lork
20.02.10,10:52
Dobrý deň,

mohli by ste mi prosím poradiť s nasledovným problémom. Som živnostník a mám na webe eshop. Do tohto eshopu nakupujem o.i. aj tovar cez aukčný portál Ebay. Málokedy sa však stáva, že mi s tovarom je dodaná aj faktúra. Faktúru tým pádom nemám. Dá sa takýto prípad zaučtovať do jednoduchého účtovníctva ? A ak áno ako ? A ako postupovať ak dodávateľ nie je z EU. Tovar je dodávaný listovou zásielkou vždy do hodnoty max 100 €.
Socci
12.02.13,10:38
Dobrý deň,

mohli by ste mi prosím poradiť s nasledovným problémom. Som živnostník a mám na webe eshop. Do tohto eshopu nakupujem o.i. aj tovar cez aukčný portál Ebay. Málokedy sa však stáva, že mi s tovarom je dodaná aj faktúra. Faktúru tým pádom nemám. Dá sa takýto prípad zaučtovať do jednoduchého účtovníctva ? A ak áno ako ? A ako postupovať ak dodávateľ nie je z EU. Tovar je dodávaný listovou zásielkou vždy do hodnoty max 100 €.

Posúvam :)
calimero1
12.02.13,13:21
V prípade dovozu v hodnote nad 22 € je nutné zaplatiť DPH, takže v prípade podnikateľa predpokladám, že treba JCD a celú tú byrokraciu okolo.
Marco18
22.05.13,10:49
A ak je to do 22 € (alebo 22 € v prepočte z USD), nemusím platiť DPH, ani mať colný doklad?

Ako si to potom dám do nákladov? Stačí mi výpis z IB?

Ak to je nad 22 € a pošle mi (niekto z Hong-Kongu, GB,...) aj faktúru, to je už v poriadku, alebo musím platiť clo? Ďakujem.