angilles
19.02.10,16:47
Zdravím všetkých poradárov!
Potreboval by som poradiť...
So zamestnávateľom sme spísali dohodu o zvýšení kvalifikácie. Zmluvu som po zbežnom prečítaní podpísal (inú možnosť som nemal), nedostal som ju však do rúk, lebo ju ešte nepodpísal štatutár zamestnávateľa a odcestoval som na kvalifikačný kurz. Dohodu, už podpísanú aj zamestnávateľom, som dostal až po mesiaci, keď som prišiel domov. Pri jej podrobnom čítaní som však narazil na formálnu chybu - pri uvádzaní sumy, ktorú musím uhradiť, ak nesplním záväzok o zotrvaní vo firme sa odvoláva na bod dohody, ktorý však podľa číslovania bodov v zmluve neexistuje. Konkrétne - "Bod 3. Zamestnanec sa zaväzuje uhradiť náklady spojené s kvalifikačným kurzom, uvedeným v bode 4., článku I. tejto dohody, ak nesplní svoj záväzok ..." Tie náklady sú síce vyčíslené, ale v bode 2., článku I. Článok I. dohody má len tri body (pravdepodobne skopírovali nejakú staršiu dohodu, ktorá mala viac bodov a zabudli opraviť).
Otázka je - môže byť prehlásená táto dohoda, kvôli takejto formálnej chybe, za neplatnú? Na čo sa mám odvolávať, alebo si mám najať právnika (tá suma je pomerne vysoká - kurz bol zahraničí).
Medzitým som totiž dostal výhodnú ponuku a tým by som sa mohol vyhnúť odpracovaniu záväzku alebo uhradeniu nákladov.
Ďakujem vopred za rady.