andamante
21.02.10,18:54
Dobry den,

ja by som chcela vediet vas nazor, za co konkretne by ste vy ako rodicia boli ochotni vydat financie pre svoje dieta? U mna to je momentalne hudobna pre moju rocnu dceru... co je to u vas?
vdaka :-)
Ingrid Ondruskova
21.02.10,18:01
Mňa by zaujímalo ako sa vyučuje hudobná pri 12.mesačn.deťoch? Búchajú do hrncov? Ale vážne... v našej rodine idú peniaze zatiaľ na staršiu dcéru...má 6 rokov a chodí na angl.jazyk a hudobnú....
spolu to berie z nášho rodinného rozpočtu cca 10,-EUR/mes.
Pokiaľ má dieťa na niečo talent, treba to samozrejme rozvíjať!
andamante
21.02.10,19:21
ahoj, dakujem za nazor:-))
my chodime na yamaha class...maminky spievaju pesnicky a pri tom sa hybu do rytmu, tlapkaju deticky rucickami, pocuva sa niekedy vazna hudba,potom maju volne obajvovanie, kedy nerusene spoznavaju predmety okolo seba, hlavne tie, ktore sme na hudobke pouzili npr. flasky naplnene fazulkami, ktorymi sme rytmizovali, rumbagule, triangel, padak, fitlopty atd. atd. je to super, bo maminy aj deti su v kolektive a zaroven je to osozne ... nasa mala ked pocuje nejaku pesnicky, uz ju trha do pohybu :-)
to vas vazne stoji hudobka a anglictina pre 6 rocnu slecnu 10eur mesacne?? tak to mate vazne super!!! nas len hudobka stoji cca. 15eur mesacne ..
Timka1
21.02.10,19:30
Pre mňa a moju staršiu dcérku je momentálne prioritou tanečná škola, konkrétne írske tance a tiež chodí na angličtinu.
A už sa tešíme na september, keď nastúpi do tanečnej aj mladšia dcérka, tá je veľká tanečnica, preto ju budeme podporovať.
misomiso
21.02.10,21:12
ahoj, dakujem za nazor:-))
my chodime na yamaha class.....

Ale to asi nie je na Slovensku nie?
andamante
22.02.10,07:37
je to na Slovensku, ano...v roznych mestach je to uz
misomiso
22.02.10,13:20
je to na Slovensku, ano...v roznych mestach je to uz

No tak to je super. Ale ako tak pozeram, tak zatial iba samy vychod.
jar88
22.02.10,13:28
No tak to je super. Ale ako tak pozeram, tak zatial iba samy vychod.

Môžeš zabojovať a tu na západe v Bratislave aj niečo dokázať.
Alebo sa aspoň usilovať. Veď deti sú naša budúcnosť.
misomiso
22.02.10,13:33
Môžeš zabojovať a tu na západe v Bratislave aj niečo dokázať.
Alebo sa aspoň usilovať. Veď deti sú naša budúcnosť.

Uplne zbytocne si ironicky, iba upozornujes na to, ako si frustrovany a ako ti to nejde.

Nemoze kazdy robit vsetko, jeden clovek nespasi svet. Ja mam co robit, ja tu nezakladam temy "V com podnikat", takze mi zbytocne podsuvas podnikatelske napady, hoci by boli aj dobre. Ale verim, ze niekto iny sa toho chyti, je to naozaj svojim sposobom diera na trhu.
jar88
22.02.10,13:44
Uplne zbytocne si ironicky, iba upozornujes na to, ako si frustrovany a ako ti to nejde.

Nemoze kazdy robit vsetko, jeden clovek nespasi svet. Ja mam co robit, ja tu nezakladam temy "V com podnikat", takze mi zbytocne podsuvas podnikatelske napady, hoci by boli aj dobre. Ale verim, ze niekto iny sa toho chyti, je to naozaj svojim sposobom diera na trhu.

Svoj príspevok č.7 by si ako posúdil. (To mala byť dobrá ironická rada) že na východe ? hahaha
andamante
22.02.10,19:37
ja chodim napr. do Prievidze, tu to je a je to dost dobre .. skoro ako helen doron, len my to mame po slovensky :-) bo hodiny v helen doron su raz aj nieco tak drahe :-(
555555
23.02.10,05:55
Ahoj.Myslím si že ročnej dcére bohato stačí,keď jej budeš doma spievať,čítať rozprávky a veľa sa s ňou hrať.Keď bude staršia,potom už budeš riešiť krúžky,hudobné a pod.Pracujem v školstve.mnohé malé deti nevedia čítať, písať,ale chodia na hudobnú,tanečnú,do súboru a potom v škole zahlásia,že nemajú úlohy pretože vôbec nevládzu(vlastná skúsenosť , 7.roč.dieťa)
andamante
23.02.10,08:31
no my doma vela citame aj spievame, dokonca lekarka zasla, ze take dieta ako moja dcera este nemala, ma 15. mesiacov a vie povedat koopu veci -od pomenovania zvieratiek, cez slnko, traktor, opasok, syrcek, jogurtik,..hrozne veela toho vie, slovesa vravi cielene, ked nieco chce...dokonca vcera nechtiac vyplula keksik na knihu a vravi mi oplula, oplla :-))
ma ohromnu slovnu zasobu, ktoru bezne pouziva, kazdy den nad nou zasneme, kde sa to stihla naucit, stale nieco nove povie
a ta hudobna nam obom velmi vyhovuje, obe sa tam velmi tesime, odreagujeme, zazijeme nieco ine ako doma, je to hrozne fajn