martinapb
19.02.10,18:00
Dobrý deň, poradí mi prosím Vás niekto, či sa dá urobiť storno faktúry, ktorá nám v účtovníctve figuruje ako nevymožiteľná pohľadávka.
Faktúra bola vystavená v roku 2006, prebehlo už aj súdne konanie, ale nakoľko sme si neprihlásili pohľadávku a v danej firme spravili reštrukturalizáciu, peniaze už neuvidíme. Jedná sa mi o to, aby nám aspoň vrátili DPH z takejto faktúry, veď prečo by sme mali platiť DPH z niečoho, za čo mi nikdy peniaze nedostaneme?
Zatiaľ nemáme zaúčtovaný ani odpis tejto pohľadávky, ale v ročnej závierku 2009 to plánujem zaúčtovať. Môžem teda spraviť storno tejto faktúry? Ako sa pritom postupuje? Ak má s tým niekto skúsenosti budem rada, ak poradí. Ďakujem
Rozalka
19.02.10,17:46
Nemôžeš stornovať faktúru len preto, že nie je uhradená.
martinapb
19.02.10,19:00
A ako teda dostať naspäť DPH od štátu? Musí sa to nejako dať.
KEJKA
19.02.10,19:12
A ako teda dostať naspäť DPH od štátu? Musí sa to nejako dať.
nemusí - to je riziko podnikania. Preto sa napr. vyberajú preddavky, aby dodávateľ nebol škodný.
lenkam68
20.02.10,08:50
Skúsenosť SZČO - nie každý odberateľ s preddavkami súhlasí a ak chce malý živnostník zákazku dostať, tak musí podstúpiť riziko, že do toho vrazí vlastné peniaze, ktoré v konečnom dôsledku nikdy neuvidí. Takže na začiačku radosť, že mám zebezpečenú prácu a na konci veľká zlosť, že ma zase niekto obabral.
A vymáhať to súdnou cestou ... :cool: :mee: ďalšie náklady, ktoré už neuvidím.
KEJKA
20.02.10,22:18
praca bez peňazí na konci? Ak mu stačí radosť z podnikania a získania zákaziek-budiž.
Nechápem však, prečo by do tohto mal zasahovať štát.