marusin
20.02.10,20:00
Kde zoženiem gumovú pásku, ktorá sa používa pri očkovaní,ďakujem
arizona
20.02.10,19:07
žeby v záhradkárskych potrebách ? ;):confused:... ( štepárska gumová páska)
wabi
21.02.10,07:28
Ja kupujem gumovú pásku na očkovanie vo veľkosklade u Pasiča vo veľkých baleniach. V záhradkárskych predajniach som ju nevidel, ale možno v niektorých ju majú...:confused:
V každom prípade sa dá kúpiť klasická fóliová páska, ktorá má dlhú tradfíciu v používaní, vypadá skoro ako lepiaca páska, až na to, že nelepí!;)
Ak však ide len o niekoľko stromkov v malom a nechce sa vám kupovať, alebo zrovna nemajú, nezúfajte. Recept je jednoduchý. Kedysi za socializmu v detstve som nemal na pásku alebo keď nebola dostať, jednoducho som nastrihal na pásiky takú tú fóliu ktorá je na mliekových sáčkoch-vrecúčkach a hodí sa na očkovanie skoro rovnako dobre ako tá kupovaná. Tiež sa dá použiť akákoľvek iná fólia nastrihaná na pásiky podľa potreby. Je to jednoduché. Aj minulý rok keď mi náhle došli gumičky, tak som si nastrihal zopár pások.:)
Na ujateľnosti sa to neprejaví ak doržíte iné oveľa dôležitejšie pravidlá - najmä kvalita vrúbľa, správne nerašenie podpníka a šikovnosť rúk, nožík a páska sú druhoradé v dôležitosti.:cool:
Platí ako aj pri inom - záleží hlavne na muzikantovi a menej už na veľkosti nástroja.:D
Marian.
24.02.10,21:28
Zdravim. Alebo skuste pouzit napriklad nastrihanu gumenu rukavicu, svojmu ucelu posluzi rovnako dobre a po istom case sa sama "rozpadne".
deerslayer
17.02.11,08:34
čas vrúbľovania sa blíži...
Wabi, čím to omotávate očká ? taká akási úzka modrá stuha, či čo to je ?
BXLmiami
17.02.11,10:18
mimotemy tak ja na celé kolo rozmýšľam už 10 minut,akúže to gumenú pásku na očkovanie používame.Ved o žiadnej neviem proste pichneme očkovaciu látku a dobre,gumené pásky sa používajú len pri odbere krvi.:)
Llívia
17.02.11,11:39
BXLmiami, tiež mi nebolo hneď jasné, prečo ho Arizona posiela do záhradkárskych potrieb :D:D:D
Nandrolon
17.02.11,11:50
BXLmiami, presne nad týmto som rozmýšľal a otvoril som tému stým že to bude tzv. gumené škrtidlo a nech ide do lekárne...
- reku chcel napísať odber krvi a napísal očkovanie...
legolas
17.02.11,11:57
...niekedy naši otcovia používali pri štepení a očkovaní takzvanú rafiu, bol to nejaký zväzok lyka zo stromov, teraz sa namiesto toho používa umelohmotná páska ktorá je nelepiaca a je priehľadná..., dá sa kúpiť v záhradkárskych potrebách...http://www.agrona.sk/i/tovar/m_95720.jpg
wabi
18.02.11,07:08
Výhodu gumičiek vidím v tom, že sa tak nezarezávajú, ak ich zadudneme včas odstrániť, sú lepšie pre stromy, sú už dopredu narezané...
Jediná nevýhopda okrem toho že ich treba kupovať, že ak ju pustíme, urobí "ďžn" a celá sa odmoce, ale aj na to sa dá zvyknúť.
Kedisi sa v školách učilo ako sa očkuje s páskou, či likom. Dnes sa síce namieto toho učí ako "správne používať gumičku" ale očkovania sa to netýka.:D
Apotom, že nám klesá pôrodnosť a zvyšuje sa rozvodovosť!:D
BXLmiami
18.02.11,07:39
Niekde som vyčítala a používam ženské pančuchy.
Nandrolon
18.02.11,15:45
to je ale tzv. "stromo-fetiš" :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
wabi
18.02.11,21:38
Niekde som vyčítala a používam ženské pančuchy.
Prečo nie veď pančuchy iste majú svoj význam a k čomu ich používaš vlastne?
BXLmiami
19.02.11,06:33
Čokoľvek potrebujem v záhrade pripevniť.Sú jemné,pevné,pružné,mrazuvzdroné,nezasekávaju sa a udajne aj životné prostredie ich znáša,tak všetko všade viažem roztrhanými pančuchami.
Myslím,že to bolo na nejakej bio stránke kde to radili.
beba13
19.02.11,10:36
já si objednávam v záhradkárskych potrebách gumovú pásku,a používam ju na vyväzovanie rajčín uhoriek a kvetín pretože sa nezarezáva do rastliny a už som objednala a hned 2
wabi
19.02.11,19:16
Čokoľvek potrebujem v záhrade pripevniť.Sú jemné,pevné,pružné,mrazuvzdroné,nezasekávaju sa a udajne aj životné prostredie ich znáša,tak všetko všade viažem roztrhanými pančuchami.
Myslím,že to bolo na nejakej bio stránke kde to radili.
Nápad je to iste dobrý, len kde vziať ten zdroj vyradených pančúch?:D
Zasa sú muži handicapovaný, teda okrem Škótska, chcelo by to zmeniť módu...:)
deerslayer
04.03.11,09:59
Nočné teploty majú padnúť na -7.......počkať ešte s vrúbľovaním kôstkovín bez miazgy ?
wabi
05.03.11,01:43
Jednoznačne počkať na priaznivejšie počasie vonku. Dôležité je mať najmä dobre opatrené nenarašené vruble...
pivonka
06.03.11,06:17
Netreba čakať, do 15. 3 je to najlepšie, môžete vyskúšať vrúble priamo zo stromu.