misomiso
20.02.10,11:06
Vcera som opat prispel Ficovi na predvolebnu kampan prispevkom do statneho rozpoctu, cez pokutu od policajtov. No - ja vzdy rad prispejem, peniaze v statnej kase treba a nejaka patdesiatka v penazenke sa vzdy najde.

Inak - policajti boli nezvykle slusni, a kedze merali na nehodovom useku za dazda, nemohol som povedat ani makke f. Tvrdili mi ale ze vraj po tretom zavaznom poruseni predpisov (vraj rychlost je vzdy zavazne, bez ohladu na to, o kolko ste prekrocili) budem predvolany na DI na preskusanie.

Nemali ale jasno v tom, za ake obdobie sa rataju tieto tri porusenia. Uz ste take nieco niekto absolvovali? Viete o tom nieco?
rickman
20.02.10,10:16
O tom to asi nebude. Skor pokracuj v svojej teorii dalej. Preskusanie = tlaciva = kolky = ... :)
bendži
20.02.10,10:30
Vcera som opat prispel Ficovi na predvolebnu kampan prispevkom do statneho rozpoctu, cez pokutu od policajtov. No - ja vzdy rad prispejem, peniaze v statnej kase treba a nejaka patdesiatka v penazenke sa vzdy najde.

Inak - policajti boli nezvykle slusni, a kedze merali na nehodovom useku za dazda, nemohol som povedat ani makke f. Tvrdili mi ale ze vraj po tretom zavaznom poruseni predpisov (vraj rychlost je vzdy zavazne, bez ohladu na to, o kolko ste prekrocili) budem predvolany na DI na preskusanie.

Nemali ale jasno v tom, za ake obdobie sa rataju tieto tri porusenia. Uz ste take nieco niekto absolvovali? Viete o tom nieco?


Nastastie som zatial nic take neabsolvovala, ale prave vcera sme to riesili s kolegom, ktory tiez prispel do statneho rozpoctu z rovnakeho dovodu vo stvrtok.. a ten mi potvrdil uplne rovnaku informaciu, za 3 prekrocenia rychlosti za obdobie 12 mesiacov (1 rok) si povinny ist na preskusanie + ta rovnica o potvrdeniach a kolkoch plati...
misomiso
20.02.10,11:05
Ake potvdenia a kolky mate na mysli?
Monika Kováčová
20.02.10,11:26
predpokladám ako pri novom Vodičskom preukaze

http://www.preukaz.sk/vodicsky-preukaz/preskusanie-a-preskumanie-sposobilosti/

Preskúšanie a preskúmanie spôsobilosti

Orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní odbornej spôsobilosti držiteľa vodičského oprávnenia, ak možno dôvodne predpokladať, že u neho nastala zmena tejto spôsobilosti, najmä ak preukázateľne nevykonával alebo nemohol vykonávať činnosť vedenia vozidla viac ako dva roky.

Ak držiteľ vodičského oprávnenia v posledných dvanástich mesiacoch ako vodič motorového vozidla trikrát závažným spôsobom poruší pravidlá cestnej premávky, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní jeho odbornej spôsobilosti skúškou z predpisov o cestnej premávke a tiež o preskúmaní jeho zdravotnej a psychickej spôsobilosti.

Ak možno dôvodne predpokladať, že nastala zmena zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti držiteľa vodičského oprávnenia, najmä na základe oznámenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorý zistil skutočnosti podmieňujúce alebo vylučujúce zdravotnú spôsobilosť na vedenie motorového vozidla, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúmaní jeho zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti a určí lehotu na jej preskúmanie.

Orgán Policajného zboru môže rozhodnúť o preskúmaní zdravotnej a psychickej spôsobilosti aj vtedy, ak držiteľ vodičského oprávnenia poruší pravidlá cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietne podrobiť vyšetreniu na ich zistenie.

Ten, kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, sa musí pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla skúškou z predpisov o cestnej premávke. Ak zákaz vedenia motorového vozidla trval viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti v celom rozsahu.

Náklady spojené s preskúmaním alebo s preskúšaním spôsobilosti uhrádza ten, kto je povinný sa mu podrobiť.
misomiso
20.02.10,13:37
predpokladám ako pri novom Vodičskom preukaze

http://www.preukaz.sk/vodicsky-preukaz/preskusanie-a-preskumanie-sposobilosti/

Preskúšanie a preskúmanie spôsobilosti

Orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní odbornej spôsobilosti držiteľa vodičského oprávnenia, ak možno dôvodne predpokladať, že u neho nastala zmena tejto spôsobilosti, najmä ak preukázateľne nevykonával alebo nemohol vykonávať činnosť vedenia vozidla viac ako dva roky.

Ak držiteľ vodičského oprávnenia v posledných dvanástich mesiacoch ako vodič motorového vozidla trikrát závažným spôsobom poruší pravidlá cestnej premávky, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní jeho odbornej spôsobilosti skúškou z predpisov o cestnej premávke a tiež o preskúmaní jeho zdravotnej a psychickej spôsobilosti.

Ak možno dôvodne predpokladať, že nastala zmena zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti držiteľa vodičského oprávnenia, najmä na základe oznámenia poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorý zistil skutočnosti podmieňujúce alebo vylučujúce zdravotnú spôsobilosť na vedenie motorového vozidla, orgán Policajného zboru rozhodne o preskúmaní jeho zdravotnej alebo psychickej spôsobilosti a určí lehotu na jej preskúmanie.

Orgán Policajného zboru môže rozhodnúť o preskúmaní zdravotnej a psychickej spôsobilosti aj vtedy, ak držiteľ vodičského oprávnenia poruší pravidlá cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietne podrobiť vyšetreniu na ich zistenie.

Ten, kto na základe rozhodnutia príslušného orgánu nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, sa musí pred vrátením vodičského preukazu, pred vrátením vodičského oprávnenia alebo obnovením jeho rozsahu podrobiť preskúšaniu odbornej spôsobilosti na vedenie motorového vozidla skúškou z predpisov o cestnej premávke. Ak zákaz vedenia motorového vozidla trval viac ako dva roky, musí sa podrobiť preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaniu odbornej spôsobilosti v celom rozsahu.

Náklady spojené s preskúmaním alebo s preskúšaním spôsobilosti uhrádza ten, kto je povinný sa mu podrobiť.

Aha - diky, takze v priebehu 12 mesiacov (asi nejde o kalndarny rok), este tak zistit, co je porusenie previdiel "zavaznym sposobom".
profesional
02.03.10,14:49
Porusenie predpisov zavaznym sposobom definuje zakon o priestupkoch ktoreho sa v tomto pripade musi drzat aj policia. Podla platneho pravneho poriadku sa tzv. zavaznym deliktom alebo zavaznym porusenim predpisov rozumie taky delikt za ktory bola ulozena sankcia zakazu vykonu cinnosti podmienecne alebo nepodmienecne alebo penazny trest v hodnote nad 125 Eur.

V ludskej reci, kym nedostanes pokutu 125 Eur a viac, tak sa to nepovazuje za zavazne porusenie.
Pangur Ban
03.03.10,05:57
Porusenie predpisov zavaznym sposobom definuje zakon o priestupkoch ktoreho sa v tomto pripade musi drzat aj policia. Podla platneho pravneho poriadku sa tzv. zavaznym deliktom alebo zavaznym porusenim predpisov rozumie taky delikt za ktory bola ulozena sankcia zakazu vykonu cinnosti podmienecne alebo nepodmienecne alebo penazny trest v hodnote nad 125 Eur.

V ludskej reci, kym nedostanes pokutu 125 Eur a viac, tak sa to nepovazuje za zavazne porusenie.

Nie, takto to nie je. V tomto pripade sa zakon o priestupkoch nepouzije.

Podľa § 91 odsek 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke:
Orgán Policajného zboru rozhodne o preskúšaní odbornej spôsobilosti podľa § 79 ods. 2 písm. a) a o preskúmaní zdravotnej spôsobilosti a psychickej spôsobilosti, ak držiteľ vodičského oprávnenia v posledných dvanástich mesiacoch ako vodič motorového vozidla trikrát závažným spôsobom poruší pravidlá cestnej premávky.

Podľa § 137 toho isteho zakona:
(1) Porušenie povinností ustanovených týmto zákonom sa považuje za porušenie všeobecne záväzných právnych predpisov o bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

(2) Porušením pravidiel cestnej premávky závažným spôsobom je
a) jazda pod vplyvom alkoholu alebo inej návykovej látky,

b) odmietnutie podrobiť sa vyšetreniu na zistenie požitia alkoholu alebo inej návykovej látky,

c) také porušenie pravidiel cestnej premávky, v ktorého dôsledku vznikne dopravná nehoda alebo nesplnenie si povinností účastníka dopravnej nehody alebo škodovej udalosti,

d) prekročenie rýchlosti jazdy vozidiel ustanovenej týmto zákonom alebo vyplývajúcej z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia,

e) jazda po požití lieku, ktorý môžu znížiť schopnosť vodiča bezpečne viesť vozidlo,

f) použitie vozidla, ktorého najväčšia prípustná celková hmotnosť vozidla, najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy, najväčšia prípustná celková hmotnosť prípojného vozidla alebo najväčšia prípustná hmotnosť pripadajúca na nápravy vozidla je prekročená,

g) prejazd cez križovatku na signál STOJ! dávaný policajtom alebo inou oprávnenou osobou, alebo vyplývajúci z dopravnej značky alebo dopravného zariadenia,

h) prejazd cez železničné priecestie v čase, keď je to zakázané,

i) nedanie prednosti v jazde,

j) neuposlúchnutie pokynu, výzvy alebo príkazu policajta v súvislosti s výkonom jeho oprávnení pri dohľade nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky,

k) jazda v protismernej časti cesty, ak si to nevyžaduje situácia v cestnej premávke,

l) neumožnenie bezpečného a plynulého prejazdu vozidlu s právom prednostnej jazdy,

m) vedenie vozidla bez tabuľky s evidenčným číslom alebo s tabuľkou s evidenčným číslom, ktorá nezodpovedá svojím vyhotovením a umiestnením na vozidle tomuto zákonu,

n) vedenie vozidla vyradeného z cestnej premávky alebo vozidla, ktoré nebolo schválené na prevádzku v cestnej premávke, alebo vozidla vyradeného z evidencie,

o) predchádzanie iného vozidla v mieste, kde je to zakázané,

p) vedenie motorového vozidla bez príslušného vodičského oprávnenia alebo počas zadržania vodičského preukazu; to neplatí, ak sa osoba učí viesť motorové vozidlo v autoškole, podrobuje sa skúške z vedenia motorového vozidla alebo má povolenú jazdu podľa § 70 ods. 3 a § 71 ods. 2,

q) porušenie povinnosti podľa § 3 ods. 3, § 4 ods. 3, § 9 ods. 2 alebo § 25 ods. 1 písm. g).
mili73
24.03.10,12:06
Vcera som opat prispel Ficovi na predvolebnu kampan prispevkom do statneho rozpoctu, cez pokutu od policajtov. No - ja vzdy rad prispejem, peniaze v statnej kase treba a nejaka patdesiatka v penazenke sa vzdy najde.

Inak - policajti boli nezvykle slusni, a kedze merali na nehodovom useku za dazda, nemohol som povedat ani makke f. Tvrdili mi ale ze vraj po tretom zavaznom poruseni predpisov (vraj rychlost je vzdy zavazne, bez ohladu na to, o kolko ste prekrocili) budem predvolany na DI na preskusanie.

Nemali ale jasno v tom, za ake obdobie sa rataju tieto tri porusenia. Uz ste take nieco niekto absolvovali? Viete o tom nieco?

Moj "prispevok" do statnej kasy i skusenost - mala som tu "cest" prispiet do statnej kasy za dopravny priestupok a prislusny policajny prislusnik mi podal informaciu - vraj iba 2 krat mozem vazne porusit dopravne predpisy v priebehu 12 mesiacov, a nie az 3-krat, ako uvadzate. Tak ako je to?

A platila som kartou... no nechcite vediet aku sumu zadal prislusny prislusnik pri prvom pokuse o platbu kartou... az mi sposobil zablokovanie karty...
Pangur Ban
24.03.10,12:32
Moj "prispevok" do statnej kasy i skusenost - mala som tu "cest" prispiet do statnej kasy za dopravny priestupok a prislusny policajny prislusnik mi podal informaciu - vraj iba 2 krat mozem vazne porusit dopravne predpisy v priebehu 12 mesiacov, a nie az 3-krat, ako uvadzate. Tak ako je to?

A platila som kartou... no nechcite vediet aku sumu zadal prislusny prislusnik pri prvom pokuse o platbu kartou... az mi sposobil zablokovanie karty...

Nie ako piseme, ale ako pise zakon - § 91 odsek 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke
kaco11
24.03.10,12:40
problém je v tom, že ked sa stretne príslušník PZ, ktorý neovláda zákon a ešte aj vodič motorového vozidla, ktorý neovláda zákon tak to potom takto dopadne. Tích príslusníkov je menej, ale vodič, mám pocit, že každy druhý neovláda zákon.