janajaku1
22.02.10,06:49
Vie mi niekto poradiť? V lete cestujeme letecky do Bulharska Ideme z Košického letiska Aké doklady potrebujeme? Starí rodičia ( 65 a 70) a syn (15) stačí im OP? Ďalší syn (11) je zapísaný v manželovom pase Potrebuje vlastný pas? Ďakujem
fulmaja
22.02.10,05:52
Od 1. januára 2005 pri vycestovaní musí mať každý občan Slovenskej republiky starší ako 5 rokov vlastný cestovný pas. Iba deti do 5 rokov môžu byť zapísané v cestovnom pase svojho rodiča. Občan mladší ako 5 rokov smie vycestovať do zahraničia bez vlastného cestovného pasu, ak cestuje s rodičom, v ktorého cestovnom pase je zapísaný.
pe.pe
22.02.10,16:07
Vie mi niekto poradiť? V lete cestujeme letecky do Bulharska Ideme z Košického letiska Aké doklady potrebujeme? Starí rodičia ( 65 a 70) a syn (15) stačí im OP? Ďalší syn (11) je zapísaný v manželovom pase Potrebuje vlastný pas? Ďakujem

Občania Európskej únie aj s OP.

http://www.bgvelvyslanectvo.sk/index.php?go=informations

Pre 11-ročného syna platí, čo napísala fulmaja, musí mať pas.
pe.pe
22.02.10,16:16
Ešte mi napadlo, OP musí byť vo formáte identifikačnej karty, teda "kartička" či zaliata, či plastová. Na stránke veľvyslanectva to tuším nie je uvedené, ale taká je prax. Ale myslím, že s tým mať problém nebudete.