trend
29.09.05,10:09
Prosim o radu:
Pri podani DP DPFO vznikol vysoky preplatok na dani za minuly rok.
Súčasne vznikla povinnosť danových preddavkov na buduci rok.
Listom sme ziadali DÚ o vrátnie preplatku, s tým, že sme preplatok znizili o sumu preddavku na 1.Q. Toto všetko sme napísali do sprievodného listu.
A teraz nám prišlo penále za nezaplatenie preddavku.
Dalujem
hnedko
29.09.05,09:27
Ja by som to nazvala, že sa učíme na vlastných chybách. Takéto prípady konzultujem s pracovníkmi DÚ osobne, oni sú nevyspytateľný.
Mirkaska
29.09.05,09:47
My sme takto podavali daňové priznanie s preplatkom okolo 27.3.05, v ktorom sa súčasne žiadalo o vrátenie preplatku a 30.3. sme podali žiadosť o preúčtovanie časti preplatku na preddavok splatný 31.3.05. (k 31.1., 28.2. sme zaplatili) Spýtala som sa správkyne či je to možné a povedala, že áno. Ale písomne to tiež nemám. Zvyšnú časť preddavku nám vrátili. Zatiaľ z DÚ neprišlo k tomu nič. Zároveň sme ďalšie dva mesiace neplatili žiadne preddavky - nakoľko tie zaplatené za prvé tri mesiace nám postačovali na úhradu preddavku podľa novej vypočítanej daňovej povinnosti podľa DP za rok 2004 cca do júna. Toto som tiež konzultovala s DÚ, najprv sa nevedeli vyjadriť, ale po naštudovaní novely povedali, že je to OK.
cleo
03.10.05,07:02
my musime o akekolvek preuctovanie ziadat pisomne. vobec im nevadi upominat nedoplatok na preddavku aj ked maju evidovany preplatok na niecom inom. s daniarmi vsetko pisomne!!
Majka
03.10.05,07:13
Dobry den,

skusim nabalit moju otazku k tejto diskusii,
teraz sa menila minimalna mzda od 1.10. na 6900, ake preddavky na dan z prijmu su potrebne platit za msiac oktober? z coho vypocitat? kolko je teraz odpocitatelna polozka na danovnika - FO?

dakujem za skoru odpoved.
Olgica
03.10.05,07:33
Dobry den,

skusim nabalit moju otazku k tejto diskusii,
teraz sa menila minimalna mzda od 1.10. na 6900, ake preddavky na dan z prijmu su potrebne platit za msiac oktober? z coho vypocitat? kolko je teraz odpocitatelna polozka na danovnika - FO?

dakujem za skoru odpoved.
Aké preddavky? Myslíš ako zamestnanec - zo mzdy? - žiadne, lebo odpočítateľná položka sa nemenila je stále 7.328/mesačne.
evina
03.10.05,07:41
Dobry den,

skusim nabalit moju otazku k tejto diskusii,
teraz sa menila minimalna mzda od 1.10. na 6900, ake preddavky na dan z prijmu su potrebne platit za msiac oktober? z coho vypocitat? kolko je teraz odpocitatelna polozka na danovnika - FO?

dakujem za skoru odpoved.
majka otázku si už raz zadala v inej téme, tam Ti odpovedáme. Minimálna mzda nemá žiadny vplyv na preddavky na daň z príjmu SZČO, u zamestnancov sa predsa počíta normálne 19% preddavok po odpočítaní odvodov a nezdaniteľnej čati, ktorá je mesačne 7 328,-, čiže preddavok na daň bude 0. Zmna minimálne mzdy má vplyv na odvody do poisťovní pre tých , ktorí odvádzajú odvody z min. mzdy. Zmenu týchto odvodov sem prilepil včera Richard v téme minimálna mzda.