dzio21
21.02.10,15:03
Dobrý deň .Chcel by som sa opýtať či mám nárok na podporu ,keď som dal výpoveď v skúšobnej dobe.
blondy
21.02.10,14:08
Pokiaľ spĺňaš podmienky nároku na podporu, tak áno. Pre úrad práce nie je podstatné akou formou sa skončil pracovný pomer.
Timka1
21.02.10,14:10
A niečo zo zákona o sociálnom poistení, možno ti pomôže sa zorientovať:

Dávka v nezamestnanosti

Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti

§ 104

(1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len "evidencia nezamestnaných občanov") bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.

(2) Poistenec, ktorý po skončení výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu bol zaradený do evidencie nezamestnaných občanov, má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov

a) bol poistený v nezamestnanosti z výkonu činnosti zamestnanca v pracovnom pomere na určitú dobu alebo bol dobrovoľne poistený v nezamestnanosti najmenej dva roky a
b) nebol povinne poistený v nezamestnanosti z iného výkonu činnosti zamestnanca.
dzio21
21.02.10,14:18
Ďakujem za rýchlu reakciu na moju otázku.Chcem sa ešte spýtať čo musím predložiť na úrade práce.
Timka1
21.02.10,14:20
Ďakujem za rýchlu reakciu na moju otázku.Chcem sa ešte spýtať čo musím predložiť na úrade práce.

budeš potrebovať výpoveď, prípadne dohodu o skončení PP, záleží od toho ako sa skončí PP, zápočtový list, OP, ostatné formuláre na vyplnenie dostaneš .......
dzio21
21.02.10,14:27
Ešte raz ďakujem a želám príjemný zbytok nedele.