EkoMax
21.02.10,05:43
Vie mi niekto poradiť, mám už cca 5 rokov žehliacu dosku, s rozmerom
125x50 cm. Už pol roka zháňam teflonový /prípadne bavlnený/ poťah, pretože v obchode kde som dosku kúpila mi ho nevedia zabezpečiť. Prehľadala som internetové stránky ale na tento rozmer som nič nenašla.
Jeden poťah mi doniesli, mal rozmery 140 x 50, ale nepasoval. Na dlžku by som tých 15 cm ešte zošpanovala, ale na bokoch bolo tých 50 cm málo.
Veľmi by mi pomohlo, ak niekto vie, kde sa dá zohnať, prípadne kde kúpiť látku /teflon/ a možno by som ho ušila.
Vopred ďakujem.
pepsikova
21.02.10,05:15
..ak ti je na šírku aj dĺžku málo, tak rozpáraj boky a okolo naši väčšie širšie pásiky tak, aby sa dali zahnúť pod dosku..ak by si vedela ušiť nový, tak takúto "opravu isto zvládneš.....

ale nerozumiem, doska má 125x50 a poťah s rozmerom 140x50 ti je málo?..nie je to naopak?..asik hej, tak nadši...alebo si na boky priši šnúročky a pod doskou previaž..možností na úpravu je veľa..
inajana
21.02.10,13:59
"Teflonová látka" - nazývajú tak aj poťahovinu na sedačky ... Ak je to podobné - skús zháňať medzi dekoračkami, alebo nejaký zvyšok látky z výrobnej prevádzky ...
jaja99
21.02.10,14:13
Ja som kúpila teflónový poťah na žehliacu dosku v domácich potrebách. Má po celom obvode šnúrku, ktorou sa poťah pripevní na dosku a prispôsobí sa na požadovanú veľkosť.
Bionda
21.02.10,18:37
ja si nový poťah pravidelne kupujem v Taliansku a je to bežne dostupný tovar - teraz mám zn. Vileda a myslím si, že hádam aj u nás?!
val007
21.02.10,18:38
No ja si kupujem tieto poťahy v tescu, majú ich tam rôzne, ale mne to tiež veľmi nepasuje, tak mi to manžel našponuje a pripináčkami alebo spinkami mi to zospodu po krajoch pripevní.
Bionda
21.02.10,18:46
sa čudujem, lebo aj tie predtým a aj tá Vileda, čo mám má šnúrku po celom obvode a stiahne sa podľa typu dosky .
EkoMax
22.02.10,17:57
Veď práve to som sa divila, lebo na boky to výjde len tak,tak, a nedá sa to stiahnuť, lebo je presný na šírku a na boky už nevyjde. Asi ho budem musieť ušiť.
joni102
23.02.10,13:45
Ja som videla minule v Kinekuse potahy na dosku, ale rozmery neviem, nevsimala som si ich.