jankee
21.02.10,16:51
Som živnostníkom, ktorý obdržal platobný rozkaz zo súdu, podľa ktorého mám uhradiť jednej firme ušlý zisk ( za nedodržanie zmluvného termínu ). Keďže nedisponujem takým obnosom finančných prostriedkov, potrebujem sa s nimi dohodnúť na splátkovom kalendári. Môj problém je v tom, že potrebujem poradiť ako správne napísať splátkový kalendár, aby som sa vyvaroval možných chýb, ktoré by mi následne priniesli ďalšie problémy. Jedná sa o veľmi neserióznu firmu, ktorá sa takýmto podfukmi živí, preto je to pre mňa veľmi dôležité a právna pomoc advokáta je podľa môjho názoru zbytočne predražená a v mojom prípade aj tak nepostačujúca.
Veľmi pekne ďakujem za každú pomoc.
hnedoočka
21.02.10,16:12
predpokladám,že odvolanie sa voči platobnému rozkazu neprichádza do úvahy, nakoľko riešiš splátkový kalendár. To len na margo toho, či sklz v dodržaní zmluvného termínu nesúvisel s okolnosťami,ktoré si nemohol ovplyvniť.
Ide o to, ako ste mali postavenú zmluvu, či sa jednalo o pevne stanovené úroky z omeškania za každý deň neskoršieho odovzdania diela, alebo sa nedá napadnúť vykalkulovania ušlého zisku- lebo to je diskutabilná záležitosť.

Ak však v tomto prípade máte jasno a ty súhlasíš s platobným rozkazom, jednoducho napíš firme žiadosť asi takého formátu:


návrh splátkového kalendára - žiadosť

Na základe platobného rozkazu č..........zo dňa ....... mi bola stanovená úhrada finančnej čiastky vo výške.......

Nakoľko momentálne nedisponujem uvedeným finančným obnosom , žiadam Vás o schválenie navrhnutého splátkového kalendára a to následovným spôsobom:

uvedieš sumy a mesiace, resp. obdobia,podľa ktorých si schopný platiť čiastkové úhrady.

Na základe Vášho písomného súhlasu s týmto navrhovaným splátkovým kalendárom sa zaväzujem termíny jednotlivých splátok dodržiavať.

S pozdravom
....................podpis
profesional
02.03.10,10:14
Keby sa ta firma bola chcela s tebou dohodnut na splatkovom kalendari, uz by to asi bola davno urobila. Takze budu chciet peniaze hned a v celku. Ale aj s exekutorom sa da dohodnut splatkovy kalendar, len je to znacne drahsie.