armor1
21.02.10,21:03
Caute Poradaci. Potreboval by som posielat maily pre osoby priamo z Excelu. Vsetky udaje su v Excelovskom preadsheete, aj adresy ludi kam sa to ma posielat, preto by som chcel vediet ci existuje nejaka funkcia ktora by to dokazala. Priklad: V druhom riadku mam 6 udajov ktore by mali byt poslane clovekovy, ktoreho mailova adresa je tiez v danom riadku. Potreboval by som jednu z tychto buniek hodit do subjectu zvysok do tela mailu. Vedel by niekto s tymto poradit?:o
misoft
21.02.10,20:25
armor1
22.02.10,16:36
Ahoj, nechcem pouzivat VBA. Chcel som nieco taketo:
=HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I21),"email") ak kliknem na ten odkaz co mam tak to vyhodi email aj s adresatom, potreboval by som tam hodit este Subject a telo, ktore budu odkazane na bunky v danom sheete. Takze v podstate potrebujem doplnit vzorec
armor1
22.02.10,19:56
Takze moj vlastny update: Podarilo sa mi vytvorit takuto funkciu:=HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I17,"?subject=New Ticket SR#:",A17,"&body=New Ticket: SR#",A17),"e-mail"), ktora uz vlastne dokaze sama vytvorit mail s prislusnym adresatom, prislusnym subjectom, ale problem je v body. Potreboval by som tam dostat viac informacii ako len jednu bunku a kratku vetu. Tak by som Vas poprosil o rady. Vdaka
PaloPa
23.02.10,10:30
Takze moj vlastny update: Podarilo sa mi vytvorit takuto funkciu:=HYPERLINK(CONCATENATE("mailto:",I17,"?subject=New Ticket SR#:",A17,"&body=New Ticket: SR#",A17),"e-mail"), ktora uz vlastne dokaze sama vytvorit mail s prislusnym adresatom, prislusnym subjectom, ale problem je v body. Potreboval by som tam dostat viac informacii ako len jednu bunku a kratku vetu. Tak by som Vas poprosil o rady. Vdaka

Bez použitia makra si limitovaný 255 znakmi v bunke kde je hyperlink. Ak by si ešte použil náhradu znakov pre viacriadkový výpis (=SUBSTITUTE(D3;CHAR(10);"%0D%0A")) ešte menej.

Jeden zo spôsobov ako to obísť, je spomenutý v príklade, na ktorý je link vyššie a to cez Application.SendKeys vložiť obsah schránky, ale to bez makra nejde.

Palo
armor1
24.02.10,18:02
Velmi pekna odpoved PaloPa. fakt mi pomohla, ale to s tou limitaciou na 255 znakov ma to pribrzdilo. S makrami nemam skusenosti. Da sa makro nastavit tak aby poslalo vybrany riadok?:confused:
Mozes mi s tym pomoct PaloPa ?
Vid priloha:
PaloPa
24.02.10,21:48
Velmi pekna odpoved PaloPa. fakt mi pomohla, ale to s tou limitaciou na 255 znakov ma to pribrzdilo. S makrami nemam skusenosti. Da sa makro nastavit tak aby poslalo vybrany riadok?:confused:
Mozes mi s tym pomoct PaloPa ?
Vid priloha:

Upravil som makro z prvého príspevku.

Ak budeš chcieť maily aj automaticky odoslať,
odblokuj si v kóde (ALT+F11) dva posledné riadky (vymaž vodiaci apostrof):
'Application.Wait (Now + TimeValue("0:00:02"))
'Application.SendKeys "%s"

Palo
armor1
02.03.10,08:41
Ďakujem veľmi pekne PaloPa. Všetko funguje perfektne. Fakt si v exceli guru. Skláňam sa a Vďaka
PaloPa
03.03.10,13:27
Vďaka za ocenenie, som rád že ti to pomohlo, ale v tomto prípade som v tom nevinne :)
Základná myšlienka je od Misofta z prvého príspevku, len som upravil kód pre tvoje potreby.

P.