andamante
21.02.10,22:06
ahojte, mna by zaujimalo, ake aktivity mozu 1 - 6 rocne dietky rozvijat? ake kruzky navstevuju vase deti?
kyblik
22.02.10,16:33
Tak napr. plávanie, keďže pre dieťa je voda prirodzeným prostredím... Neskôr motorika - skladačky, maľovanie, pamäť, tanec, hudba...
ksichtoska
22.02.10,18:21
To by ma tiež zaujímalo, keďže mám chlapca v tomto veku.
dagjanik
23.02.10,06:20
no my krúžky zatiaľ neriešime, ale v Terne majú zaujímavý stojan, ja by som to nazval skôr náučnými pexesami, domino napr. nie je klasika ale na podporu vnímania farieb a tvarov - lezúca lienka po trojuholníku,spiaca mačka na kruhu,pexeso -
na kartičke napísané Ss a obrázky k tomu slona,saxofon,sekera,sane. Da sa pritom dobre učiť dieťa, hráme sa, rozprávame pod. prípadne web - zabavneuceni.cz,ditipo.com
ivonk
23.02.10,12:02
moje dieta nenavstevovalo ziadne kruzky, ja som sa jej - mojej dcere - venovala inak.Zistila som, ze ju bavi pocitat, tak som jej ako dvoj rocnej kupila zosit - Hviezda v matematike pre deti od 3-4 rokov, a pomaly sme sa ucili farby a pocitat do 5. Ked ho cely spravila, opakovali sme si vzdy stranu dozadu a niekedy aj vsetko odznova, potom som jej kupila dalsi na pokracovanie pre 4-5 rocne deti. Kazde dieta je ine a treba prist na to, co ho bavi a v com je dobre. Moju dceru napriklad som nemohla ucit sportom, nebavilo ju to. Nenutit ich do nicoho, vsetko to chce cas a hlavne hravu formu.
osky
28.02.10,21:18
dieta treba od malicka pozorovat a prisposobit sa tomu,k comu prirodzene inklinuje.
od najutlejsieho veku sa deti maju zoznamovat s hudbou-je to uplne najprirodzenejsi prvok.ved uz babätkam spievame,hovorime rozne riekanky,neskor tancujeme.....
hudba rozvija psychiku a emocie deti.podporuje lepsie vnimanie beznych zvukov-klopkanie paliciek,zvonenie zvonov,vrcanie auta,tok vody,suchot papuc,rozhovor viacerych osob...
potom ked je uz dieta trosku väcsie,treba ho viest aj k pohybu -tanec,skakanie,prechadzky,bicykel,plavanie,sankova nie....

to su dve zakladne skupiny.z praxe sa mi potvrdilo,ze väcsinou deti,ktore inklinuju k umeniu,su slabe v sporte a naopak.spravidla uz v cca troch rokoch dietata sa da s istotou odhadnut,k comu z tychto dvoch skupin inklinuje viac.

niektore deti velmi radi kreslia.je mnozstvo vytvarnych kruzkov kde sa mozu realizovat ,
a taktiez deti,ktore sa napr.radi obliekaju,prezliekaju,hraju na princezne,bojovnikov-pre ne su tu dramaticke kruzky-pociatky divadla.
tieto deti patria k tym nesportovejsim.

osobitnu skupinu tvoria deti,ktore su tzv.technicky zalozene.toto sa vsak prejavuje ovela neskor,deti od 1 do 3 rokov nemozeme odhadnut.
predskolaci vsak uz zvladnu dost veci na pocitaci.
zaujem o pocitac je v dnesnej dobe asi u vsetkych deti ale treba rozlisovat,co na pocitaci robia-hry,alebo obrazky z internetu,filmy;alebo dokazu uz ovladat rozne tlacidla.....to ze dieta hra hry alebo pozera film na nete nezamena ze je technicky zalozene.
ak vsak stale spekuluje,co pocitac dokaze,co sa s tym este da......to je nieco ine.
taketo deti potom maju aj väcsiu sancu uspiet napr. v jazykovych detskych kurzoch

trochu som sa rozpisala,ale toto vsetko si treba vsimat.
darmo budes davat dieta na kruzky,ktore budu pren nezazivne a nudne.ci nasilne.ked budes vediet k comu dieta inklinuje,tam ho prihlas.
a potom,ked ho to prestane bavit a budes vidiet ze v tom bolo dobre,nepolav a radsej ho podpor v tom,aby tam chodit neprestalo.

napr.ja ako pubertacka som uz nechcela chodit na klavir ale moji rodicia mi nedovolili skoncit,kedze videli,ze som v tom dobra.
a dodnes som im za to vdacna.je to sucast mojej prace.;)