martulaxxx
19.02.10,14:16
Poradí niekto ako nakupovať cez ebay? Aké máte s tým skúsenosti. A čo clo, ako založiť účet na paypal a veci s tým súvisiace. Ďakujem krásne :-)
vulxy
19.02.10,16:12
najskor si zriad paypal bez nej si tam ani neskrtnes,potrebujes kreditku alebo embossovanu plat.kartu alebo postaci aj debetka Visa co ma nad podpisovym vzorom take 3 male cisielka(tusim).
na stranke paypalu sa registrujes vyplnis formulare.do troch dni strhnu ti z uctu nakych 1,50€ dostanes 4 miestny kod a mozes nakupovat.
martulaxxx
19.02.10,17:54
Nooo to vypada jednoducho :-) ďakujem za radu
KEJKA
19.02.10,18:13
kupuju sa cez e-bay aj svadobné šaty? Dcéra sa vydáva, skúmame možnosti.
andreaS
19.02.10,18:37
kejka vselico sa da kupit na ebayi... ;) len treba vediet od koho kupit...

osobne sa mi moc nepacia site napodobeniny originalov... a navyse vela kociek robi pritom jednu obrovsku chybu - nejdu poskusat typy siat, kt. im pasuju ale rovno da usit take kt. sa jej pacia a vysledny efekt je potom zvacsa nic moc (bohuzial a potom aj sklamane nevesty)... a spanielska krajka je velmi jedinecna a cinankovia ju musia len nahradzat aby mohli mat take ceny ake su... videla som len velmi malo usitych napodobenin co ako-tak vyzerali k svetu... na stranke mojasvadba.sk je tomuto venovana jedna tema s nazvom "asapbuy a iny cinsky predajcovia" (hm, teraz som si neni ista presnym znenim ale ten asapbuy tam je, lebo to je nazov jedneho cinskeho predajcu)

viem, ze ceny pozicovneho su niekedy dost premrstene, ale da sa najst... ja som napr. kupovala svadobne z vypredaja jedneho velmi znameho sv.salonu v BA a za taku cenu, za kt. by som si v tom case u nas v ZA ani nepozicala...

alebo jeden uuuzasny sv. salon v KE robieva vypredaj starsich kolekcii (t.j. kludne aj minulorocna, lebo momentalne su uz kolekcie 2010/2011)...

jediny problem co som mala po kupe siat bola ich uprava a ocistenie... kvoli tomu sa mi nechcelo ist zase do BA... tak som si ich dala upravit v krajcirstve a oprala mi ich mamina doma vo vani :D

inak z ebay-u som mala na svoju svadbu velmi vela veci: pecatny vosk s pecatidlom, zavoj, spodnicku, pricesok do vlasov tzv. clip in, krabicky na darceky pre hosti, darcek do tychto krabiciek, manzetove gombiky pre manzela, slnecnik s vejarikom... a napr. z new yorku /uz nie cez ebay/ som mala napr. svadobne oznamenia... mozno to znie divne ale proste sa mi ponuka v SR nepacila a nenasla som ani firmu kt. by mi podla vzoru z toho new yorku urobila oznamka...

teraz sa ide vydavat moja svagrina a pre istotu lustrujem ebay kvoli spolocenskym satam... ;)
martulaxxx
19.02.10,22:28
Ak by ste mali záujem ja som mala tento rok svadbu a šaty sú na predaj :-) sú úplne nové iba raz použité. foto môžem poslať mailom (na cene sa určite dohodneme)
vulxy
20.02.10,04:09
Nooo to vypada jednoducho :-) ďakujem za radu

registracia a formality nie su zas tak komplikovane ale kolko presedis hodin pred obrazovkou kym najdes to co chces za dobru cenu a s lacnou a rychlou dopravou:D
andreaS
20.02.10,06:23
registracia a formality nie su zas tak komplikovane ale kolko presedis hodin pred obrazovkou kym najdes to co chces za dobru cenu a s lacnou a rychlou dopravou:D

to mi pripomenulo, ze jedine, co mi prislo veeeelmi neskoro bola soska na svadobnu tortu :D ... isla z kanady a veru dlho som hladala predajcu, kt. ma dobry feedback a normalne postovne a hlavne v ponuke vybranu sosku... od objednania do dorucenia to bolo nieco cez 4 mesiace... tak ju mame teraz na okrasu :D
KEJKA
20.02.10,07:45
Ak by ste mali záujem ja som mala tento rok svadbu a šaty sú na predaj :-) sú úplne nové iba raz použité. foto môžem poslať mailom (na cene sa určite dohodneme)
č.38, výška 176cm
l.koumalova/zav/gmail.com
l. akolindaLinda
dalid
20.02.10,11:08
Na Ebay zozenies veci, ktore tu nie su, alebo to co tu je za nizsie ceny. Treba ale davat pozor od koho kupujes. Hodnotenie predavajuceho vyjadruje "feedback". Nie je na skodu si aj precitat zopar komentarov kupujucich...
Co sa tyka cla, uprednostnujem nakup na na anglicom, alebo nemeckom Ebay. Tam sa spravidla predava tovar uz dovezeny do EU a odpadaju poplatky za pripadne clo. Ak bude kupovat mimo EU, tak pri dovoze tovaru do 150 USD vratane dopravy colny dlh neplati. Nad tuto sumu uz ano. Ake zaplatis clo za polozku si treba pozriet, alebo sa opytat na colnom urade. Taktiez si treba dat pozor na zaruku za tovar. Pokial je predavajuci fyzicka osoba, nemas na tovar zaruku. Pokial je to firma, mozes mat zaruku a tovar. Je lepsie sa dopredu na to opytat predavajuceho. Tiez nie je pravidlom, ze zaruku mas automaticky na 2 roky, najme nie pri nakupoch z USA a Azie. Niektory predajcovia zas maju moznost si zaruku dokupit na 1,2-3 roky. Samozrejme, ze je treba aby si mala aspon zakladne komunikacne znalosti jazyka -anglictiny, alebo nemciny (ak budes kupovat na nemeckom ebay). To je v rychlosti asi tak vsetko...
andreaS
20.02.10,14:05
Na Ebay zozenies veci, ktore tu nie su, alebo to co tu je za nizsie ceny. Treba ale davat pozor od koho kupujes. Hodnotenie predavajuceho vyjadruje "feedback". Nie je na skodu si aj precitat zopar komentarov kupujucich...
Co sa tyka cla, uprednostnujem nakup na na anglicom, alebo nemeckom Ebay. Tam sa spravidla predava tovar uz dovezeny do EU a odpadaju poplatky za pripadne clo. Ak bude kupovat mimo EU, tak pri dovoze tovaru do 150 USD vratane dopravy colny dlh neplati. Nad tuto sumu uz ano. Ake zaplatis clo za polozku si treba pozriet, alebo sa opytat na colnom urade. Taktiez si treba dat pozor na zaruku za tovar. Pokial je predavajuci fyzicka osoba, nemas na tovar zaruku. Pokial je to firma, mozes mat zaruku a tovar. Je lepsie sa dopredu na to opytat predavajuceho. Tiez nie je pravidlom, ze zaruku mas automaticky na 2 roky, najme nie pri nakupoch z USA a Azie. Niektory predajcovia zas maju moznost si zaruku dokupit na 1,2-3 roky. Samozrejme, ze je treba aby si mala aspon zakladne komunikacne znalosti jazyka -anglictiny, alebo nemciny (ak budes kupovat na nemeckom ebay). To je v rychlosti asi tak vsetko...

dovolim si nesuhlasit s oznacenym...

Uz od zaciatku minuleho roka plati, ze zanedbatelny nakup je nakup do hodnoty 22 eur... z tejto sumy sa colny dlh nevyrubi...

od 22-150 EUR by malo prejst colnicou a na nakup v tejto hodnote vyrubia 19% DPH.. pozor hodnota sa pocita vratane dopravy... mam skusenost, ze balik poslany postou sem-tam nepreclia..akoby sa postarom nechcelo :D ... zato kurier precli raz dva...

nad 150 EUR zasielka podlieha 19% dph aj clu...

preclenie sa netyka tovaru, kt. sa bude zaslany z EU... kazdy predajca ma napisane "item location" a podla toho zistis odkial bude tovar posielany...
vulxy
21.02.10,14:16
to mi pripomenulo, ze jedine, co mi prislo veeeelmi neskoro bola soska na svadobnu tortu :D ... isla z kanady a veru dlho som hladala predajcu, kt. ma dobry feedback a normalne postovne a hlavne v ponuke vybranu sosku... od objednania do dorucenia to bolo nieco cez 4 mesiace... tak ju mame teraz na okrasu :D

ja to teda nechcem bagatelizovat ale neprehnala si to trosku:Ddrziak svadobnej torty z kanady???hmmm.a torta bola z aljasky???limuziny z MV?slavnostny pripitok predniesol osobne Obama,som rad ze tu svadbu som nemusel zacvakat ja:D:D:D
andreaS
21.02.10,15:35
po prve... svadbu sme si platili my samy za nase peniaze, rodicia nam neplatili absolutne nic...

a po druhe... vdaka ebayu som za tieto vsetky veci usetrila dost penazi... u nas soska (SOSKA nie drziak torty) vychadza asi o polovicu drahsie... nemozem zato ze tuto ktora sa mi pacila u nas ani nemaju a aj keby sa niekto ponukol ze mi ju zozenie, tak by to nebolo za ebay cenu... preto som si to objednala sama...

napr. zavoje stoja u nas od 1000sk ... tzv. spanielsky zavoj (lemovany krajkou) stoji od 3tis sk... pisem Sk lebo som sa vydavala za starej meny a tieto sumy mam v hlave v Sk nie v EUR... ja som si cez ebay objednala dvojvrstvovy spanielsky zavoj a spodnicku od toho isteho predajcu a spolu s postovnym to vyslo asi na 1/3 cenu co by som dala u nas...

a toto plati pri kazdej jednej polozke...

navyse nemam rada tuctove veci a to co sa mne pacilo u nas ani neponukali...

boli iste veci na kt. mi zalezalo... neplanujem sa vydat opat a napriek tomu sme nemali ani tu spominanu limuzinu, ani sv. apartman... vystacili sme si s nasimi autami a spali sme uz doma... ani svadobne saty z poslednej kolekcie od neviem koho... dokonca ani sv. kytica nebola z kvetov, kt. som povodne chcela a ked mi to volali z kvetinarstva tak cakali asi zlu reakciu... mrzelo ma to ale dala som kvetinarke volnu ruku... hlavne ze sme sa vzali... snad moj osud neurci kytica z inych kvetov ...

ono to znie tak ako si to pochopil, ale vedz ze som tym usetrila kopu penazi a zmestili sme sa do nasho rozpoctu a ziadne vystrelky typu limuziny, exotickej dovolenky, ohnostrojov a inych podla mna zbytocnosti sa u nas nekonali... mam ine priority kam vrazim peniaze ako do jednej noci (za zivot)...

ale chlap toto nikdy nepochopi... mozem vysvetlovat kolko chcem...
vulxy
22.02.10,01:49
ale chlap toto nikdy nepochopi... mozem vysvetlovat kolko chcem...

toto som pochopil,a suhlasim
ja mam na svadbe ine priority ako napr: kvalita alkoholu,druziciek atd:D