napr. DPH lebo to sa jedná o kontrolu všetkých daní za r.2002 , ve´d na DPH mám pomocnú evidenciu a také zmätky že to aj keď spustím zostavu v systéme nebudem to mať to isté lebo veľa zmien som tam musela robiť aj ručne a neviem ako to ona chce kontrolovať na diaľku veď to musí vidieť to jej musím vysvetliť už mi to tu pripadá ako v kocúrkove oni si prídu po niekoľkých rokoch dávno po funuse a idú sa robiť múdri a ešte nás buzerovať keď mám teraz iné starosti s DPH od 1.5.2004 a mám dosť si pretrasformovať mozog na zákony v r.2002 ešte aby som jej vyrábala nanovo zostavy na CD čo už ani ja sama neviem ako som ich horko ťažko stvorila .ona síce nemá softvér ako my a práve preto to chce vo forme akú si ona určí takže nieže by sme to len preniesli z nášho systému ale ešte aj prispôsobiť jej systému
je to hrôza
McMarti
29.07.04,12:35
alexanet , kontrolorky to chú asik tak aby to mohli kontrolovať v exceli, ja už som také niečo robila pre audit. Proste databazu som preformatoval a prisposobil a na format v exceli a auditori hned vedeli si všetko skontrolovať nepotrebovali moj soft.
allesgute
29.07.04,15:15
chcet to mozu, ale povinna si im to neni dat. zakon hovori jasne (bud-alebo). skus jej pripravit pekne miestecko a ponukni fajnovu kavicku a ak bude cokolvek potrebovat tak jej to vysvetlis.
alexaneta
30.07.04,05:04
mc marti: ja viem že sa chce v tom šnupať a to práve nechcem dopustiť ale asi nebudem mať inú možnosť lebo nemám argument všetky mi zrušila keď som jej volala a vysvetľovala že to je prestrašné množstvo údajov ale moje výhovorky brala ako neochotu a vôbec nebola ochotná sa so mnou vybavovať.napísali sme ešte list z vyššieho postu ale pochybujem že to zaberie.
allesquete: podľa jej arogancie nevyzerala že by ju obmäkčila nejaká kávička a tú oni považujú za samozrejmosť a ak je niekto evidentne zaujatí takému človeku nevysvetlíš nič.
aj nedávno som mala kontrolu na DPH trénovali ma ako malé decko ale nakoniec odišli po troch dňoch s dlhým nosom ale samozrejme ukončenie kontroly nám dali podpísať po 3 týždňoch len aby nám mohli držať nadmerák. sú to dobrí podvodníci ak by som ja meškala s niečím nedajbože deň už mi to dajú patrične pocítiť.
aj tak vám ďakujem za podporu

PS no v tom exceli to ohromne skontrolujú keď nevedia o čom je faktúra nevidia zmluvu a proste môžem im tam fúknuť všeličo tak z toho budú ohromne múdre
McMarti
30.07.04,05:09
ak si to dávaš z dbf. suboru do excelovskeho tak tam maš aj textovu časť takže uvidí ake maš poznámky pri tej fakture. Maáš aký program dosovký alebo pod windows?
ANNA
30.07.04,05:13
Už to tu odznelo veľa krát a pravda to asi bude. Záleží na človeku. Mne teraz skončila kontola všetkého možného čo môže byť. Tento raz boli paničky veľmi milé. Niektoré doklady si zobrali so sebou na DÚ a kontrolovali tam, ale CD nosič nechceli. A čo keby si im povedala, že pomocnú evidenciu ti robí SW a, že ak chcú dáš im kopiu na CD ale licenčnú protihodnotu si musia vybaviť vo firme čo ti dodala SW?
A keď paničkám nebude stačiť káva čo keby si im objednala pizzu?
alexaneta
30.07.04,05:49
mám windovs to už by zabezpečili naši technici dostať to tam len otázka je ako keď ja mám pomocnú evidenciu poznámky všetko len v písomnej forme lebo ani ten software nie je dobrý nato aby mi to robil dokonale.čiže tá podoba čo je v programe je síce pekná ale úpravy mám robené na zostavách.
a paničky nech si kúpia pizzu samé ja už pením teraz a nemám si ich prečo uctiť ani sa im strkať do zadku.za chvíľu si na nás vymyslia aj neviem čo.prepáčte že sa tak rozčuľujem ale niekedy je to v tomto štáte vážne zúfalstvo a nedoplatia nato tí čo to spískali ale my obyčajní smrteľníci
McMarti
30.07.04,05:58
Tak jej vysvetli že používaš pomocnú evidenciu ktorá je v písomnej forme a to jej asi ťažko môžeš dať na CD. A ešte niečo, mate napalovačku vo firme? Mzlsýš že ona vie čo je to napalovačka ako to vyzerá? Ja by som jej povedala, že bohužial nakoľko nemame napaľovačku tak take veci jej nemaš ako dať na CD a na diskety sa to nezmetí lebo su to veľké súbory.Preto ich prosíš aby prišli robiť kontrolu do vašej firmy kde im budú k dispozícii všetky doklady a zamsetnanci v prípade nejakých nejastnosti. Len kľud a chladnu hlavu, viem že sa to mne ľahko hovorí ale netraba sa ukázať že sa bojíš nejakej kontroly. Oni ak chcu tak si nejakú chybu nájdu.
alexaneta
30.07.04,06:13
to som jej vysvetľovala ale bola neoblomná . my sme veľká firma a také niečo ako napaľovačka to by mi ani neuverila veď mi ani neverila že sa to nedá preniesť na to CD lebo vraj ona si to zistí u autorov nášho programu tí jej síce povedia že sa to dá ale nepovedia jej to čo ja ako som sa dopracovala k tým daňovým priznaniam ani postup ani spôsob . to je začarovaný kruh .
´dakujem pekne
Dada
30.07.04,06:19
Nemiesto toho, čo tá pani z daňového toľko mudruje, už mohla mať niečo odkontrolované a ty sčasti aj pokoj.
ANNA
30.07.04,06:31
A možno chce len niečo nájsť. Mne jedna kontrolórka povedala, že v každej firme sa niečo nájde. A podľa toho aj asi postupujú. V niektorých prípadoch je potom lepšie ak nájdu niečo malé ako by sa mali v tom vŕtať.
alexaneta
30.07.04,06:59
dada perfekná veta asi jej ju napíšem!!!!!
anna o tom nepochybujem že niečo nájdu to ma netrápi /len trošku/ trápi ma len to že si myslím že nemá právo to od nás takto žiadať.
rosemary
30.07.04,09:17
Tak ma napadlo, Vám idú kontrolovať doklady o DPH iba zo zostáv, to ako či to máte dobre spočítané? Nemali by náhodou kontrolovať náležitosti daňových dokladov, či sú podľa zákona, keď si už na tých slovíčkach dávajú záležať. Alebo kedy doklady podľa evidencie prišli. Tá kontrola mi pripadá ako všetko v tomto štáte.Absurdistan
alexaneta
30.07.04,09:22
rosemary to nik netuší čo vlastne chcú kontrolovať as všetko a aj nič veď keby to mali v exceli napríklad tak vidia z toho veľmi málo a neviem ako si to z toho chcú dať dokopy sú ako tatari
uradnik
30.07.04,09:30
Nie su tie tety náhodou z DÚ VDS, ja som im vždy mapálil hlavnú knihu aj ine evidencie na CD pekne vo worde, sú to súboriky 9 tísic a viac stranové, a nech sa v nich vrtajú. Samozrejme CD z firmy nevynášajú a ni sa neskúšajú nato spýtať. Takto som sa im postaral o zábavu a tetičky sa tešia keď samé nájdu zaúčtovanú faktúrku čo si pýtajú v hardcopy. Zatial vždy keď som ich posadil za PC a keď sa mohli rýpať v internete boli celkom happy. Asi som ich rozmaznal ale pizzu a pozvanie na obed odmietajú maximalne vypijú kavú a minerálku.
alexaneta
30.07.04,09:54
úradník som sa ľakla že si jeden z nich, ako vidím úrad už mám dosť. a nemám pocit že by mi hovorila že to nevynesie z firmy. čo nás chráni ako sa proti tomu brániť??myslím že ona je happy už teraz že nás môže buzerovať a mňa z toho bolí hlava.
rosemary
30.07.04,10:47
Kašli na to, keď nejde o život, ide o ..... Ja mám skúsennosti iba s dobrými tetičkami. Teraz bez ironie, naozaj mám s daňovou kontrolou iba dobré skúsennosti, keď nepomohli určite nepoškodili, ale doby sa menia, netreba to podceňovať.Preto Ti prajem pevné nervy, kačací žalúdok, hrošiu kožu .......
alexaneta
30.07.04,11:25
ďakujem pekne ja mám zase len skúsenosti so zlými tetičkami tak musím sa obrniť ale aj tak ďakujem za podporu a prajem pekný zvyšok dňa