jks
29.07.04,13:49
Pomôže mi niekto zorientovať sa v nasledujúcom prípade?

Firma - s.r.o. - so sídlom na Slovensku bude mať niekoľko prevádzok aj v Čechách. Tam bude zamestnávať českých občanov. Ako to bude s odvodmi?
Kde ich budem prihlasovať? Prihlásim ich v našej SP? A tiež ako to bude s daňou zo závislej činnosti budeme ju odvádzať u nás?
Mám obavy aj z toho, že si budem musieť naštudovať aj čo to z českých zákonov.

Ďakujem

Jana
ivab
29.07.04,12:08
Myslím, že v ČR ich poprihlasuješ, ale najprv sa tam musíš prihlásiť ty, ako organizácia. Vychádzam z toho, že ak má nejaká zahraničná firma u nás pobočku, tak slovenských zamestnancov tiež prihlasujú tu, pričom samozrejme sa musia najprv zahlásiť ako platitelia oni.

To je môj názor.
McMarti
29.07.04,12:41
Ty najprv vytvor prevádzky v čechách, zaregistruješ ich k plateniu dane a pod. tak ako u nas, ked budeš mať zamestnanco tak tých zasek do poistovní zaradíš, odporúčala by som tam mať svoju učtovničku, oni si budú podavať aj svoje priznanie. Pre teba by som odporučila rozlíšiť si analytiku a tam popriradovať ich obraty aby si mala celkový obraz o celom chode firmy aj s pobočkami.




Pomôže mi niekto zorientovať sa v nasledujúcom prípade?

Firma - s.r.o. - so sídlom na Slovensku bude mať niekoľko prevádzok aj v Čechách. Tam bude zamestnávať českých občanov. Ako to bude s odvodmi?
Kde ich budem prihlasovať? Prihlásim ich v našej SP? A tiež ako to bude s daňou zo závislej činnosti budeme ju odvádzať u nás?
Mám obavy aj z toho, že si budem musieť naštudovať aj čo to z českých zákonov.

Ďakujem

Jana
jks
29.07.04,12:50
Ďakujem za radu, no keď tak nad tým uvažujem. nie je jednoduchšie zriadiť v Čechách úplne novú firmu, ktorá bude mať vlastné účtovníctvo?
McMarti
29.07.04,12:58
Asik tak by som to ja urobila.