SvetlanaS
20.02.10,14:05
Dobrý deň, prosím Vás o radu:
1) z BU bola zrealizovaná omylom vyššia úhradu soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva uhradiť -5,90 (teda preplatok)
2) v nasledujúcom mesiaci bola zrealizovaná o túto sumu nižšia úhrada soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva úhradiť 5,90 (teda nedoplatok)
Riešila som to v uzávierkových operáciách cez ID
v prvom prípade cez ID-výdaj -5,90
v druhom prípade cez ID-výdaj 5,90
Ten mínus sa mi nepozdráva, tak budem veľmi vďačná ak sa na to niekto kukne a ťukne mi radu, prípadne názor. ĎAKUJEM
Katka22
21.02.10,08:10
Dobrý deň, prosím Vás o radu:
1) z BU bola zrealizovaná omylom vyššia úhradu soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva uhradiť -5,90 (teda preplatok)
2) v nasledujúcom mesiaci bola zrealizovaná o túto sumu nižšia úhrada soc. poistného ako je predpis záväzku, takže pri účtovaní a úhrade záväzku v evidencii záväzkov zostáva úhradiť 5,90 (teda nedoplatok)
Riešila som to v uzávierkových operáciách cez ID
v prvom prípade cez ID-výdaj -5,90
v druhom prípade cez ID-výdaj 5,90
Ten mínus sa mi nepozdráva, tak budem veľmi vďačná ak sa na to niekto kukne a ťukne mi radu, prípadne názor. ĎAKUJEM

Ja by som postupovala následovne :
1, V banke by som dala pridaj výdavok uhradila by som záväzok v takej výške v akej máte predpis .
2, aby mi sedela banka konečný zostatok (konkrétny výdavok 5,90 ) by som zaúčtovala ako druhý výdavok s poznámkou preplatok poistného
3, v následujúci mesiac ak mi príde bankový výpis zaúčtujem normálne sumu poníženú o preplatok , následne by som sa vrátila k sume 5,90 ktorú by som uhradila ako záväzok .... , ktorý teraz uhrádzate .