maxinozka
21.02.10,02:51
dobry den, doma mame momentalne velmi zlozitu situaciu, mame 3 deti a som tehotna. manzel ma milenku a vyzera to u nas na rozpad manzelstva. chcela by som manzelovi po porode nechat babetko a odist prec. manzel s milenkou mi hovoria, ze babetko by najskor muselo do nejakeho dojcenskeho ustavu a az potom by ho dali manzelovi. ako to vlastne je ? ake pravne kroky treba podniknut? zverenie do opatery ? ako sa to vybavuje ? dakujem za odpoved.
pepsikova
21.02.10,05:10
..nerob to..nedávaj si dieťa preč..možno je momentálna situácia neúnosná a ty si psychicky na dne, ale bude to horšie, keď budeš musieť rozmýšľať, či je o tvoje dieťatko dobre postarané, ako rastie..

..ale ak si skalopevne rozhodnutá, že toto je pre teba najlepšie riešenie, zájdi na sociálku, odbor starostlivosti o dieťa a tam ti povedia presne, aký je postup...
zdenka131
21.02.10,06:07
Želám pohodový deň. Z Tvojho zadania otázky je vidieť, že si zúfala a zúfalí ľudia robia zúfale činy. Chápem Ťa, že si v zložitej situácii,máš to ťažké, ale nechápem dôvod, prečo chceš novorodenca nechať otcovi a jeho priateľke. Vedie Ťa k tomu ekonomická situácia? Myslím si,že keď dokážeš uživiť dve deti,predpokladám, že tie by si vzala so sebou, dokážeš uživiť aj tretie. To, ktoré je najviac odkázané na Tvoju lásku a starostlivosť, to,ktoré za nič nemôže a ktoré by bolo rado, keby mohlo byť so svojou matkou a svojimi súrodencami. Držím Ti palce, aby si zvážila svoje rozhodnute a správne sa rozhodla. Verím Ti, dokážeš to!
Prepáč, ale na Tvoju konkrétnu otázku odpoviem len stručne - ak si myslíš, že Tvoje rozhodnutie je to najsprávnejšie, navštív Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny a tam Ti poskytnú potrebné informácie.
arizona
21.02.10,06:39
Určite si v neľahkej situácii. Ale nerieš veci za horúca, riadne si všetko zváž, aby si neurobila rozhodnutie, ktoré budeš ľutovať celý život. Možno práve ten malý človiečik Ti dodá najväčšiu silu a radosť do života, ktorú teraz budeš moc potrebovať.

Ak si si všetko premyslela a usúdila, že takto to bude pre Teba a dieťa najlepšie, aj toto je jedno, aj keď bolestivé riešenie. Veď dieťa bude s vlastným otcom, stretávať s sním budeš aj naďalej.
Radšej nerieš veci vopred, nedávaj ho preč hneď po pôrode. Pre bábätko je lepšie , ak je po narodení s matkou.Nechaj si ho prvé týždne , či mesiace u seba, získaš tým čas na rozmyslenie, uvidíš ako sa situácia vyvinie..

Nepoužívajte to bábätko za nástroj pomsty a nenávisti, ono za nič nemôže.

Želám Ti , aby si našla v sebe veľa síl a aby Tvoje rozhodnutie bolo to najlepšie pre Teba, aj pre bábätko :):):)
Tinka.ba
21.02.10,07:34
Myslim si, ze babatko chce dat hned prec, aby sa na neho nenaviazala... Asi budem bezcitna, ale preco ste splodili 4te dieta, ked to u vas doma nefungovalo? Manzel asi nema milenku len 3mesiace, ked uz s nou chce vychovavat vase dieta... Podla mna by mali rodicia obetovat svoje stastie pre stastie svojich 4deti!!! Porozpravaj sa s nim a aj z jeho milenkou, pokial nie je bezcitna, tak da ruky od neho prec a neznici zivot 4detom... Treba trosku empatie, rozvod a rozdelenie surodencov neskutocne poznaci psychiku kazdeho jedneho dietatka..
Dav
21.02.10,07:35
Ak je bábätko nechcené dieťa a už v čase počatia nebola medzi manželmi pohoda...otec dieťa chce, mama nie ...tie putá medzi matkou a dieťaťom, ak sa nevytvorili počas tehotenstva, možno prídu neskôr a možno aj nie. Ak čaká dieťa u otca láska, a u mamy čakanie na lásku, ktorá možno nepríde.... Nezávidím zadávateľke rodinnú situáciu.
Nedávaj dieťa do domova, na UPSVaR sa poraď, ako ďalej. Možno by stačilo, keby otec požiadal na súde o zverenie dieťaťa do výchovy.
mona091
21.02.10,07:37
chapem, mas to naozaj velmi tazke,

ak Ta k tomu vedie ekonomicka situacia, asi naozaj to vidis ako posledne riesenie,

"otecko" uz teraz sa snazi vykrutit so starostlivosti,
a je to nefair,

mozno si trochu preniesla zlosti na to malicke - este nenarodene,
ale tuto zlost mozes obratit proti mang., nie dietatku,

v tvojej situacii (ak je to len trochu mozne), nechala by som si vsetky 4 deti,

mang. by som uplne financne znicila, prenasledovala by som kazdy jeho zarobkovy krok, nenechala by som ho financne si vydychnut,

mozno raz, jeho terajsia partnerka bude vypisovat na fora, ako im nici zivot emanzelka jej partnera, ako ich ochudobneje atd.,

a Ty budes mat trochu zadostucinenia, ale zaroven budes mat najvacsi poklad pri sebe, a raz urcite budes mat pri sebe aj noveho partnera, pricom cas nezohrava rolu,



takye skus sa na to takto pozriet, vsetkzm detom moyes ymenit mena aj prieyviska, ponechas im v rodnom liste akurat bio-otca
Xanti
21.02.10,07:40
takye skus sa na to takto pozriet, vsetkzm detom moyes ymenit mena aj prieyviska, ponechas im v rodnom liste akurat bio-otca
Určite, pôjde na matriku a zmení... zasmiala som sa.... na to potrebuje súhlas toho bio otca alebo súdu. A súd nerád dáva také súhlasy, musia byť na to vážne dôvody, a nielen zlosť matky na otca.... mimotemy
mona091
21.02.10,07:49
Určite, pôjde na matriku a zmení... zasmiala som sa.... na to potrebuje súhlas toho bio otca alebo súdu. A súd nerád dáva také súhlasy, musia byť na to vážne dôvody, a nielen zlosť matky na otca.... mimotemy

nepovedala som, ze je lahke zmenit meno a priezvisko, ale treba hladat riesenia, nie prekazky, samozrejme, ze dovody musi udat take, aby presli, to, ze som napisla o jej hneve, je to vyjadrenie jej momentalneho vnutorneho stavu, s ktorym sa moze priznat len potichucky, anonymne


a este: Pomsta je sladka, ale mozno ju uz po nejakom case nebude citit
Xanti
21.02.10,08:00
nepovedala som, ze je lahke zmenit meno a priezvisko, ale treba hladat riesenia, nie prekazky, samozrejme, ze dovody musi udat take, aby presli, to, ze som napisla o jej hneve, je to vyjadrenie jej momentalneho vnutorneho stavu, s ktorym sa moze priznat len potichucky, anonymne


a este: Pomsta je sladka, ale mozno ju uz po nejakom case nebude citit
mimotemy Vo väčšine prípadov zmena priezviska neprejde ak s tým nesúhlasí otec dieťaťa. Aj súdy sú radšej ak sa partneri dohodnú, je to normálne. Takže myslím, že fakt sme mimo témy.

A čo sa týka zadávateľky, tak ak bude v čase pôrodu z manželom rozvedená, tak musí dať jej manžel návrh na súd na zverenie dieťaťa do starostlivosti. Ak ona bude súhlasiť súd priklepne.
Dieťatko by nemalo ísť do domova, lebo v rodnom liste bude mať zapísaného otca a ten je tiež povinný sa postarať o dieťa.

Iné by to bolo v situácii, ako sa prihodila môjmu známemu. Kedy s partnerkou dieťaťa nebol zosobášený, ona ho odmietla uviesť do rodného listu dieťaťa. A kedže jej mlieko udrelo na hlavu tak bábo skončilo v dojčenskom ústave a ani potom o neho nejavila zájem.
No a tato sa snažil dokázať že je otcom a požiadal o zverenie dieťaťa do výchovy. Trvalo to 18 mesiacov. Dieťa doteraz si matku nepozná ale má milujúceho otca.
sarasara
21.02.10,11:15
Rodičia ste obaja rovnako. Dieťa do dojčenského ústavu ísť nemusí. Tak ako ty, má naň právo aj otec. Zoberie si ho otec a potom podá návrh na zverenie len do jeho starostlivosti.
Túto dohodu o zverení do starostlivosti musíte urobiť až po narodení dieťaťa, samozrejme na súde. Dovtedy bude v opatere otca.
Chceš potrestať otca dieťaťa, potrestáš však svoje vlastné dieťa. A seba. Hnev je zlý radca.
kaco11
21.02.10,16:22
Nemyslím si, že rozmýšla zle. Nevidíme pozadie. Nevieme či manžel sa chce o dieťa starať alebo nie. Nevieme financné pozadie celej veci. Ked sa manzel o dieta starať chce tak nech sa stará. Je aj jeho a neviem preco by otec nemohol dať dieťaťu minimálne to čo mu dá matka. Poznám prípad kedy sa matka o dieťa nestará a otec mu dáva všetko. V živote som nevidela lepšieho chlapca. Treba sa dohodnúť a zastaviť sa na súde. Nech to priklepne. Je to určite ťažké rozhodnutie, ale možno lepšie. Ved predpokladám, že teraz má čo robiť s troma deťmi. A nieto so štyrmi a sama. Určite to nie je ľahké. Pokiaľ ste si to dobre premysleli tak nech sa páči. Ale pozor ešte na jednu vec. Na milenku. Aby neskôr nerobila problémy malému.
fulmaja
21.02.10,16:43
Nemyslím si, že rozmýšla zle. Nevidíme pozadie. Nevieme či manžel sa chce o dieťa starať alebo nie. Nevieme financné pozadie celej veci. Ked sa manzel o dieta starať chce tak nech sa stará. Je aj jeho a neviem preco by otec nemohol dať dieťaťu minimálne to čo mu dá matka. Poznám prípad kedy sa matka o dieťa nestará a otec mu dáva všetko. V živote som nevidela lepšieho chlapca. Treba sa dohodnúť a zastaviť sa na súde. Nech to priklepne. Je to určite ťažké rozhodnutie, ale možno lepšie. Ved predpokladám, že teraz má čo robiť s troma deťmi. A nieto so štyrmi a sama. Určite to nie je ľahké. Pokiaľ ste si to dobre premysleli tak nech sa páči. Ale pozor ešte na jednu vec. Na milenku. Aby neskôr nerobila problémy malému.
Súhlasím, niektorí otcovia sa o dieťa dokážu lepšie postarať ako matka. Ale aj tak rozhodnutie zveriť dieťa otcovi, ktorý má priateľku , považujem za krajné riešenie. Zadávateľka témy by mala využiť všetky možnosti a spôsoby , aby sa mohla o svoje dieťa postarať. Chápem ju, má to ťažké, ale keď sa chce, tak sa dá nájsť spôsob, ako to urobiť.
kaco11
21.02.10,16:57
ja som predpokladala, že ked sem zadávateľka témy napísala, ze čo na tento nápad tvrdí manžel s milenkou tak už to s nimi preberala a minimálne z niekoľkých strán, pretože jej otázka znela či malé pojde do dojčenského ústavu a ako to vybaviť aby tam neslo. Ja len nerozumiem postoju, že preboha otec a dieťa???? prečo nie? tiez môže za to, že malé je na svete