Silvi
29.09.05,13:57
Neviete prosím do akého dátumu som povinná odoslať do SP evidenčný list dôchodkového poistenia za zamestnancov, ktorým skončil pracovný pomer?
Tweety
29.09.05,12:10
Neviete prosím do akého dátumu som povinná odoslať do SP evidenčný list dôchodkového poistenia za zamestnancov, ktorým skončil
pracovný pomer?V pokynoch je uvedené, že po ukončení, lenže to sa prakticky nedá, pretože ešte nemá spracovanú mzdu, Ja to robím takto a myslím si, že to takto robí každý-hneď keď vypočítam mzdy za prísl. mesiac a spracujem ich(programovo), mám jeho ukončený mzdový list a môžem veselo vypísovať ELDP.
Mária M
Silvi
29.09.05,12:24
Aj som si myslela.:-))Ďakujem
Tweety
29.09.05,12:29
Aj som si myslela.:-))ĎakujemNech si tety v poisťovni nemyslia, že pojedli všetku múdrosť sveta. My máme na nich svoje opodstatnené argumenty.
Mária M
evae
29.09.05,15:18
mam otazku, mam dvoch zamestnancov co odislo. jeden na druhy den odcestoval do nemecka a ten druhy mal vypoved skrz absenciu a nevideli sme ho peknych par dni ani jeden nereflektuje, ze mi ma podpisat eldp, co s tym? mozem to poslat na SP nepodpisane?
Paula
29.09.05,15:23
mam otazku, mam dvoch zamestnancov co odislo. jeden na druhy den odcestoval do nemecka a ten druhy mal vypoved skrz absenciu a nevideli sme ho peknych par dni ani jeden nereflektuje, ze mi ma podpisat eldp, co s tym? mozem to poslat na SP nepodpisane?Už sme o tom pred časom debatovali. Poradcovia majú skúsenosť, že aj nepodpísané sa môžu v takých prípadoch odovzdať.
evae
29.09.05,15:34
super dakujem, nikde som to nevidela, ale zase stmieva sa a neviem ci to bude tou tmou alebo tolkymi infomaciami ;)
Tweety
29.09.05,16:03
Už sme o tom pred časom debatovali. Poradcovia majú skúsenosť, že aj nepodpísané sa môžu v takých prípadoch odovzdať.
Určite vtedy, keď vymýšľala SP tlačivko ELDP neuvažovala nad tým, ako podpíše list zamestnanec, ktorý už ukončil v danej firme pracovný pomer a môže prakticky odísť hocikde. Ja kolonku ignorujem -jednoducho musím, nič iné mi neostáva a doteraz mi to akceptovali aj bez podpisu.

Mária M
Janiela
29.09.05,16:08
Mali pripomienky, ale zobrali. Ináč, zamestnanec by si do mesiaca mal ísť podpísať ev. list na poisťovňu sám, keď to už nestihol podpísať zamestnávateľovi.
Tweety
29.09.05,16:48
Ak chce poistenec mať problémy s hľadaním neexistujúceho zamestnávateľa pri vybavovaní dôchodku, nech teraz veselo nepodpisuje ELDP.
Každého rozmýšľajúceho by malo napadnúť, že aj nejaké "zadné kolieska" by sa zišli na staré kolená. Ak mu kvôli chybe urobenej zamestnávateľom niekedy pred 20 rokmi bude chýbať pár korún dôchodku, asi už bude neskoro plakať na rozliatym mliekom.
Tu predsa nejde o chybu zamestnávateľa, ak už nemá na zamestnanca dosah, je to potom už len na ňom, tak ako píšeš v príspevku.
Mária M
vladan
29.09.05,17:44
Pod "chybou zamestnávateľa" som nemyslel to, že zamestnávateľ nedal podpísať ELDP zamestnancovi. Myslel som na to, že ak sa zamestnávateľovi z akéhokoľvek dôvodu podarí urobiť v údajoch uvádzaných v ELDP chybu teraz, tak po 20 rokoch bude zamestnanec asi ľahšie naháňať "vietor v poli" ako bývalého zamestnávateľa, aby opravil chybu v údajoch.andrej, v mojej praxi som ešte nikdy nevidela, žeby zamestnanec prerátaval, či som mu v ELDP neurobila chybu :eek: , resp. žeby vôbec pozeral na svoje údaje, či sú v poriadku ... alebo mám takých dôverčivých zamestnancov? ...
brm
29.09.05,17:59
andrej, v mojej praxi som ešte nikdy nevidela, žeby zamestnanec prerátaval, či som mu v ELDP neurobila chybu :eek: , resp. žeby vôbec pozeral na svoje údaje, či sú v poriadku ... alebo mám takých dôverčivých zamestnancov? ...tak to ja som teda zažila...jedna mrcha, mimochodom audítorka v renomovanej audítorskej firme...mala ročný príjem nad 1,5 milióna a došla mi vrieskať do kancelárie, prečo na eldz má len takú divnú cifru...niečo ako maximálny VZ jej absolútne nič nevravelo...a môjmu dementnému šéfovi už vôbec...to bolo škrekotu...ktovie prečo, ale audítorov nemusím...
Paula
29.09.05,18:04
nuž, pravda je, že keď dávam podpisovať ev.list zamestnancovi "nad", vopred ho upozorním, že viac tam napísané nemôže mať ;)
Tweety
30.09.05,05:39
[QUOTE=karkulka]tak to ja som teda zažila...jedna mrcha, mimochodom audítorka v renomovanej audítorskej firme...
To je teda sila!. Niektoré auditorky si ozaj myslia, že pojedli všetku múdrosť sveta, ale netreba sa dáť nimi strhnúť ich múdrosťami a dokázať, že nie stále vedia všetko. Toľko moja osobná skúsenosť.
Mária M
brm
30.09.05,05:54
[QUOTE=karkulka]tak to ja som teda zažila...jedna mrcha, mimochodom audítorka v renomovanej audítorskej firme...
To je teda sila!. Niektoré auditorky si ozaj myslia, že pojedli všetku múdrosť sveta, ale netreba sa dáť nimi strhnúť ich múdrosťami a dokázať, že nie stále vedia všetko. Toľko moja osobná skúsenosť.
Mária Mjaj, tweety, pomastila si mi brucho...a gól bol, keď jej asistentky chodili za mnou a učila som ich základné princípy výpočtu miezd...došli mi totiž robiť audit a zakrývali svoju tuposť otázkami typu a prečo ste tu dali takú sumu a tomuto nie?...a keď má také brutto, prečo má len také poistné?a neokrádate ľudí? a hlavne chodili žalovať mojmu šéfovi...odvtedy mám splneného bobríka trpezlivosti, sebaovládania a neviemčoho ešte na doživotie...to by zabilo aj koňa...
Tweety
30.09.05,06:02
Opravedlňujem sa za to, že sa mi podarilo priviesť Ťa do omylu.Nemusíš sa mi ospravedlňovať, neuviedol si ma do omylu.Ja sa tak ľahko nedám.
Mária M
Tweety
30.09.05,10:55
Už aj mne sa podarilo stretnúť s auditorom, ktorého som musel "školiť" z dane zo závislej činnosti.:(
Keby len s audítorom, ale Ja som okrem audítorky dávala konzultácie aj
kontrolórovi z DU, keď láskavo naklusali na kontrolu odpočtu DPH. Okrem toho som si dovolila ešte im aj povedať, že im doklady nebudem nosiť na DÚ, veľmi sa im nechcelo k nám prísť, asi vedeli prečo je lepšie robiť kontrolu na DU , ale nakoniec prišli k nám do spoločnosti a možno, že ten kontrolór bol aj rád, že sa niečomu priučil.
Mária M