volovskav
19.02.10,22:03
Dobrý večer poraďáci. Prosím ak viete niekto vyriešiť tento problém, poraďte. Mám spraviť daňové priznanie pre zamestnanca. Lenže firma, v ktorej pracoval, sa dostala do konkurzu a odstupné bolo vyplatené z garančného fondu. Pokiaľ som sa správne dočítala, tak z odstupného sa neodvádzajú odvody, ale podlieha zdaneniu. Účtovníčka ale spravila to, že hrubé odstupné očistila od dane a čisté odstupné vyfakturovala garančnému fondu. Ten zamestnancom odstupné vyplatil v tej sume. Ale účtovníčka danej firmy čisté odstupné vo výplatnej páske za daný mesiac započítala spat do hrubej mzdy a po 2. krát peniaze zdanila. Lenže teraz je problém v tom, že zamestnancom vydáva potvrdenia o zdaniteľnej mzde bez tých zaplatených daní. príklad namiesto cca 250-300 eur dane za rok tak im tam zadáva daň vo výške cca 5 eur. Podľa mňa ona by im mala vydať potvrdenie aj o dani o ktorú ponížila odstupné pri fakturácii garančnému fondu. Prosím poraďte či rozmýšľam správne, alebo sa mýlim. Tým pádom daňový úrad dostal daň 2x z jedných peňazí.