Soňula
29.09.05,10:45
Ešte v januári tohto roku som vystavila faktúru na prepravu tovaru našim nákl.autom, ktoré previezlo tovar zo Žiliny do Košíc. Tuto prepravu si objednal český odberateľ na zaklade objednávky. Tuto službu som mu faktutovala bez DPH / § 16/ v českých korunách. Na objednávke uviedol svoje české IČ DPH.
Tato faktúra už bola odberateľom uhradená. Myslím, že som urobila chybu, túto službu som mala fakturovať aj s našou DPH, nebola to preprava medzi dvoma členskými štátmi. Ak som urobila chybu mám vystaviť fa na sumu/ DPH/ ? Ako urobím priznanie k DPH? Vopred ďakujem.
DušanČ
29.09.05,10:01
Soňula, fakturovala si skutočne nesprávne. Ja by som sa snažil dohodnúť s českým odberateľom, že mu zašlem opravenú fa vrátane DPH a aby uhradil už len zvyšok. Mal by to akceptovať, lebo túto DPH si ešte stále môže žiadať od DÚ BA I na vrátenie. Ak by SW u Teba alebo u neho nedovoľoval opraviť doklad v starom období, musíš dofakturovať len DPH. Bohužiaľ vo vzťahu k DÚ musíš podať dodatočné daňové priznanie za obdobie, kedy sa preprava uskutočnila. Vznikol Ti daňový nedoplatok, takže môžeš čakať od DÚ vyrúbenie pokuty.
Soňula
29.09.05,10:14
No tak mam čo robiť. Niak som dufala, ze si tu "nepriznanu" DPH uvediem teraz v priznani DPH za 3. štvrťrok...Tak sa idem do toho pustiť. Dušan dik.
DušanČ
29.09.05,10:44
Nemáš za čo, však som Ťa veľmi nepotešil. Ale čím skôr to urobíš, tým lepšie. Dúfam, že to nie je veľká čiastka a že nemáš takých šéfov, ktorí Ti tú pokutu zosobnia. Ja som raz za chyby môjho podriadeného pracovníka platil vyše 12 tis. Sk z vlastných.