tatatata
21.02.10,08:38
prosim vas. som zaciatocnik a potrebujem poradit. Minuly rok som bola zivnostnikom do maja. Potom som ukoncila zivnost a odisla do zahranicia. Po 5 mesiacoch som sa ale vratila a zalozila som si novu zivnost. Prosim Vas, budem podavat 2 danove priznania? Alebo iba jedno? Mozem si uplatnit celu odpocitatelnu polozku? Mozem si uplatnit pausalne naklady v takomto pripade? Dakujem Vam velmi pekne.
Dav
21.02.10,07:42
Jedno daňové priznanie, môže sa uplatniť paušál. Ak boli príjmy v zahraničí, treba aj daň z nich vysporiadať v daňovom priznaní (vyňatie príjmov, zápočet dane)
Timka1
21.02.10,07:43
prosim vas. som zaciatocnik a potrebujem poradit. Minuly rok som bola zivnostnikom do maja. Potom som ukoncila zivnost a odisla do zahranicia. Po 5 mesiacoch som sa ale vratila a zalozila som si novu zivnost. Prosim Vas, budem podavat 2 danove priznania? Alebo iba jedno? Mozem si uplatnit celu odpocitatelnu polozku? Mozem si uplatnit pausalne naklady v takomto pripade? Dakujem Vam velmi pekne.

Budeš podávať len jedno daňové priznanie typ B, kde všetky príjmy zrátaš dokopy. Uplatňuješ si celú ročnú nezdaniteľnú časť a to 4025,70 €. Môžeš si uplatniť paušal plus zaplatené poistné v danom roku.
tatatata
21.02.10,07:44
Dakujem krasne za rychlu odpoved, pomohli ste mi