malta
20.02.10,18:33
Dobrý večer,
poprosila by som o radu.
Môj syn pracuje vo firme na dohodu-ide o študenta VŠ.Šéfka ho tlačí na polovičný úväzok.Tvrdí,že to bude výhodnejšie pre neho.Môže študent pracovať na pol.úväzok/tam už pôjde o prac.zmluvu/,ako je to s odvodmi a hlavne so zdravotným poistením a s dańou?
Lanaj
20.02.10,17:48
Dobrý večer,
poprosila by som o radu.
Môj syn pracuje vo firme na dohodu-ide o študenta VŠ.Šéfka ho tlačí na polovičný úväzok.Tvrdí,že to bude výhodnejšie pre neho.Môže študent pracovať na pol.úväzok/tam už pôjde o prac.zmluvu/,ako je to s odvodmi a hlavne so zdravotným poistením a s dańou?

Študent VŠ môže byť v pracovnom pomere. Odvody bude platiť tak ako ostatní zamestnanci - do sociálnej aj zdravotnej poisťovne. Čo sa týka daní - tam nie je rozdiel, či je je to dohoda alebo prac. pomer. Na účely daňového bonusu a prídavkov na deti ostane naďalej nezaopatreným dieťaťom.
malta
20.02.10,18:51
Ďakujem,Lanaj
len nechápem,prečo povedala šéfka,že to bude preňho výhodnejšie,keď zamestnávateľ bude odvádzať odvody
Lanaj
20.02.10,18:54
Pre zamestnávateľa nevidím výhodu, akurát študent, nakoľko bude nemocensky poistený, môže v prípade PN poberať nemocenské.
malta
20.02.10,20:49
Vďaka