Frando
20.02.10,20:44
Chcel by som sa opýtať, že ak dám výpoveď v práci tak či ma potom zaeviduju na úrade práce.
arizona
20.02.10,19:46
áno
Frando
20.02.10,19:54
Len pre upresnenie ukoncenie pracovneho pomeru by nebolo dohodou ale vypovedou zo strany zamestnanca islo by o § 63 zakonnika prace aj tak by ma zaevidovali?? a este by som sa hccel opytat aka dlha by bola vypovedna lehota.
Quo
20.02.10,20:13
Ako bude vyzerat vypoved pri Dohode o vykonani prace?
Zmluvu mam do 2015 a pracujem na Dohodu o vykonani prace.
Dakujem
adi11
20.02.10,20:25
Ako bude vyzerat vypoved pri Dohode o vykonani prace?
Zmluvu mam do 2015 a pracujem na Dohodu o vykonani prace.
Dakujem
226
Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
Quo
20.02.10,20:36
Dakujem za odpoved :)
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
zdenka131
20.02.10,20:43
Dakujem za odpoved :)
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
Želám pekný večer. Tu sú vzory výpovede, snáď Ti to pomôže.
http://www.profesia.sk/cms/kariera-v-kocke/odchadzam-z-prace/vzory-dokumentov/114
Xanti
20.02.10,20:48
Dakujem za odpoved :)
Ja by som chcel dat vypoved zamestnavatelovi u kt. robim na Dohodu o vykonani prace. Mam na to osobne dovody (z jeho strany ide hlavne nedodrziavanie stanovenych podmienok, urazky...). Zmluva je na dobu urcitu do roku 2015. Je nieco na co by som pri podani vypovede nemal zabudnut, pripadne ake su moje prava a povinnosti? Kde najdem vzor takejto vypovede?

Dakujem
Ani sa nejdem zamýšlať nad tým ako je možné vytvoriť dohodu o vykonaní práce na tak dlhú dobu. Kedže u nás vždy končí 31.12. daného roka a nikdy neprechádza do dalšieho.
Detto to pre zamestnávateľa pracuješ max. 350 hodín do roka?


Dohoda o vykonaní práce
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
Quo
20.02.10,20:51
Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?
adi11
20.02.10,20:59
Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?
a co by to malo byt ? nie je
adi11
20.02.10,21:02
Dakujem,
ale nie je nieco "specialne" pri podavani vypovede v mojom pripade?

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom :(
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracovaj ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
nepomylil si sa v tom roku ? je to nezvykle DVP na na 6 rokov ?
Quo
20.02.10,21:02
adi11 - dakujem :)

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracoval ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
Quo
20.02.10,21:03
adi11 - tak je to uvedene v zmluve
adi11
20.02.10,21:05
adi11 - dakujem :)

Xanti :
je v tom viac hacikov -
firma dostala akreditaciu do 2015 ja som jej odborny garant, preto je v zmluve uvedeny datom 2015, kazdy rok sa ale este podpisovala zmluva na dany rok.
A kolko mam odpracovane? Zalostne malo (za rok 2009 + 2 mesiace z 2010 je to 32hod), aby som pravdu povedal, bol som vyuzity na to, aby sa firma na zaklade mojho vzdelania rozbehla. Akonahle sa to stalo, uz som bol bokom
Najviac ma mrzi, ze vsetky materialy, kt. sa pouzivaju som vypracovaj ja uplne gratis.
Zmluvu vypovedou hcem ukoncit koli hrubemu osocovaniu, vyhrazaniu sa zo strany zamestnavatela a aj koli urazkam...
okrem DVP aka dalsia zmluva..to je nejake cudne
Quo
20.02.10,21:11
Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.
Takych hacikov a chytakov je viac (nie v zmluve, ta je uplne zakladna)

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.
Xanti
20.02.10,21:14
Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.
Samozrejme, že potrebuješ výplatnú pásku a tiež aj potvrdenie o výške príjmu kvôli danovému priznaniu.

No ja neviem to znie veľmi pofiderne tvoja zmluva. Dožaduj sa výplatných pások, zamestnávateľ je za teba povinný odvádzať do SP garančné a úrazové poistenie. A asi by som si overila na SP či si vôbec zahlásený ako dohodár u nich.
Mgr.Shrek
20.02.10,21:16
Pisem len co mam k dispozicii - ano, viem, je to cele cudne.

Prvu zmluvu do 2015 som podpisoval ked firma vznikla, druhu som podpisoval na konci min. roka s platnostou na tento rok.
Taktiez mi zamestnavatel tvrdil, ze pri DVP mi netreba ani vyplatnu pasku, kt. som nedostal ani raz.
Ja sa v tychto veciach absolutne nevyznam preto som rad akejkolvek odpovedi, kt. ma posunie na spravnu cestu.

Je viac než isté, že môžeš vypovedať DVP z dôvodu nevytvorenia dohodnutých prac. podmienok a nevyplatenia mzdy.
Ak ťa v práci urážajú a nadávajú ti, to určite nie sú dohodnuté prac. podmienky. Bolo by však lepšie, aby si mal niekoho, kto by šiel svedčiť v tvoj prospech.
Nevyplatenie mzdy je tiež dôvodom, ak využijeme analógiu s okamžitým ukončením prac. pomeru zo strany zamestnanca.
Len sa chcem spýtať, ako ťa platili? Na ruku, či na účet. V akých termínoch ťa platili? Ako máš upravení výplatné termíny v zmluve? Dodržujú ich?
Quo
20.02.10,21:21
Bolo mi povedane ze ano - ze som nahlaseny.

Ale tu pracu, ktoru pre nich mam robit je prisne kontrolovana, tak som to bral ako fakt, ze vyplatna paska nebola (3x po 60,-).
Mzdu som mal vzdy zdanenu - suma kt. prisla na ucet, lebo v dohode mam zakotvenu nezdanenu hodinovu mzdu.
A po ostrej vymene nazorov chcem tuto dohodu zrusit. Neviem co sa bude diat, kedze som odbornym garantom, ale ma to uz prakticky ani nezaujima.


SHREK:
3 x som nieco spravil - 3x ma vyplatili, tam nebol problem, peniaze prisli na ucet. To nadavanie bol osobny konflikt (so zamestnavatelom), ktorym vyustilo nedodrziavanie podmienok.
Xanti
20.02.10,21:24
Bolo mi povedane ze ano - ze som nahlaseny.

Ale tu pracu, ktoru pre nich mam robit je prisne kontrolovana, tak som to bral ako fakt, ze vyplatna paska nebola (3x po 60,-).
Mzdu som mal vzdy zdanenu - suma kt. prisla na ucet, lebo v dohode mam zakotvenu nezdanenu hodinovu mzdu.
A po ostrej vymene nazorov chcem tuto dohodu zrusit. Neviem co sa bude diat, kedze som odbornym garantom, ale ma to uz prakticky ani nezaujima.
No momentálne je obdobie podávania danových priznaní ... dali Ti už potvrdenie o výške tvojich príjmov a o výške daní? Ak máš inú robotu, tak to treba tam odovzdať, aby ti urobili ročné zúčtovanie dane. Poprípade si sám podávaš DP.
Quo
20.02.10,21:30
Oni mi nedali nic...
Xanti
20.02.10,21:35
Oni mi nedali nic...
Je to ich povinnosť. Žiadaj to ako sa píše tu http://www.porada.sk/912051-post2.html . Najneskôr do 10.3.2010 sú povinný Ti to vystaviť.
adi11
20.02.10,21:39
Musis ziadat..je to podivna firma, ked nevedia co je ich povinnost
Quo
20.02.10,21:41
Jedina komunikacia z mojej strany bude podanie vypovede a uz nechcem aby sa moje dobre meno spajalo s touto organizaciou. Pokial viem, toto potvrdenie nevystavili ani ostatnym co tam pracuju na dohodu :(
Xanti
20.02.10,21:43
Jedina komunikacia z mojej strany bude podanie vypovede a uz nechcem aby sa moje dobre meno spajalo s touto organizaciou. Pokial viem, toto potvrdenie nevystavili ani ostatnym co tam pracuju na dohodu :(
No asi treba na nich poslať inšpektorát práce, danový úrad a pekne znepríjemniť im život.

A výpoved, no obávam sa , že kvôli tomu že si garant to bude problematickejšie.
Quo
20.02.10,21:48
Pocitam s tym, ze budu problemy, ale uz sa to inak neda riesit - oni zarabaju a ja dostanem akurat tak kopanec. Co by sa stalo, keby si u nich nepodam Žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a ani to nikde nepriznam/neuvediem? Za minuly rok mi iste nevydaju vyplatne pasky (2ks) - doteraz to neurobili a za tento rok ju tiez nemam
Xanti
20.02.10,21:51
Pocitam s tym, ze budu problemy, ale uz sa to inak neda riesit - oni zarabaju a ja dostanem akurat tak kopanec. Co by sa stalo, keby si u nich nepodam Žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a ani to nikde nepriznam/neuvediem? Za minuly rok mi iste nevydaju vyplatne pasky (2ks) - doteraz to neurobili a za tento rok ju tiez nemam
No vieš strhávali Ti daň, záleží podla príjmov ale ak si mal nízke mohol si ju dostať spať daň.
Quo
20.02.10,21:55
Velmi dakujem za odpoved kazdemu, co sa zucastnil tejto temy, fakt mi kazdy velmi pomohol :) Ste vazne skveli ludia a ja si toho vazim.
Dakujem

A ja uz len dufam,ze sa to rychlo a bezbolestne skonci...
Mgr.Shrek
20.02.10,21:58
Bolo mi povedane ze ano - ze som nahlaseny.

Ale tu pracu, ktoru pre nich mam robit je prisne kontrolovana, tak som to bral ako fakt, ze vyplatna paska nebola (3x po 60,-).
Mzdu som mal vzdy zdanenu - suma kt. prisla na ucet, lebo v dohode mam zakotvenu nezdanenu hodinovu mzdu.
A po ostrej vymene nazorov chcem tuto dohodu zrusit. Neviem co sa bude diat, kedze som odbornym garantom, ale ma to uz prakticky ani nezaujima.


SHREK:
3 x som nieco spravil - 3x ma vyplatili, tam nebol problem, peniaze prisli na ucet. To nadavanie bol osobny konflikt (so zamestnavatelom), ktorym vyustilo nedodrziavanie podmienok.

Pošli ma na porada.shrek(a)gmail.com oscanovanú zmluvu, ktorú máš. Niečo vymslím :)
adi11
20.02.10,22:01
Velmi dakujem za odpoved kazdemu, co sa zucastnil tejto temy, fakt mi kazdy velmi pomohol :) Ste vazne skveli ludia a ja si toho vazim.
Dakujem

A ja uz len dufam,ze sa to rychlo a bezbolestne skonci...
Skoda, ze si to nedal na Poradu pred podpisom zmluvy.
Quo
20.02.10,22:07
...ked vtacka lapaju, pekne mu spievaju...
Nabuduce budem opatrnejsi :) Ale cakam ten kolotoc ked budem chciet odist :(
Zmluvu nemam momentalne pri sebe, ale ked sa ku nej dostanem, odoslem - a dakujem :)
terezamaria
20.02.10,22:07
okrem DVP aka dalsia zmluva..to je nejake cudne
Adi jedna Dohoda je interná, ktorá by bola v šuplíku, keby prišla kontrola, to do r. 2015, no a druhá je normálna, ktorá sa môže ukázať aj kontrole. Sú mazaní všetkými masťami a keď sú aj bezohľadní, ja by som ich dala na Inšpektorát práce a podala by som Skončenie pracovného pomeru vykonávaného na Dohodu o vykonaní práce, podľa § 226, ods.3 ZP, ktorý hovorí, že zamestnanec môže od Dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky.
adi11
20.02.10,22:11
Adi jedna Dohoda je interná, ktorá by bola v šuplíku, keby prišla kontrola, to do r. 2015, no a druhá je normálna, ktorá sa môže ukázať aj kontrole. Sú mazaní všetkými masťami a keď sú aj bezohľadní, ja by som ich dala na Inšpektorát práce a podala by som Skončenie pracovného pomeru vykonávaného na Dohodu o vykonaní práce, podľa § 226, ods.3 ZP, ktorý hovorí, že zamestnanec môže od Dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky.
Suhlasim s tym Inspektoratom prace....ine si ani nezasluzi takato firma..
Quo
20.02.10,22:16
Adi jedna Dohoda je interná, ktorá by bola v šuplíku, keby prišla kontrola, to do r. 2015, no a druhá je normálna, ktorá sa môže ukázať aj kontrole. Sú mazaní všetkými masťami a keď sú aj bezohľadní, ja by som ich dala na Inšpektorát práce a podala by som Skončenie pracovného pomeru vykonávaného na Dohodu o vykonaní práce, podľa § 226, ods.3 ZP, ktorý hovorí, že zamestnanec môže od Dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky.
Dakujem :)
Mozem poprosit, ako by cca takato vypoved mohla vyzerat?
Staci ze by som tam uviedol iba cislo paragrafu?
adi11
20.02.10,22:21
Dakujem :)
Mozem poprosit, ako by cca takato vypoved mohla vyzerat?
Staci ze by som tam uviedol iba cislo paragrafu?
staci jedna veta paragraf 226 ods.3 ZP a poslat doporucene
Quo
20.02.10,22:23
Super, dakujem :)
drobeceva
21.02.10,08:35
Pocitam s tym, ze budu problemy, ale uz sa to inak neda riesit - oni zarabaju a ja dostanem akurat tak kopanec. Co by sa stalo, keby si u nich nepodam Žiadosť o vystavenie potvrdenia o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti a ani to nikde nepriznam/neuvediem? Za minuly rok mi iste nevydaju vyplatne pasky (2ks) - doteraz to neurobili a za tento rok ju tiez nemam


Jedina komunikacia z mojej strany bude podanie vypovede a uz nechcem aby sa moje dobre meno spajalo s touto organizaciou. Pokial viem, toto potvrdenie nevystavili ani ostatnym co tam pracuju na dohodu :(

Ty si ani nemusíš podávať Žiadosť o vystavenie ....., je povinnosťou zamestnávateľa Ti to vystaviť do 10.3.2010
Xanti
21.02.10,08:39
Ty si ani nemusíš podávať Žiadosť o vystavenie ....., je povinnosťou zamestnávateľa Ti to vystaviť do 10.3.2010
No to je pravda, ale povinnosťou zamestnávateľa je aj dávať výplatné pásky a nedáva.
A to potvrdenie ani pred rokom nedostal od zamestnávateľa. Takže zamestnávateľ si neplní svoje zákonom stanovené povinnosti.
:(
drobeceva
21.02.10,08:56
No to je pravda, ale povinnosťou zamestnávateľa je aj dávať výplatné pásky a nedáva.
A to potvrdenie ani pred rokom nedostal od zamestnávateľa. Takže zamestnávateľ si neplní svoje zákonom stanovené povinnosti.
:(
Áno Gabi, máš pravdu. Ako tk sledujem, tu je porušenie na porušenie. Nechápem, ako dokáže uzavrieť dohodu až do r. 2015, nechápem - ako v dohode stanovil vykonanú prácu-vieme, že úlohu musí splniť do istého termínu a je tu toho viacej, čo nechápem.
Ale myslím, že IP by v tomto prípade veľmi "pomohol".
Quo
22.02.10,13:27
A jedna pomerne blba otazka - musi garant potvrdit svojim podpisom suhlas s tym ze bude v sro odbornym garantom? Treba spisovat nejaku zmluvu?
terezamaria
22.02.10,16:18
A jedna pomerne blba otazka - musi garant potvrdit svojim podpisom suhlas s tym ze bude v sro odbornym garantom? Treba spisovat nejaku zmluvu?

Pokiaľ nemajú odborníka, mala byť zmluva spísaná od začiatku. Ale od nej sa dá aj odstúpiť, jednoducho skončiť. Oznámiť pánom v s.r.o., že prestávaš byť garantom, nakoľko Ti neboli k tomu vytvorené riadne podmienky .
Quo
22.02.10,19:49
Ide o to, ze nemam absolunne ziaden papier. Iba bezna zmluva o DoVP (respekt. iba tie 2, kt. som uvadzal), kde sa ale ako garant neuvadzam (o tom nie je v ziadnej zmluve ani ciarka).
Jednoducho som nic ine nepodpisoval. Je mozne, ze by som niekde firuroval len na zaklade ustnej dohody?
Dakujem
terezamaria
22.02.10,20:36
Ide o to, ze nemam absolunne ziaden papier. Iba bezna zmluva o DoVP (respekt. iba tie 2, kt. som uvadzal), kde sa ale ako garant neuvadzam (o tom nie je v ziadnej zmluve ani ciarka).
Jednoducho som nic ine nepodpisoval. Je mozne, ze by som niekde firuroval len na zaklade ustnej dohody?
Dakujem

Niečo si podpisoval, že sa zaväzuješ, že budeš odborným garantom?
adi11
22.02.10,20:53
Ide o to, ze nemam absolunne ziaden papier. Iba bezna zmluva o DoVP (respekt. iba tie 2, kt. som uvadzal), kde sa ale ako garant neuvadzam (o tom nie je v ziadnej zmluve ani ciarka).
Jednoducho som nic ine nepodpisoval. Je mozne, ze by som niekde firuroval len na zaklade ustnej dohody?
Dakujem
Je mozne, ze Ta uviedli v projekte ako odborneho garanta aj na zaklade ustnej dohody. Tak sa to robi, poznam z praxe.
Quo
22.02.10,21:52
Nic som nepodpisoval?
To je mozne, ze by to bolo len na zaklade ustnej dohody (ma to vobec oporu v zakone?).
Ved potom by mohol byt garantom ktokolvek bez toho, aby o tom vedel.
Tento zamestnavatel ja taky nevypocitatelny, ze by som sa ani necudoval, ze by sfalsovali moj podpis. :(
Mal som mat k dispozicii vsetky materialy k nahliadnutiu ale do dnesneho dna som ich ani len nevidel - jednoducho mi ich neukazali. Podpisovat som nic nepodpisoval.
Taktiez ani halier za to, ze som garant (neviem ci je to standard).
Akurat si mozem hlavu buchat...