Wotan
19.02.10,14:08
mal by som len taku malicku otazku - vo Vypise z Danoveho priznania, ktory treba potom predlozit do SP/ je riadok 11 - Pocet mesiacov vykonavania SZCO v r.2009.

Uvadzaju sa tu aj zacate mesiace? Napr. v juni som podnikal len 9 dni, v decembri len 15 dni... zaratat aj tieto mesiace i ked som nepodnikal cely mesiac?
hanelie
24.02.10,07:24
áno zarátať

tlačivo výpisu za rok 2009:
http://www.socpoist.sk/491/1226s
invest
02.03.10,17:48
Kto má povinnosť zaslať výpis n sp. Chlapec má DIČ - sprostredkovanie poistenia no nemal žiadne príjmy a nemá ani IČZ. Musí zaslať výpis na SP?
profesional
02.03.10,18:47
Vypis zaslat musi. Len mu nevyplynie povinnost platit preddavky.
lillian
10.03.10,14:39
dobry den, chcem sa spytat ak do vypisu z danoveho priznania vpisem do riadku 10 ciaskovy zaklad dane 7000eur,ale v dan neplatim,kedze sa uplatnila strata z predoslych rokov, ovplyvni to nejako vysku zdravotneho alebo soc.poistneho,alebo budem platit minimalnu sumu poistneho aj nadalej.dakujem
veronikasad
10.03.10,14:52
dobry den, chcem sa spytat ak do vypisu z danoveho priznania vpisem do riadku 10 ciaskovy zaklad dane 7000eur,ale v dan neplatim,kedze sa uplatnila strata z predoslych rokov, ovplyvni to nejako vysku zdravotneho alebo soc.poistneho,alebo budem platit minimalnu sumu poistneho aj nadalej.dakujem
uvádzaš sumu z r.59 DP typu B
janulka
11.03.10,20:24
Dobrý vecer prajem, prosim vas vo vypise z danoveho priznania za rok 2009, riadok 12 / výška príspevkov zaplatených szčo v roku 2009 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, žívotné poistenie a účelové sporenie v úhrne v EUR / prosim vas uvediem tu danu sumu do stanovenej hranice aj ked si szco neuplatnila možnosť zníženia základu dane o tieto položky v danovom priznaní? tieto prispevky skutočne szčo zaplatila, ale nevyužila možnosť uplatnenia v dan. priznaní.

dakujem
ivustek
12.03.10,05:07
Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.
Anja111
12.03.10,05:21
Dobrý vecer prajem, prosim vas vo vypise z danoveho priznania za rok 2009, riadok 12 / výška príspevkov zaplatených szčo v roku 2009 na jej doplnkové dôchodkové sporenie, žívotné poistenie a účelové sporenie v úhrne v EUR / prosim vas uvediem tu danu sumu do stanovenej hranice aj ked si szco neuplatnila možnosť zníženia základu dane o tieto položky v danovom priznaní? tieto prispevky skutočne szčo zaplatila, ale nevyužila možnosť uplatnenia v dan. priznaní.

dakujem
Ak si neuplatňoval, tak ich vo Výpise neuvádzaš...
janulka
12.03.10,07:01
Ak si neuplatňoval, tak ich vo Výpise neuvádzaš...


Ďakujem, dakujem. vlastne ked sa nad tym zamyslim teraz "rano",ide predsa o vypis z danoveho priznania, a kedze som to v danovom priznani neuvadzala = neuplatňovala, tak prečo by som to uvazdala vo VYPISE Z DANOVEHO PRIZNANIA. No rano mudrejsie vecera.
pekny den babenky
janulka
12.03.10,07:06
Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.


No neviem na 100 %, ale mam taky pocit, ze to ovplyvnuje vypocet vysky odvodov do soc. poistovne.
Aljok
12.03.10,08:23
Ja by som ich tam nedala, ak nebola čiastka uplatnená v DP. Ja vlastne vôbec nerozumiem tomu, prečo ich táto suma zaujíma.

Lebo ovplyvňuje výšku vymer. základu, z ktorého vychádzaš pri výpočte odvodov do SP...

Pozri sem : http://www.porada.sk/1274587-post33.html
nika.sum
12.03.10,10:09
Lebo ovplyvňuje výšku vymer. základu, z ktorého vychádzaš pri výpočte odvodov do SP...

Pozri sem : http://www.porada.sk/1274587-post33.html

Ak mam vymeriavaci zaklad minimalny, tak je to tam asi zbytocne uviest nie?
Aljok
12.03.10,11:37
Ak mam vymeriavaci zaklad minimalny, tak je to tam asi zbytocne uviest nie?

Nakoľko je to výpis z DP, tak ak tú čiastku máš v DP, tak ju uvedieš aj vo výpise a neriešiš či je to zbytočné alebo nie...
nika.sum
12.03.10,12:04
Nakoľko je to výpis z DP, tak ak tú čiastku máš v DP, tak ju uvedieš aj vo výpise a neriešiš či je to zbytočné alebo nie...

zle som sa vyjadrila, prepacte, jasne ak to uvadzam do DP tak to musim uviest, ale ak to nemam v DP tak to neuvadzam....
VERONIKA6
12.03.10,12:12
Daňovník ktorý bol SZČO v roku 2009, nepodnikal, nemal príjem ani výdavky, podal si daňové priznanie A, nakoľko bol zamestnancom po celý rok a uplatňuje si zamestnaneckú prémiu. V uplynulých rokoch si podával typ B, z ktorého posielal výpis do soc. poisťovni. Ako oznámi sociálnej poisťovni, že nepodnikal? Výpis z DP sa robí iba z typu B.
VERONIKA6
12.03.10,13:08
Daňovník ktorý bol SZČO v roku 2009, nepodnikal, nemal príjem ani výdavky, podal si daňové priznanie A, nakoľko bol zamestnancom po celý rok a uplatňuje si zamestnaneckú prémiu. V uplynulých rokoch si podával typ B, z ktorého posielal výpis do soc. poisťovni. Ako oznámi sociálnej poisťovni, že nepodnikal? Výpis z DP sa robí iba z typu B.
Posúvam.